Wyślij email do urzędu Dodaj do ulubionych Poleć tę stronę znajomemu Przejdź do strony głównej
Imieniny: Magdalena, Teodozja, Maria
Aktualności Urząd Gminy: E-Urząd: Kontakt do Urzędu Miasta partnerskie Gminy Lubień

Gmina:
Charakterystyka Gminy Lubień
Heraldyka Gminy Lubień
Galeria fotograficzna
Informator - przydatne adresy i numery telefonów
Szkolnictwo w Gminie Lubień
Kultura i sport:
Gminny Ośrodek Kultury w Lubniu
Zespoły Regionalne
Amatorski Teatr im. F. Macioła
Orkiestry Dęte
Kluby sportowe
Gminna Biblioteka Publiczna
Honorowi Obywatele Gminy Lubień
Zabytki:
Zabytkowy kościół w Krzeczowie
Zabytkowa Willa pod Sośniną w Lubniu
Rejestr pomników przyrody
Turystyka:
Szlaki turystyczne
Gospodarstwa agroturystyczne
Ośrodek wypoczynkowy Prof-Us
Parafie:
Domy rekolekcyjne
Ochotniczy Hufiec Pracy w Skomielnej Białej:
Dam pracę - szukam pracy
Jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych działających na terenie Gminy Lubień
Stowarzyszenia działające na terenie Gminy Lubień
Rejestr działalności regulowanej
Punkt Informacji i Wsparcia
Przetargi publiczne
Kalendarz imprez
Przydatne strony www
Mapa Gminy Lubień
baner
baner
Baner TV powiatu myślenickiego
Odkryj Beskid Wyspowy
Sekcja Kolarska im. Henryka Łasaka
UKS Topór Tenczyn
http://malopolska.olimpijskiedzieciaki.pl/
Powrót do korzeni - Skomielna Biała
Skomielna.info
Echo Regionu Małopolska
Witryna Wiejska

ZIP - Zintegrowany Informator Pacjenta
baner Gościniec - strona tenczyn.pl

Aktualności - Ogłoszenia


23.05.2016

III edycja konkursu wolniodazbestu.pl

Informujemy o kolejnej, III już edycji konkursu z nagrodami. Zapraszamy wszystkich do udziału. Konkurs polega na odpowiedzi na kilka prostych pytań oraz wymyśleniu rymowanki zawierającej słowo „Azbest”.

Najciekawsze pomysły nagrodzimy zestawami gadgetów Projektowych.

Aby wziąć udział w konkursie kliknij tutaj.

Konkurs trwa do 10.06.2016r.20.05.2016

Badania rolne

Urząd Statystyczny w Krakowie informuje, że w dniach 1 czerwca - 29 lipca 2016 r. w wylosowanych gospodarstwach rolnych w całej Polsce zostanie przeprowadzone badanie struktury gospodarstw rolnych (R-SGR).

Celem badania jest pozyskanie danych na potrzeby oceny zastosowanych i kształtowanych narzędzi Wspólnej Polityki Rolnej oraz dostarczenie informacji pozwalających na dokonanie analizy zmian w strukturze gospodarstw rolnych, a także ich wieloprzekrojowej charakterystyki. Wyniki badania służą również kształtowaniu polityki żywnościowej państwa, dlatego tak istotne jest pozyskanie rzetelnych informacji.20.05.2016

Szczepania lisów przeciwko wściekliźnie

Powiatowy Lekarz Weterynarii w Myślenicach informuje, że w dniach od 20 maja do 3 czerwca 2016 roku, na terenie województwa małopolskiego zostanie przeprowadzona akcja szczepienia lisów wolno żyjących przeciwko wściekliźnie. Poniżej komunikat Małopolskiego Wojewódzkiego Lekarza Weterynarii w Krakowie oraz wskazówki dla mieszkańców dotyczące postępowania w trakcie prowadzenia ochronnych szczepień.

Do pobrania: ikona pdf Komunikat, ikona pdf Wskazówki dla mieszkańców.20.05.2016

Kalendarium Imprez Szkoły Muzycznej Filia Skomielna Biała20.05.2016

Zamontowano tablice przy wiatach przystankowych

Zamontowano tablice przy nowych wiatach przystankowy na terenie Gminy Lubień. Zdjęcie przedstawia jedną z nich.19.05.2016

Gminny Program Rewitalizacji

Gmina Lubień, informuje, iż rozpoczęto prace nad przygotowaniem Gminnego Programu Rewitalizacji GPR, określającego działania rewitalizacyjne, interwencję na obszarach zdegradowanych.16.05.2016

Gminny Konkurs Recytatorski pn. „Brzechwa dzieciom- dzieci Brzechwie” rozstrzygnięty

Dbając o szeroko pojętą kulturę języka, Samorządowe Przedszkole w Lubniu wraz z Gminną Biblioteką Publiczną zorganizowały Konkurs Recytatorski Pod hasłem „Brzechwa Dzieciom- Dzieci Brzechwie”. Finał konkursu odbył się 10 maja 2016 r. a wzięło w nim udział 17 dzieci z przedszkoli z terenu Gminy Lubień oraz z Tokarni.10.05.2016

Sprzedaż drewna z wycinki pod drogę S-7

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Krakowie 31-542 Kraków, ul Mogilska 25 ogłasza aukcję na sprzedaż drewna loco budowa pochodzącego z wycinki drzew z pasa drogowego projektowanej drogi ekspresowej S-7 na odcinku Lubień - Rabka.

Wszystkie aukcje odbędą sie w Biurze Inżyniera Kontraktu, Skomielna Biała 275 w dniu 17.05.2016r.

Do pobrania: ikona pdf Informacja01.05.2016

Rusza akcja "Odkryj Beskid Wyspowy"

Zapraszamy na V Tour Mszana Dolna 1 Maja 2016 roku, który inauguruje już siódmą edycję akcji Odkryj Beskid Wyspowy organizowanej przez Forum Gmin Beskidu Wyspowego.

W programie tegorocznej akcji przewidziano 17 /w tym 2 nocne/ rodzinne wędrówki po Beskidzkich Wyspach dla turystów w każdym wieku, albowiem najmłodszy uczestnik ubiegłorocznych górskich spotkań liczył 2 miesiące, a najstarszy 88 lat.!!!01.05.2016

Sprzedaż drewna użytkowego z wycinki pod drogę S-7

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Krakowie 31-542 Kraków, ul Mogilska 25 ogłasza aukcję na sprzedaż drewna loco budowa pochodzącego z wycinki drzew z pasa drogowego projektowanej drogi ekspresowej S-7 na odcinku Lubień - Rabka.

Aukcja odbędzie się w "Domu Strażaka" w Skomielnej Białej, Skomielna Biała 601, 32-434 Skomielna Biała, w dniu 06.05.2016 r. o godz. 9:00.

Do pobrania: ikona pdf Informacja01.05.2016

Sprzedaż drewna opałowego z wycinki pod drogę S-7

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Krakowie 31-542 Kraków, ul Mogilska 25 ogłasza aukcję na sprzedaż drewna opałowego loco budowa pochodzącego z wycinki drzew z pasa drogowego projektowanej drogi ekspresowej S-7 na odcinku Lubień - Rabka.

Aukcja odbędzie się w "Domu Strażaka" w Skomielnej Białej, Skomielna Biała 601, 32-434 Skomielna Biała, w dniu 06.05.2016 r. o godz. 12:00.

Do pobrania: ikona pdf Informacja26.04.2016

Wystawa „Witamy w świecie nanochemii”

25 kwietnia 2016r. w Gimnazjum im. Sługi Bożego Ks. Michała Rapacza w Tenczynie miało miejsce nietypowe wydarzenie. Została uroczyście otwarta wystawa interaktywna „Witamy w świecie nanochemii” podsumowująca projekt IRRESISTIBLE, w którym od listopada 2015r. brało udział siedemnastu uczniów z klasy II.

Uroczystego otwarcia wystawy dokonała dr Ewa Odrowąż, przedstawiciel Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie.26.04.2016

Obchody Święta Narodowego Trzeciego Maja21.04.2016

Trwa składanie wniosków o dopłaty do materiału siewnego

Producenci rolni do 25 czerwca 2016 r. mogą składać wnioski w Agencji Rynku Rolnego o przyznanie dopłat z tytułu zużytego do siewu lub sadzenia materiału siewnego kategorii elitarny lub kwalifikowany.

Wsparcie jest udzielane do powierzchni gruntów ornych obsianych lub obsadzonych materiałem siewnym kategorii elitarny lub kwalifikowany gatunków roślin uprawnych, zakupionym i wysianym/wysadzonym w okresie od 15 lipca 2015 r. do 15 czerwca 2016 r.

Do pobrania: ikona pdf Informacja21.04.2016

Wnioski w sprawie przyznania nagrody Gminy Lubień w dziedzinie kultury

Informujemy o kolejnej edycji składania wniosków o przyznanie nagrody Gminy Lubień W dziedzinie kultury zgodnie z Uchwałą Nr XXII1/96/2008 w sprawie ustanowienia nagród Gminy Lubień za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury oraz określenia zasad i trybu ich przyznawania.21.04.2016

Aukcje drewna z wycinki S-7 odcinek Skomielna Biała - Rabka

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Krakowie 31-542 Kraków, ul Mogilska 25 ogłasza aukcję na sprzedaż drewna loco budowa pochodzącego z wycinki drzew z pasa drogowego projektowanej drogi ekspresowej S-7 na odcinku Lubień - Rabka.

Aukcje odbędą się w Auli Szkoły Podstawowej w Skomielnej Białej, Skomielna Biała 1, w dniu 26.04.2016r.

Do pobrania: ikona pdf Ogłoszenie, ikona pdf Regulamin, ikona zip Załączniki graficzne18.04.2016

Nie wypalaj traw

Urząd Gminy w Lubniu informuje, że zgodnie z art. 124 ustawy o ochronie przyrody z dnia 16 kwietnia 2004r. ( Dz. U. z 2013r. poz. 627 z późn. zm.) wypalanie traw jest zabronione i karalne. Ze zbliżającym się okresem wiosennym, corocznie obserwuje się w tym czasie, nagminne wypalanie traw przez miejscową ludność. Wypalanie suchych traw, z uwagi na rodzaj palącego się materiału, może bardzo szybko spowodować rozprzestrzenienie się pożaru na pobliskie zabudowania, zagrażając życiu ludzkiemu oraz stwarza zagrożenie pożarowe dla pobliskich obszarów leśnych. Oprócz zagrożenia pożarowego, wypalanie traw powoduje naruszenie równowagi biologicznej w przyrodzie oraz zniszczenie szlachetnych gatunków roślin i zwierząt.19.04.2016

Nie potrzeba już zaświadczenia o dochodzie

Naczelnik Urzędu Skarbowego w Myślenicach informuję o braku konieczności pobierania z urzędu skarbowego zaświadczeń o dochodach przez osoby ubiegające się o świadczenia rodzinne, wychowawcze i alimentacyjne w tym również o świadczenia w ramach programu Rodzina 500+.

Do pobrania: ikona pdf Informacja18.04.2016

Wyróżnienie w VII Powiatowym Konkursie Recytatorskim "W krainie kolorów"

11 kwietnia Mateusz Masłowski reprezentował Przedszkole w Skomielnej Białej w Dobczycach w Powiatowym Konkursie Recytatorskim. Konkurs przeznaczony był dla dzieci 5,6 – letnich z przedszkoli i oddziałów przedszkolnych przy szkołach podstawowych z terenu powiatu myślenickiego.

Mateusz recytował wiersz Jana Brzechwy "Kolory" i zdobył wyróżnienie.Więcej artykułów znajduje się w Archiwum >> Przejdź do ARCHIWUMdo góryBaner przedstawia biało czerwoną flagę
Elektroniczna Skrzynka Podawcza
baner konsultacje społeczne statuty sołectw
baner ŚDM Kraków 2016
baner karta dużej rodziny
Baner przedstawiający 4 osobową rodzinę i napis rodzina 500+
Baner przedstawiający różnokolorowe pojemniki na śmieci


Baner projektu - Już pływam Kochasz dziecie nie pal śmieci
Plakat projektu OPS - Aktywność i podnoszenie kwalifikacji szansą na lepszą przyszłoś
Informacja, Ankieta, Regulamin.Reguj na przemoc - projekt realizowany przez OPS w Lubniu 1 str.
Reguj na przemoc - projekt realizowany przez OPS w Lubniu 2 str.Strona założona 12 lipca 2008

statystyka

Copyright © 2008 by Witold Augustyński /BiTiS/. All Rights Reserved. Strona wygenerowana w ciągu: 0.001 s.