Wyślij email do urzędu Dodaj do ulubionych Poleć tę stronę znajomemu Przejdź do strony głównej
Imieniny: Aniela, Sykstus, Joanna
Aktualności Urząd Gminy: E-Urząd: Kontakt do Urzędu Miasta partnerskie Gminy Lubień

Gmina:
Charakterystyka Gminy Lubień
Heraldyka Gminy Lubień
Galeria fotograficzna
Informator - przydatne adresy i numery telefonów
Szkolnictwo w Gminie Lubień
Kultura i sport:
Gminny Ośrodek Kultury w Lubniu
Zespoły Regionalne
Amatorski Teatr im. F. Macioła
Orkiestry Dęte
Kluby sportowe
Gminna Biblioteka Publiczna
Honorowi Obywatele Gminy Lubień
Zabytki:
Zabytkowy kościół w Krzeczowie
Zabytkowa Willa pod Sośniną w Lubniu
Turystyka:
Szlaki turystyczne
Gospodarstwa agroturystyczne
Ośrodek wypoczynkowy Prof-Us
Parafie:
Domy rekolekcyjne
Ochotniczy Hufiec Pracy w Skomielnej Białej:
Dam pracę - szukam pracy
Jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych działających na terenie Gminy Lubień
Stowarzyszenia działające na terenie Gminy Lubień
Baner przedstawiający różnokolorowe pojemniki na śmieci
Rejestr działalności regulowanej
Punkt Informacji i Wsparcia
Przetargi publiczne
Kalendarz imprez
Przydatne strony www
Mapa Gminy Lubień
baner
Baner TV powiatu myślenickiego
Odkryj Beskid Wyspowy
Sekcja Kolarska im. Henryka Łasaka
Powrót do korzeni - Skomielna Biała
Skomielna.info
Echo Regionu Małopolska
Witryna Wiejska

ZIP - Zintegrowany Informator Pacjenta
www.olimpijskiedzieciaki.pl

Aktualności - Ogłoszenia


26.03.2015

Trzecie miejsce dla Cyrniawy na Powiatowym Konkursie Potraw Regionalnych

W dniu 22 marca Zespół Regionalny Cyrniawa z Krzeczowa zajął III miejsce na XIII Powiatowym Konkursie Potraw Regionalnych Koszyczek ze święconym na Wielkanocnym stole.

W konkursie brało udział 12 grup z Powiatu Myślenickiego.25.03.2015

Zmiana miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego w Lubniu i Tenczynie

Ogłoszenie Wójta Gminy Lubień o przystąpieniu do sporządzenia zmiany miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego Gminy Lubień, dla terenów położonych w Lubniu i Tenczynie.

Do pobrania: ikona pdf Ogłoszenie Lubień, ikona pdf Ogłoszenie Tenczyn.23.03.2015

Wypełniamy PITy

Wójt Gminy Lubień informuje, że w dniu 9.04.2015 r. w godz. 8:00-15:00 w budynku Urzędu Gminy Lubień będzie pełniony dyżur przez pracownika Urzędu Skarbowego w Myślenicach. Zainteresowani mieszkańcy będą mogli uzyskać informacje a także dokonać na miejscu rozliczenia podatkowego za 2014 rok.20.03.2015

Ogłoszenie o sprzedaży sadzonek drzew leśnych

Nadleśnictwo Myślenice informuje, że w okresie wiosennym 2015 r. prowadzona jest sprzedaż sadzonek następujących gatunków drzew leśnych: jodły, buka, sosny, świerka, jawora, modrzewia i wiąza górskiego. Oferowany materiał sadzeniowy pochodzi z nasion zebranych w drzewostanach zarejestrowanych w Krajowym Rejestrze Leśnego Materiału Podstawowego, co gwarantuje jego najwyższą jakość hodowlaną i gospodarczą.

Do pobrania: ikona pdf Informacja.19.03.2015

Zmiana miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego w Skomielnej Białej

Ogłoszenie Wójta Gminy Lubień o przystąpieniu do sporządzenia zmiany miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego Gminy Lubień, dla terenów położonych w Skomielnej Białej.

Do pobrania: ikona pdf Ogłoszenie nr 1, ikona pdf Ogłoszenie nr 2.18.03.2015

Nowa usługa - wstępnie wypełniony PIT

Od połowy marca 2015 r. Ministerstwo Finansów udostępnia podatnikom nową usługę wstępnie wypełnionego zeznania podatkowego (PFR – Pre-Filed tax Return) PIT-37. Usługa ta polega na udostępnieniu podatnikom propozycji rozliczenia rocznego PIT-37. To dodatkowa pomoc mająca sprawić, by składanie zeznania podatkowego było jeszcze prostsze, gdyż podatnik nie będzie musiał wypełniać sam zeznania podatkowego – zrobi to za niego administracja podatkowa.18.03.2015

Zagłosuj na Cyrniawę z Krzeczowa

W gazecie Dziennik Polski z dnia 13.03.2015 r. w dodatku Myślenickim rozpoczął się konkurs na najlepsze Koło Gospodyń Wiejskich z Powiatu Myślenickiego. Z terenu naszej gminy do udziału w konkursie został wytypowany Zespół Regionalny „Cyrniawa” z Krzeczowa. Zachęcamy wszystkich do głosowania na naszych reprezentantów, poprzez wysyłanie SMSów o treści KOLOGOSP.40 na numer 72355 (koszt 2,46 zł z VAT). Głosowanie trwa do 21.03.2015 r. do godz. 23:00.

W imieniu Zespołu Regionalnego „Cyrniawa” serdecznie dziękujemy za wszystkie oddane głosy.

Aktualne wyniki można śledzić na stronie www.dziennikpolski24.pl.17.03.2015

Dyżury doradców rolnych

W związku z wypełnianiem wniosków o dopłaty obszarowe, Terenowy Zespół Doradztwa Rolniczego w Myślenicach w ramach pomocy dla rolników w okresie dopłat tj. do 15 maja 2015 roku zorganizował dyżury doradców rolnych w gminach całkowicie uznając priorytet tego działania w stosunku do innych działań. Jednakże ograniczone możliwości personalne TZDR Myślenice /ilość zatrudnionych doradców/, pozwalają na ustanowienie od dnia 17 marca 2015 r. stałych dyżurów w następujących dniach tygodnia: poniedziałek, wtorek - Pani Monika Stożek; czwartek - Pani Halina Karpierz, piątek. - Pani Danuta Łabędź.

Do pobrania: ikona pdf Informacja.16.03.2015

"Piosenki z drugiej ręki"

14 marca 2015r, w Gminnym Ośrodku Kultury w Lubniu odbył się recital p. Marii Wróbel. Wokalistce towarzyszył zespół w składzie Marcin Kurcz – klawisze i Rafał Panek – gitara. Ci bardzo utalentowani Wykonawcy znani są na scenie muzycznej od kilku lat. Koncert pn „Piosenki z drugiej ręki” zgromadził miłośników dobrej muzyki i pięknych tekstów. Artyści stworzyli niezwykły klimat nawiązując wspaniały kontakt z publicznością. P. Maria zaśpiewała piosenki z repertuaru m.in.Krystyny Prońko, Hanny Banaszak, Joanny Słowińskiej, Grażyny Łobaszewskiej, Wojciecha Młynarskiego. Dziękujemy Artystom za niezapomniany wieczór a Widzom za liczne przybycie.16.03.2015

Propozycje zmiany statutów sołectw

Wójt Gminy Lubień informuje mieszkańców gminy, że w trakcie zebrań wiejskich, które odbędą się w następującym porządku: w dniu 19.04.2015 r. w Skomielnej Białej o godz. 10.30 i w Lubniu o godz. 13.15 oraz w dniu 26.04.2015 r. w Krzeczowie o godz. 9.15 i w Tenczynie o godz. 12.30, zostaną przeprowadzone konsultacje społeczne w celu zebrania opinii mieszkańców poszczególnych sołectw tj: Skomielna Biała, Lubień, Krzeczów i Tenczyn dotyczące ujednolicenia stanu prawnego statutów sołectw. W dokumencie Statutu Sołectwa: Skomielna Biała, Lubień, Krzeczów i Tenczyn planowane jest wprowadzenie zapisów:16.03.2015

Spotkanie w związku z modernizacją operatu ewidencyjnego

Starosta Myślenicki zaprasza na spotkanie wyjaśniające w sprawie przyjętego przez Okręgowe Przedsiębiorstwo Geodezyjno-Kartograficzne w Krakowie sposobu ustalania przebiegu granic w miejscowościach Lubień i Tenczyn.

Do pobrania: ikona pdf Pismo ze Starostwa.09.03.2015

Informacja dotyczaca odszkodowań za grunty pod droge S-7

Gmina Lubień wspiera mieszkańców w dążeniach do uzyskania w pełni ekwiwalentnego odszkodowania za grunty wywłaszczane pod drogę ekspresową S-7, co też uczyniono pismem informacyjnym przesłanym do GDDKiA 23.02.2015r.

Do pobrania: ikona pdf Pismo do GDDKiA.04.03.2015

Badania i ankiety statystyczne

Informacja na temat statystycznych badań rolniczych oraz bradań ankietowych prowadzonych w 2015 roku przez Główny Urząd Statystyczny.03.03.2015

Wzór nowego dowodu osobistego

W związku z wejściem w życie z dniem 1 marca 2015 r. przepisów ustawy z dnia 6 sierpnia 2010 r. o dowodach osobistych (Dz. U. z 2010 r. Nr 167, poz. 1131 z późn. zm.), a co za tym idzie nowego wzoru dowodu osobistego, działając zgodnie z zaleceniem Departamentu Spraw Obywatelskich Ministerstwa Spraw Wewnętrznych przedstawiamy elektroniczną wersję ulotki informacyjnej dotyczącej zabezpieczeń nowego dowodu osobistego.

Do pobrania: ikona pdf Wzór dowodu osobistego.
03.03.2015

Bezpłatne badania mammograficzne

Zapraszamy na bezpłatną mammografię Panie w wieku 50-69 lat finansowaną przez NFZ co 24 miesiące. Mammobus będzie ustawiony na parkinkgu przy Ośrodku Zdrowia w Lubniu 12 marca 2015 r. w godzinach 9-16.

Rejestracja na badania z podaniem nr Pesel pod numerem telefonu 12-6330218 lub 503777651.
03.03.2015

OSP Krzeczów ma nowy samochód

Wójt Gminy Lubień informuje mieszkańców, że na podstawie realizacji zadania publicznego w zakresie utrzymania porządku publicznego i bezpieczeństwa obywateli oraz ochrony przeciwpożarowej i przeciwpowodziowej został zakupiony i przekazany dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Krzeczowie nowszy średni samochód ratowniczo-gaśniczy Marki Man, typ 10.223 LAEC, który ma na wyposażeniu także sprzęt do ratownictwa drogowego ...03.03.2015

Samochód strażacki na sprzedaż

Wójt Gminy Lubień oferuje do sprzedaży samochód pożarniczy specjalny marki Magirus 170D, rok produkcji 1973, 6 osobowy, silnik Diesel, napęd 4x4, wyciągarka, zabudowa GBA, nowa autopompa rosenbauer założona w październiku 2014r., zbiornik na wodę 2500 l, bez wyposażenia specjalistycznego.

Osoby zainteresowane zakupem wyżej wymienionego pojazdu proszone są o składanie ofert zakupu w Sekretariacie Urzędu Gminy w Lubniu, pok. nr 9.23.02.2015

Informacja dot. Zebrań wiejskich

Wójt Gminy Lubień Kaziemierz Szczepaniec informuje wszystkich mieszkańców Gminy, że zebrania wiejskie odbędą się w następujących terminach: 19 kwietnia b.r. w Skomielnej Białej i Lubniu oraz 26 kwietnia br. w Krzeczowie i Tenczynie. Serdecznie zapraszamy i gorąco zachęcamy do udziału w zebraniach, na których mieszkańcy poszczególnych sołectw dokonają wyboru Sołtysa i Rady Sołeckiej.17.02.2015

Zmiana studium i miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego w Skomielnej Białej

Zawiadomienie Wójta Gminy Lubień o przystąpieniu do zmiany studium i miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla terenów położonych w Skomielnej Białej.

Do pobrania: ikona pdf Ogłoszenie nr 1, ikona pdf Ogłoszenie nr 2, ikona pdf Ogłoszenie nr 3.10.02.2015

Informacja GDDKiA w Krakowie dot. możliwości uzyskania zwiększonej wysokości odszkodowania za przejmowane grunty

Pismo GDDKiA oraz wzór oświadczenia dla osób, które zgodnie z Art..18 pkt 1e będą chciały uzyskać zwiększoną o 5 % wysokość odszkodowania za przejmowane grunty.

ikona pdf Pismo GDDKiA
ikona pdf Oświadczenie właściciela, współwłaściciela nieruchomości (ikona doc wersja edytowalna)

Więcej informacji udziela:
GDDKiA w Krakowie, ul. Mogilska 25, tel. 12-4172500,
Małopolski Urząd Wojewódzki, ul. Basztowa 22, tel. 12-3921527.10.02.2015

Relacja z Podsumowania Sezonu Kolarskiego w Skomielnej Białej

W dniu 7 lutego br. na sali gimnastycznej Szkoły w Skomielnej Białej odbyło się Małopolskie Podsumowanie Sezonu Kolarskiego 2014. Ta kolarska impreza rozpoczęła się z pół godzinnym opóźnieniem (część uczestników nie uwzględniła „korków na zakopiance” w czasie ferii zimowych). Uroczystość rozpoczęło przedstawienie historii polskiego kolarstwa, po czym delegacje klubów kolarskich z małopolski złożyły kwiaty pod pomnikiem...10.02.2015

Relacja z turnieju siatkarskiego o "Puchar Wójta Gminy Lubień"

Już po raz szósty najlepsze drużyny siatkarskie z Małopolski spotkały się na hali widowiskowo-sportowej przy Gimnazjum im. Jana Pawła II w Lubniu, by zmierzyć się w Turnieju o Puchar Wójta Gminy Lubień. Tegoroczne rozgrywki zgromadziły 12 ekip męskich oraz 4 drużyny żeńskie, głównie reprezentantów III ligi MZPS. Organizator Turnieju Mateusz Łabuz liczył na szeroki odzew środowiska siatkarskiego oraz wszystkich sympatyków...05.02.2015

Konkurs na pamiątkę z Małopolski

Uprzejmie informujemy, iż Województwo Małopolskie ogłosiło konkurs na pamiątkę z Małopolski inspirowaną kulturą ludową i służącą promocji regionu w okresie Wielkanocy. Jest to już trzeci z cyklu konkurs, po organizowanym wiosną ubiegłego roku konkursie pn. „Wielkanoc jest w Małopolsce” oraz zimowym „Boże Narodzenie po małopolsku”, mającymi na celu wyłonienie oryginalnego pomysłu na regionalną pamiątkę świąteczną. Na pamiątki czekamy do 27 lutego br.Więcej artykułów znajduje się w Archiwum >> Przejdź do ARCHIWUMdo góry
Twoja reklama umieszczona w serwisie
pomoże Ci osiągnąć sukces!


Baner przedstawia biało czerwoną flagę
Elektroniczna Skrzynka Podawcza
baner wybory
baner karta dużej rodziny


Baner projektu - Już pływam Kochasz dziecie nie pal śmieci
Plakat projektu OPS - Aktywność i podnoszenie kwalifikacji szansą na lepszą przyszłoś
Informacja, Ankieta, Regulamin.Reguj na przemoc - projekt realizowany przez OPS w Lubniu 1 str.
Reguj na przemoc - projekt realizowany przez OPS w Lubniu 2 str.Strona założona 12 lipca 2008

statystyka

Copyright © 2008 by Witold Augustyński /BiTiS/. All Rights Reserved. Strona wygenerowana w ciągu: 0.004 s.