Wyślij email do urzędu Dodaj do ulubionych Poleć tę stronę znajomemu Przejdź do strony głównej
Imieniny: Aleks, Grzegorz, Aleksander
Aktualności Urząd Gminy: E-Urząd: Kontakt do Urzędu Miasta partnerskie Gminy Lubień

Gmina:
Charakterystyka Gminy Lubień
Heraldyka Gminy Lubień
Galeria fotograficzna
Informator - przydatne adresy i numery telefonów
Szkolnictwo w Gminie Lubień
Kultura i sport:
Gminny Ośrodek Kultury w Lubniu
Zespoły Regionalne
Amatorski Teatr im. F. Macioła
Orkiestry Dęte
Kluby sportowe
Gminna Biblioteka Publiczna
Honorowi Obywatele Gminy Lubień
Zabytki:
Zabytkowy kościół w Krzeczowie
Zabytkowa Willa pod Sośniną w Lubniu
Rejestr pomników przyrody
Turystyka:
Szlaki turystyczne
Gospodarstwa agroturystyczne
Ośrodek wypoczynkowy Prof-Us
Parafie:
Domy rekolekcyjne
Ochotniczy Hufiec Pracy w Skomielnej Białej:
Dam pracę - szukam pracy
Jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych działających na terenie Gminy Lubień
Stowarzyszenia działające na terenie Gminy Lubień
Rejestr działalności regulowanej
Punkt Informacji i Wsparcia
Przetargi publiczne
Kalendarz imprez
Przydatne strony www
Mapa Gminy Lubień
baner
baner
Baner TV powiatu myślenickiego
Odkryj Beskid Wyspowy
Sekcja Kolarska im. Henryka Łasaka
UKS Topór Tenczyn
http://malopolska.olimpijskiedzieciaki.pl/
Powrót do korzeni - Skomielna Biała
Skomielna.info
Echo Regionu Małopolska
Witryna Wiejska

ZIP - Zintegrowany Informator Pacjenta
baner Gościniec - strona tenczyn.pl

Aktualności - Ogłoszenia21.04.2017

Nagrody w dziedzinie kultury

Wójt Gminy Lubień informuje o kolejnej edycji składania wniosków o przyznanie nagrody Gminy Lubień w dziedzinie kultury zgodnie z Uchwałą Nr XXIII)96)2008 Rady Gminy Lubień z dnia 12.03.2008r. w sprawie ustanowienia nagród Gminy Lubień za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury oraz określenia zasad i trybu ich przyznawania.19.04.2017

Posiedzenia Komisji Rady Gminy Lubień

Posiedzenia Komisji Rady Gminy Lubień odbędą się w dniu 24 kwietnia 2017r. (tj. poniedziałek ) w budynku Urzędu Gminy – sala obrad (pokój nr 7):

  • • Komisja Rozwoju Gospodarczego, Finansów i Spraw Obywatelskich i Komisja Rolnictwa, Leśnictwa i Ochrony Środowiska o godz. 9.00. Komisje na wspólnym posiedzeniu zajmą się opiniowaniem projektów uchwał będących tematem obrad najbliższej sesji Rady.
  • • Komisja Wychowania, Oświaty, Kultury, Zdrowia oraz Spraw Socjalnych o godz. 13.00. Tematem będzie opiniowanie projektów uchwał, które będą przyjmowane podczas obrad najbliższej sesji Rady.


19.04.2017

XXVIII sesja Rady Gminy Lubień

Przewodniczący Rady Gminy informuje, że na podstawie art. 20 ust. 1 ustawy z dnia 8 marca 1990r. o samorządzie gminnym (t. j. Dz. U. z 2016r. poz. 446 z późn. zm.) zwołuję XXVIII zwyczajną sesję Rady Gminy Lubień na dzień 25 kwietnia 2017 r. tj. wtorek o godz. 13.00

Sesja Rady Gminy odbędzie się w budynku Urzędu Gminy w Lubniu – sala obrad (pokój nr 7).13.04.2017

Życzenia wielkanocne13.04.2017

Informacja

W dniu 14 marca 2017 r. tj. Wielki Piątek Urząd Gminy w Lubniu będzie czynny do godz. 13.00.12.04.2017

Projekt nauki pływania „Już pływam” w Gminie Lubień

Samorząd Województwa Małopolskiego dostrzegając, jak ogromny wpływ na prawidłowy rozwój, nie tylko fizyczny, ale i moralny młodego pokolenia, ma niewątpliwie uprawianie różnego rodzaju sportów i rekreacji ruchowej – już od 2007 roku współfinansuje razem z gminami realizację projektu nauki pływania pn. „Już pływam”.

Projekt ten jest realizowany w ramach zadania strategicznego: zagospodarowanie czasu wolnego dzieci i młodzieży.
12.04.2017

Impreza „Ja i Ty to My” integrująca środowiska osób zdrowych i niepełnosprawnych

Na zaproszenie organizatora – Samorządowego Przedszkola w Lubniu - przybyły dzieci z oddziału integracyjnego Przedszkola nr 1 w Myślenicach, uczniowie kl. VI Szkoły Podstawowej w Lubniu, podopieczni Środowiskowego Domu Pomocy w Sułkowicach i w Lubniu. W trakcie spotkania przedszkolaki zaprezentowały przedstawienie pt. ”Calineczka” przygotowane przez uczestników kółka teatralnego pod przewodnictwem P. Ewy Zborowskiej. Z kolei przedszkolaki z Myślenic zaprezentowały występ orkiestry perkusyjnej a Marysia Kutryba uczennica kl. VI b z Lubniu zaśpiewała Piosenkę z repertuaru L. Cohena pt. „Alleluja”.11.04.2017

Dodatkowe dyżury doradców MODR

W związku z wypełnianiem wniosków o dopłaty obszarowe, Powiatowy Zespół Doradztwa Rolniczego w Myślenicach w ramach pomocy dla rolników w okresie dopłat tj. do 15 maja 2017 roku zorganizował dyżury doradców rolnych w gminach całkowicie uznając priorytet tego działania w stosunku do innych działań. Jednakże ograniczone możliwości personalne PZDR Myślenice / ilość zatrudnionych doradców/, pozwalają na ustanowienie od dnia 16 marca 2017 r. w Państwa Gminie stałych dyżurów.

Do pobrania: ikona pdf Informacja11.04.2017

Informacja w sprawie dróg dojazdowych

Poniżej można pobrać plan dojazdów do pól prezentowany na ostatnim spotkaniu w Skomielnej Białej a także dodatkowo regulamin z numerami telefonów do osób które są odpowiedzialne za umożliwienie przejazdu oraz do służb BHP firmy Salini-Impreligo.

Jednocześnie informujemy, że wraz z postępem robót lokalizacja i sposób dojazdów do pól może się zmieniać.

Do pobrania: ikona pdf Plan dojazdów, ikona pdf Regulamin budowy dla osób korzystających z dróg serwisowych06.04.2017

"Praca dla Młodych!"06.04.2017

100 tyś. zł. premii dla młodych rolników, którzy przejdą na swoje

Od 27 kwietnia do 26 maja 2017 r. młodzi rolnicy będą mogli składać w Oddziale Regionalnym ARiMR wnioski o przyznanie 100 tys. zł. premii na samodzielne rozpoczęcie gospodarowania.

O wsparcie może ubiegać się osoba, która ma nie więcej niż 40 lat i posiada odpowiednie kwalifikacje zawodowe. Jeżeli ich nie ma, będzie musiała je uzupełnić w ciągu 36 miesięcy od dnia doręczenia decyzji o przyznaniu pomocy. Warunkiem jest też posiadanie gospodarstwa rolnego o powierzchni co najmniej 1 ha i rozpoczęcie jego urządzania nie wcześniej niż 18 miesięcy przed dniem złożenia wniosku.05.04.2017

8 kwietnia DZIEŃ OTWARTY w Urzędzie Skarbowym w Myślenicach

Naczelnik Urzędu Skarbowego w Myślenicach serdecznie zaprasza Szanownych Podatników w dniu 8 kwietnia 2017 r. w godzinach od 9.00 do godz.13.00 na Dzień Otwarty w naszym Urzędzie Skarbowym.

04.04.2017

Dobry Czas na Biznes – Krakowski Obszar Metropolitalny

Małopolska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A. informuje, iż w dniach 10.04.2017-28.04.2017 roku przyjmować będzie zgłoszenia do projektu „Dobry Czas na Biznes - KOM".

Projekt adresowany jest do osób nieaktywnych zawodowo powyżej 30. roku życia. Uczestnicy projektu będą mogli uzyskać bezzwrotną dotację na założenie działalności gospodarczej w kwocie do 25000 zł, skorzystać z pakietu bezpłatnych szkoleń i otrzymać roczne bezpłatne doradztwo w zakresie prowadzenia przedsiębiorstwa.

Formularze rekrutacyjne wraz z załącznikami można składać w Powiatowym Punkcie Informacyjnym w Myślenicach przy ul. Królowej Jadwigi 3.

Szczegółowe informacje na: www.marr.pl/dcbkrakow.31.03.2017

STOP wypalaniu traw

Już od wielu lat przełom zimy, wiosny oraz przedwiośnie to okresy, w których wyraźnie wzrasta liczba pożarów łąk i nieużytków. Wiele osób wypala trawy i nieużytki rolne, tłumacząc swoje postępowanie chęcią użyźniania gleby. Od pokoleń wśród wielu ludzi panuje bowiem przekonanie, że spalenie trawy spowoduje szybszy i bujniejszy jej odrost, a tym samym przyniesie korzyści ekonomiczne.31.03.2017

Konkurs palm wielkanocnych31.03.2017

Sprawdź jakie uprawnienia przysługują ci w ramach ustawy o wsparciu kobiet w ciąży i rodzin „Za życiem”

Przygotowany informator pomoże ci przygotować się na narodziny nieuleczalnie chorego dziecka. Dowiesz się, jakie przysługują ci:

  • prawa,
  • prawabadania,
  • prawarodzaje wsparcia (zdrowotnego i socjalnego).

Do pobrania: ikona pdf Informator23.03.2017

Projekt "Rozwijamy wolontariat seniorów w Małopolsce"

Jesteś aktywnym seniorem w swojej miejscowości? Masz ciekawy pomysł na realizację akcji wolontariackiej? Zbierz grupę znajomych seniorów i zgłoście się do konkursu!

Stowarzyszenie Regionalne Centrum Wolontariatu w Krakowie zaprasza osoby w wieku 60+ z terenu województwa małopolskiego do udziału w konkursie “Działaj z nami – seniorami!”, którego celem jest pobudzenie i rozwijanie aktywności obywatelskiej seniorów poprzez wyłonienie i pokazanie najlepszych pomysłów na akcje wolontariackie na rzecz środowiska lokalnego w oparciu o własny pomysł.22.03.2017

Nowy projekt OPS w Lubniu

Informacja o projekcie socjalnym realizowanym przez Ośrodek Pomocy Społecznej w Lubniu skierowanym do osób bezrobotnych nieaktywnych zawodowo bądź ubezpieczających się dobrowolnie w KRUS zamieszkałych na terenie gminy Lubień.22.03.2017

Coś więcej niż świetlica. 100 mln zł na placówki wsparcia dziennego dla dzieci i młodzieży

Ubóstwo, alkohol, problemy z nauką - stąd już tylko krok do zagrożenia wykluczeniem społecznym. Gdy rodzice nie są w stanie zapewnić dzieciom warunków do nauki, pojawiają się problemy i trudności wychowawcze.

W takich sytuacjach pomocne okazują się ośrodki wsparcia dziennego. To coś więcej niż zwykła świetlica. Dzieci mogą tu odpocząć i rozwijać swoje pasje, a ich rodzice otrzymują pomoc w pełnieniu obowiązków rodzinnych.21.03.2017

Posiedzenia Komisji Rady Gminy Lubień

Posiedzenia Komisji Rady Gminy Lubień odbędą się w dniu 27 marca 2017r. (tj. poniedziałek ) w budynku Urzędu Gminy – sala obrad (pokój nr 7):

  • Komisja Rozwoju Gospodarczego, Finansów i Spraw Obywatelskich i Komisja Rolnictwa, Leśnictwa i Ochrony Środowiska o godz. 9.00. Tematem będzie opiniowanie projektów uchwał będących tematem obrad najbliższej sesji Rady.
  • Komisja Wychowania, Oświaty, Kultury, Zdrowia oraz Spraw Socjalnych o godz. 13.00. Tematem będzie opiniowanie projektów uchwał będących tematem obrad najbliższej sesji Rady.


21.03.2017

XXVII sesja Rady Gminy Lubień

Przewodniczący Rady Gminy informuje, że na podstawie art. 20 ust. 1 ustawy z dnia 8 marca 1990r. o samorządzie gminnym (t. j. Dz. U. z 2016r. poz. 446 z późn. zm.) zwołuję XXVII zwyczajną sesję Rady Gminy Lubień na dzień 28 marca 2017 r. tj. wtorek o godz. 13.00

Sesja Rady Gminy odbędzie się w budynku Urzędu Gminy w Lubniu – sala obrad (pokój nr 7).20.03.2017

"Kwiaty z bibuły"16.03.2017

Bezpieczeństwo przy stosowaniu środków ochrony roślin

Prezes Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego Pan Adam Sekściński apeluje o przestrzeganie zasad bezpieczeństwa przy stosowaniu środków ochrony roślin.

Do pobrania: ikona pdf Informacja15.03.2017

Akcja Szybki PIT

Naczelnik Urzędu Skarbowego w Myślenicach informuje o rozpoczęciu kampanii Mi9nisterstwa Finansów pn. "Szybki PIT". W dodatkowej informacji do pobrania podatnicy znajdą informacje ułatwiające rozliczenie się z fiskusem za rok 2016, najważniejsze terminy i adresy stron internetowych wspierjących akcje SZybki PIT..


Do pobrania: ikona pdf Informacja14.03.2017

Zarządzenie Wójta Gminy Lubień

Zarządzenie nr 236/2017 Wójta Gminy Lubień z dnia 10 marca 2017 r. w sprawie ustalenia terminów postępowania rekrutacyjnego oraz postępowania uzupełniającego na rok szkolny 2017/2018 do przedszkoli, oddziału przedszkolnego w szkole podstawowej i klas I szkół podstawowych prowadzonych przez Gminę Lubień

Do pobrania: ikona pdf Zarządzenie14.03.2017

Ogłoszenie o poszukiwaniu pracownika na stanowisko: Asystent rodziny w Ośrodku Pomocy Społecznej w Lubniu w ramach umowy zlecenia

Do pobrania: ikona pdf Ogłoszenie13.03.2017

Spotkanie informacyjno-wyjaśniające w sprawie przejazdów do pól przez teren budowy drogi S7

Urząd Gminy Lubień informuje zainteresowanych mieszkańców, że w dniu 15 marca 2017r (środa) o godz 17:00 w auli Szkoły w Skomielnej Białej odbędzie się spotkanie informacyjno-wyjaśniające z przedstawicielami: Salini Impregilo i Nadzoru Budowy z ramienia GDDKiA w sprawie przejazdów do pól przez teren budowy Drogi S-7 „Zakopianka”.Więcej artykułów znajduje się w Archiwum >> Przejdź do ARCHIWUMdo góryBaner przedstawia biało czerwoną flagę
Baner przedstawia biało czerwoną flagę
Elektroniczna Skrzynka Podawcza
baner konsultacje społeczne
baner budowa drogi s-7
baner karta dużej rodziny
Baner przedstawiający 4 osobową rodzinę i napis rodzina 500+
Baner przedstawiający 4 osobową rodzinę i napis rodzina 500+
Baner przedstawiający różnokolorowe pojemniki na śmieci
Baner przedstawiający zbiornik bezodpływowy


Baner projektu - Już pływam Kochasz dziecie nie pal śmieci
Plakat projektu OPS - Aktywność i podnoszenie kwalifikacji szansą na lepszą przyszłoś
Informacja, Ankieta, Regulamin.Reguj na przemoc - projekt realizowany przez OPS w Lubniu 1 str.
Reguj na przemoc - projekt realizowany przez OPS w Lubniu 2 str.Strona założona 12 lipca 2008

statystyka

Copyright © 2008 by Witold Augustyński /BiTiS/. All Rights Reserved. Pozycjonowanie Strona wygenerowana w ciągu: 0.003 s.