Wyślij email do urzędu Dodaj do ulubionych Poleć tę stronę znajomemu Przejdź do strony głównej
Imieniny: Jerzy, Wojciech
Aktualności Urząd Gminy: E-Urząd: Kontakt do Urzędu Miasta partnerskie Gminy Lubień

Gmina:
Charakterystyka Gminy Lubień
Heraldyka Gminy Lubień
Galeria fotograficzna
Informator - przydatne adresy i numery telefonów
Szkolnictwo w Gminie Lubień
Kultura i sport:
Gminny Ośrodek Kultury w Lubniu
Zespoły Regionalne
Amatorski Teatr im. F. Macioła
Orkiestry Dęte
Kluby sportowe
Gminna Biblioteka Publiczna
Honorowi Obywatele Gminy Lubień
Zabytki:
Zabytkowy kościół w Krzeczowie
Zabytkowa Willa pod Sośniną w Lubniu
Rejestr pomników przyrody
Turystyka:
Szlaki turystyczne
Gospodarstwa agroturystyczne
Ośrodek wypoczynkowy Prof-Us
Parafie:
Domy rekolekcyjne
Ochotniczy Hufiec Pracy w Skomielnej Białej:
Dam pracę - szukam pracy
Jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych działających na terenie Gminy Lubień
Stowarzyszenia działające na terenie Gminy Lubień
Rejestr działalności regulowanej
Punkt Informacji i Wsparcia
Przetargi publiczne
Kalendarz imprez
Mapa Gminy Lubień
Mapa Gminy Lubień
Przydatne strony wwwBaner TV powiatu myślenickiego
Odkryj Beskid Wyspowy
Sekcja Kolarska im. Henryka Łasaka
UKS Topór Tenczyn
http://malopolska.olimpijskiedzieciaki.pl/
Powrót do korzeni - Skomielna Biała
Skomielna.info
Echo Regionu Małopolska
Witryna Wiejska

ZIP - Zintegrowany Informator Pacjenta
baner Gościniec - strona tenczyn.pl
baner mikroporady
baner dzielnicowy bliżej nas
Fundacja JMJ - Radosny Rodzic

Aktualności - Ogłoszenia


Pierwsze miejsce drużyny OSP z Tenczyna

W sobotę 13 kwietnia 2019r. na Hali sportowej w Raciechowicach rozegrany został turniej piłki nożnej Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych zorganizowany przez Komendę Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Myślenicach. W zawodach wzięło udział pięć drużyn z jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych Powiatu Myślenickiego. I miejsce w tym turnieju zdobyła drużyna z Gminy Lubień tj. MDP OSP Tenczyn. Gratulujemy.

| czytaj więcej >> | Opublikowano: 19.04.2019 |

Obowiązek przestrzegania uchwały antysmogowej

Na prośbę Wicemarszałka Tomasza Urynowicza przypominamy o obowiązku przestrzegania uchwały antysmogowej (Uchwała nr XXXII/452/17 Sejmiku Województwa Małopolskiego z dnia 23 stycznia 2017 roku).

Do pobrania: ikona pdf Pismo

| Opublikowano: 18.04.2019 |

Wyniki losowania siódmego członka Rady Sołeckiej Skomielnej Białej

Komisja Wyborcza ds. wyborów Sołtysa i Rady Sołeckiej w Skomielnej Białej w dniu 17 kwietnia 2019 r. o godz. 12.00 rozpoczęła procedurę losowania siódmego członka Rady Sołeckiej w Skomielnej Białej.

| czytaj więcej >> | Opublikowano: 18.04.2019 |

Życzenia wielkanocne

| Opublikowano: 17.04.2019 |


Informacja Urzędu Gminy Lubień

Informujemy, że w dniu 19.04.2019 r. (Wielki Piątek) Urząd Gminy Lubień będzie czynny do godz. 12:00.

Opublikowano: 16.04.2019 |

Losowanie członków Rady Sołeckiej Skomielnej Białej

Komisja ds. wyborów Sołtysa i Rady Sołeckiej w Skomielnej Białej informuje, że wyłonienie siódmego członka Rady Sołeckiej Skomielnej Białej odbędzie się w dniu 17.04.2019 r. o godz. 12:00 w siedzibie Komisji – budynek Urzędu Gminy Lubień, Lubień 50, pok. nr 5.

Komisja dokona losowego wyboru spośród dwóch kandydatów do Rady Sołeckiej, którzy w wyborach otrzymali taką samą liczbę głosów, tj.:

  1. Gacek Bartłomiej – 170 głosów,
  2. Tadeusz Surówka – 170 głosów.

Przewodniczący Komisji Wyborczej
ds. wyborów Sołtysa i Rady Sołeckiej w Skomielnej Białej
/-/ Krzysztof Łabuz

Opublikowano: 16.04.2019 |

Nowa szatnia dla sportowców

Wychodząc naprzeciw potrzebom i oczekiwaniom lubieńskich sportowców a zwłaszcza zawodników drużyn piłkarskich, gmina Lubień wybudowała dla nich nową, niewielką ale bardzo funkcjonalną i estetyczną szatnię przy boisku sportowym nad Rabą w Lubniu.

Do tej pory zawodnicy drużyn piłkarskich juniorów i seniorów, którzy biorą udział w rozgrywkach ligowych, korzystali ze starej, mocno wyeksploatowanej szatni, którą stanowiły dwa połączone kontenery. Obecnie klub "Szczebel" Lubień otrzymał do dyspozycji nową zbudowaną w technologii szkieletowej drewnianą szatnię. Budynek składa się z czterech pomieszczeń z przeznaczeniem dla sędziów, drużyny gości, drużyny gospodarzy oraz pomieszczenia socjalnego z WC.

| czytaj więcej >> | Opublikowano: 15.04.2019 |

Wyniki konkursu palm w Lubniu

W dniu 14.04.2019 roku we wszystkich miejscowościach Gminy Lubień odbyły się konkursy palm. W trzech miejscowościach były to konkursy parafialne, natomiast Gminny konkurs „Tradycyjnych Palm Wielkanocnych” organizowany przez Gminny Ośrodek Kultury odbył się tradycyjnie w Lubniu i jak co roku przy kościele parafialnym Św. Jana Chrzciciela.

Do konkursu przystąpiło wielu mieszkańców Lubnia. Rozstrzygnięcie było trudne, bo wszystkie palmy były przepiękne, ale zwycięzców trzeba było wyłonić. Grand Prix „Palma palm” – za najwyższą palmę zdobył Kacper Wietrzyk z Ojcem. Palma mierzyła 10,60 m, była pięknie przystrojona.

| czytaj więcej >> | Opublikowano: 15.04.2019 |

Komunikat dot. składania w Biurze Powiatowym ARiMR eWniosku o dopłaty bezpośrednie

Myślenickie Biuro Powiatowe ARiMR zaprasza w godzinach 7.30 – 15.30. Jeszcze przez miesiąc, do 15 maja, rolnicy mogą wnioskować o dopłaty bezpośrednie, obowiązkowo przez internet. ARiMR apeluje, by nie czekać z przesłaniem deklaracji do ostatniego dnia naboru. Rolnicy, którzy złożą wnioski po 15 maja, ale nie później niż do 11 czerwca br., będą mieli obniżone należne im płatności o 1 proc. za każdy roboczy dzień opóźnienia.

| Opublikowano: 15.04.2019 |

Wyniki wyborów na Sołtysa i Rady Sołeckiej sołectwa Skomielna Biała

Komisja wyborcza ds. wyborów Sołtysa i Rady Sołeckiej w Skomielnej Białej informuje, że w wyniku przeprowadzonych wyborów na stanowisko Sołtysa Skomielnej Białej został wybrany Jan Macioł. Radę Sołecką sołectwa Skomielna Biała będą tworzyć następujące osoby: Łopata Piotr, Gacek Andrzej, Zych Krzysztof, Bal Maria, Bomba Piotr oraz Spyra Cezary. Siódma osoba, która wejdzie w skład Rady Sołeckiej zostanie wyłoniona w drodze losowania. Osobami, które otrzymały taką samą liczbę głosów są Bartłomiej Gacek i Tadeusz Surówka.

Do pobrania: ikona pdf Protokół z głosowania na Sołtysa, ikona pdf Protokół z głosowania na Radę Sołecką

| Opublikowano: 15.04.2019 |

Jutro wybory Sołtysa i Rady Sołeckiej w Skomielnej Białej

Komisja Wyborcza ds. wyborów Sołtysa i Rady Sołeckiej w Skomielnej Białej informuje, że wybory odbędą się w dniu 14 kwietnia 2019 r. Lokal wyborczy będzie otwarty w godzinach od 8.00 do 19.00. Przypominamy, że aby móc zagłosować na wybory należy zabrać ze sobą dowód osobisty.

| Opublikowano: 13.04.2019 |

Zakończenie projektu "Małopolski e-Senior"

Projekt "Małopolski e-Senior" był realizowany na terenie gminy Lubień przez Fundację Instytut Myśli Innowacyjnej w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa, III Oś Priorytetowa Cyfrowe kompetencje społeczeństwa, Działanie 3.1 Działania szkoleniowe na rzecz rozwoju kompetencji cyfrowych przez okres od 1 marca 2018 r. do 31 sierpnia 2020 r.

| czytaj więcej >> | Opublikowano: 09.04.2019 |

Zagospodarowanie przestrzeni publicznej w miejscowości Lubień

W dniu 20 marca 2019 r. do realizacji zadania inwestycyjnego pn.: „Zagospodarowanie przestrzeni publicznej w miejscowości Lubień” w wyniku rozstrzygnięcia drugiego postępowania przetargowego wybrano wykonawcę – Firmę SAMBUD Józef Paryl z Węglówki.

Do dnia 31 sierpnia bieżącego roku za kwotę 940.103,62 złotych brutto zostaną wykonane między innymi:...

| czytaj więcej >> | Opublikowano: 09.04.2019 |

Badanie statystyczne kondycji gospodarstw domowych

Badanie prowadzone jest na terenie całego kraju, wśród losowo wybranych gospodarstw domowych. Każdego miesiąca pracownicy urzędów statystycznych odwiedzają ponad 2500 rodzin. W tej grupie znalazło się również Państwa gospodarstwo domowe.

Podstawowym celem badania jest poznanie Państwa opinii na temat ogólnej sytuacji gospodarczej kraju, sytuacji finansowej gospodarstwa domowego oraz zamierzeń dotyczących ważnych zakupów.

| czytaj więcej >> | Opublikowano: 05.04.2019 |

Nieodpłatna pomoc prawna, nieodpłatne poradnictwo obywatelskie oraz edukacja prawna

Na podstawie art 8a ust. 1 oraz ust. 4 pkt. 1 ustawy o nieodpłatnej pomocy prawnej, nieodpłatnym poradnictwie obywatelskim oraz edukacji prawnej, Starosta udostępnienia listę nieodpłatnego poradnictwa dostępnego dla mieszkańców powiatu obejmującą: poradnictwo rodzinne, psychologiczne, pedagogiczne, z zakresu pomocy społecznej, w sprawie rozwiązywania problemów alkoholowych i innych uzależnień, w sprawie przeciwdziałania przemocy w rodzinie, w ramach interwencji kryzysowej, dla bezrobotnych, dla osób pokrzywdzonych przestępstwem, a także z zakresu praw konsumentów, praw dziecka, praw pacjenta, ubezpieczeń społecznych, prawa pracy, prawa podatkowego i innych.

| czytaj więcej >> | Opublikowano: 05.04.2019 |

Akcja szczepienia lisów

Małopolski Wojewódzki Lekarz Weterynarii zawiadamia, że na terenie województwa małopolskiego w dniach od 4 do 13 kwietnia 2019 r. zostanie przeprowadzone ochronne szczepienie lisów wolno żyjących przeciwko wściekliźnie. Poniżej do pobrania komunikat Małopolskiego Wojewódzkiego Lekarza Weterynarii w Krakowie oraz wskazówki dla mieszkańców dotyczące postępowania w trakcie prowadzenia ochronnych szczepień.

Do pobrania: ikona pdf Komunikat i wskazówki dla mieszkańców

Opublikowano: 03.04.2019 |

Zebranie Wiejskie w Lubniu

Wójt Gminy Lubień zaprasza wszystkich mieszkańców Lubnia na Zebranie Wiejskie, które odbędzie się w budynku OSP Lubień w dniu 7 kwietnia br. (niedziela) o godz. 12:45. Na zebraniu zostaną przekazane informacje dotyczące działalności Gminy Lubień w 2018 roku, przedstawione sprawy bieżące i plany zadań gospodarczych na 2019 rok i lata następne.

W ramach zebrania zostaną przeprowadzone wybory Sołtysa i członków Rady Sołeckiej sołectwa Lubień.

Na zebranie zostali zaproszeni przedstawiciele Policji, Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa oraz KRUS. Poszczególni przedstawiciele przedstawią informacje z zakresu swojego działania.

| Opublikowano: 03.04.2019 |

Działalność Szkoły Muzycznej, filia w Skomielnej Białej

Szkoła Muzyczna filia w Skomielnej Białej rozpoczęła swoją działalność w roku szkolnym 2015/2016. Kształcenie uczniów w dwóch cyklach: 6 – letnim (dzieci 6 – 9 lat) i 4 – letnim (dzieci 10-16 lat) odbywa się w godzinach popołudniowych w salach Szkoły Podstawowej im. W. Orkana.

| czytaj więcej >> | Opublikowano: 02.04.2019 |

Turnusy rehabilitacyjne dla dzieci rolników

W okresie wakacji 2019 roku Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego zorganizuje turnusy rehabilitacyjne dla dzieci rolników ubezpieczonych w KRUS. Warunkiem skorzystania z turnusu rehabilitacyjnego jest podleganie ubezpieczeniu z mocy ustawy przez jednego z rodziców lub opiekuna prawnego. Jeżeli jest to ubezpieczenie na wniosek w pełnym zakresie – ubezpieczenie powinno trwać nieprzerwanie co najmniej rok.

Z turnusów rehabilitacyjnych mogą skorzystać dzieci rolników urodzone w latach 2004-2012 (7-15 lat).

| czytaj więcej >> | Opublikowano: 02.04.2019 |

VI Myślenickie Targi Pracy

Uprzejmie informuję, że w dniu 11 kwietnia br. w Sali gimnastycznej Zespołu Szkół Techniczno Ekonomicznych w Myślenicach odbędą się VI Myślenickie Targi Pracy.

Jak co roku tak i tym razem organizacji Targów podjął się Powiatowy Urząd Pracy w Myślenicach, a patronat honorowy nad tą inicjatywą objął Starosta Myślenicki. Oferta Powiatowego Urzędu Pracy skierowana jest do pracodawców z terenu Powiatu Myślenickiego i okolic oferujących wolne miejsca pracy lub planujących w najbliższym czasie zwiększenie zatrudnienia w swojej firmie. Do udziału w Targach Pracy Urząd Pracy zaprasza osoby bezrobotne oraz osoby pracujące, które myślą o zmianie dotychczasowej pracy. Targi Pracy to doskonały sposób bezpośredniego kontaktu osób poszukujących pracy z pracodawcami. Stwarzają one wiele możliwości, które w konsekwencji zwiększą szansę na znalezienie atrakcyjnej pracy:

| czytaj więcej >> | Opublikowano: 02.04.2019 |

Informacja Komisji Wyborczej ds. wyborów Sołtysa i Rady Sołeckiej w Skomielnej Białej z dnia 22 marca 2019 r.

W związku z wyborami Sołtysa i Rady Sołeckiej sołectwa Skomielna Biała - Komisja Wyborcza ds. wyborów Sołtysa i Rady Sołeckiej w Skomielnej Białej podaje do publicznej wiadomości harmonogram dyżurów dla przyjmowania zgłoszeń i rejestracji list kandydatów. Komisja Wyborcza ds. wyborów Sołtysa i Rady Sołeckiej w Skomielnej Białej pełni dyżury w siedzibie Komisji tj. w budynku Urzędu Gminy w Lubniu, 32 - 433 Lubień 50, I piętro, pokój Nr 5, tel. 18-2693915, w dniach od dnia 25 marca do dnia 5 kwietnia 2019 r. w godzinach pracy Urzędu Gminy Lubień (pon. 8.00 - 16.00, wt. - pt. 7.45 - 15.45) oraz 6 kwietnia 2019 r. (sobota) w godz. 8.00 - 12.00.

Przewodniczący Komisji Wyborczej
ds. wyborów Sołtysa i Rady Sołeckiej w Skomielnej Białej
/-/ Krzysztof Łabuz

Opublikowano: 25.03.2019 |

Zebranie Wiejskie w Tenczynie

Wójt Gminy Lubień zaprasza wszystkich mieszkańców Tenczyna na Zebranie Wiejskie, które odbędzie się w budynku OSP Tenczyn w dniu 31 marca br. (niedziela) o godz. 12:15. Na zebraniu zostaną przekazane informacje dotyczące działalności Gminy Lubień w 2018 roku, przedstawione sprawy bieżące i plany zadań gospodarczych na 2019 rok i lata następne.

W ramach zebrania zostaną przeprowadzone wybory Sołtysa i członków Rady Sołeckiej sołectwa Tenczyn.

Na zebranie zostali zaproszeni przedstawiciele Policji, Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa oraz KRUS. Poszczególni przedstawiciele przedstawią informacje z zakresu swojego działania.

Opublikowano: 22.03.2019 |

Zebranie Wiejskie w Krzeczowie

Wójt Gminy Lubień zaprasza wszystkich mieszkańców Krzeczowa na Zebranie Wiejskie, które odbędzie się w budynku Szkoły Podstawowej w Krzeczowie w dniu 31 marca br. (niedziela) o godz. 9:15. Na zebraniu zostaną przekazane informacje dotyczące działalności Gminy Lubień w 2018 roku, przedstawione sprawy bieżące i plany zadań gospodarczych na 2019 rok i lata następne.

W ramach zebrania zostaną przeprowadzone wybory Sołtysa i członków Rady Sołeckiej sołectwa Krzeczów.

Na zebranie zostali zaproszeni przedstawiciele Policji, Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa oraz KRUS. Poszczególni przedstawiciele przedstawią informacje z zakresu swojego działania.

Opublikowano: 22.03.2019 |

Zarządzenie w sprawie powołania Komisji Wyborczej ds. wyborów Sołtysa i Rady Sołeckiej w Skomielnej Białej

Poniżej do pobrania Zarządzenie nr 50/2019 Wójta Gminy Lubień z dnia 21 marca 2019 r. w sprawie powołania Komisji Wyborczej ds. wyborów Sołtysa i Rady Sołeckiej w Skomielnej Białej.

Do pobrania: ikona pdf Zarządzenie nr 50/2019

Opublikowano: 21.03.2019 |

Zarządzenie w sprawie wyborów Sołtysa i Rady Sołeckiej w Skomielnej Białej

Poniżej do pobrania Zarządzenie nr 49/2019 Wójta Gminy Lubień z dnia 21 marca 2019 r. w sprawie wyborów Sołtysa i Rady Sołeckiej w Skomielnej Białej.

Do pobrania: ikona pdf Zarządzenie nr 49/2019, ikona zip Załączniki w wersji edytowalnej WORD

Opublikowano: 21.03.2019 |

Nabór na nowy rok szkolny do Szkoły Muzycznej I stopnia w Czasławiu, filia w Skomielnej Białej

Szkoła Muzyczna I stopnia im. Oskara Kolberga w Czasławiu, filia w Skomielnej Białej ogłasza nabór kandydatów do klasy pierwszej (dzieci w wieku od 6 do 16 lat) na rok szkolny 2019/2020. Przesłuchania dla kandydatów odbędą się w miesiącu czerwcu w Szkole Podstawowej w Skomielnej Białej (dokładna data zostanie podana w późniejszym terminie). Podanie oraz kwestionariusz osobowy dostępne są w bibliotece Szkoły Podstawowej w Skomielnej Białej lub u p. M. Augustyn oraz na stronie internetowej Szkoły Muzycznej im. O. Kolberga w Czasławiu: www.smczaslaw.pl. Zapisy trwają do 15 maja!

Opublikowano: 15.03.2018 |

Konkurs dla Kół Gospodyń Wiejskich

Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa, organizuje V edycję konkursu kulinarnego „Bitwa Regionów” dla Kół Gospodyń Wiejskich – drużyny składające się maksymalnie z trzech osób. Patronat nad konkursem objęło Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Celem przedsięwzięcia jest promowanie regionalnych potraw przygotowanych z polskich produktów.

Do pobrania: ikona pdf Więcej informacji

Opublikowano: 15.03.2018 |

Posiedzenia Komisji Rady Gminy Lubień

Posiedzenia Komisji Rady Gminy Lubień odbędą się w dniu 18 marca 2019 r. w budynku Urzędu Gminy – sala obrad (pokój nr 7):

  • Komisja Rolnictwa, Leśnictwa i Ochrony Środowiska wspólnie z Komisja Wychowania, Oświaty, Kultury, Zdrowia oraz Spraw Socjalnych o godz. 9.00.
  • Komisja Rozwoju Gospodarczego, Finansów i Spraw Obywatelskich o godz. 13.00.

Tematem posiedzenia Komisji będzie zaopiniowanie projektów uchwał, które Rada Gminy będzie przyjmowała podczas najbliższej sesji Rady Gminy.

| Opublikowano: 13.03.2019 |

VII sesja Rady Gminy Lubień

Przewodniczący Rady Gminy informuje, że na podstawie art. 20 ust. 1 ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym (t.j. Dz. U. z 2018 r. poz. 994 z późniejszymi zmianami) zwołuje VII zwyczajną sesję Rady Gminy Lubień na dzień 19 marca 2019 r. tj. wtorek o godz. 13.00.

Sesja Rady Gminy odbędzie się w budynku Urzędu Gminy w Lubniu – sala obrad (pokój nr 7)

| czytaj więcej >> | Opublikowano: 13.03.2019 |

Informacja dotycząca terminu i zasad składania w Biurze Powiatowym ARiMR "Oświadczenia potwierdzającego brak zmian w 2019 roku w odniesieniu do wniosku o przyznanie płatności złożonego w roku 2018".

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa informuje, iż termin składania Oświadczenia potwierdzającego brak zmian w 2019 roku w odniesieniu do wniosku o przyznanie płatności złożonego w roku 2018 kończy się w dniu 14 marca 2019 r.

Oświadczenie może złożyć rolnik, który deklaruje we wniosku powierzchnię gruntów ornych mniejszą niż 10 ha i który w roku 2018 ubiegał się wyłącznie o:...

| czytaj więcej >> | Opublikowano: 13.03.2019 |

Obsługa zeznań podatkowych za 2018 rok w Urzędzie Gminy w Lubniu

Informujemy, że w dniu 27.03.2019 r. (środa) w godz. 8:00-15:00 w budynku Urzędu Gminy Lubień będzie pełnił dyżur pracownik Urzędu Skarbowego w Myślenicach. Podczas dyżuru każdy będzie mógł skorzystać z indywidualnej pomocy pracownika, zapoznać się z usługą Twój e-PIT, oraz systemem e-deklaracje a także wysłać swój PIT przez internet.

| czytaj więcej >> | Opublikowano: 13.03.2019 |

Działania priorytetowe Policji

Komenda Powiatowa Policji w Myślenicach informuje, że w związku z wprowadzeniem Zarządzenia nr 5 Komendanta Głównego Policji z dnia 30.06.2016r. został opracowany plan działań priorytetowych dla miejscowości Tenczyn obejmujący następujące zagadnienia:
• Niestosowanie się do przepisu art. 43 ust. o wychowaniu w trzeźwości na terenie miejscowości Tenczyn w rejonie placówek handlowych oraz rejon boiska sportowego tzw. „muszla".
• Komenda Powiatowa Policji w Myślenicach przypomina, iż każda osoba jest zobowiązana do zachowywania się zgodnie z obowiązującymi przepisami.

Opublikowano: 13.03.2018 |

Wykaz nieruchomości przeznaczonych do najmu lub dzierżawy

Wójt Gminy Lubień informuje, że w dniach od 04.03.2019 r. do 25.03.2019 r. w Urzędzie Gminy Lubień na tablicach ogłoszeń i na stronie internetowej www.lubien.pl zostało zamieszczone Zarządzenie Wójta Gminy Lubień Nr 44/2019 z dnia 04.03.2019 r. w sprawie podania do publicznej wiadomości wykazu nieruchomości przeznaczonej do najmu lub dzierżawy zgodnie z załącznikiem nr 1 do Zarządzenia nr 44/2019.

Do pobrania: ikona pdf Zarządzenie

Opublikowano: 06.03.2018 |

Używanie wzmacniaczy sygnału telefonii komórkowej jest nielegalne

Zdecydowana większość z nas używa telefonów komórkowych. Niestety nie zawsze udaje się zrealizować połączenie z innym użytkownikiem lub jakość połączenia jest niewystarczająca do przeprowadzenia rozmowy. Najczęstszą przyczyną uniemożliwiającą skuteczne korzystanie z telefonii komórkowej jest niewystarczający poziom sygnału sieci komórkowej.

Zwracamy uwagę, aby nie ulegać sugestiom, że sposobem na podniesienie poziomu sygnału sieci komórkowej jest samodzielny montaż i używanie wzmacniacza sygnału telefonii komórkowej (tzw. repeatera GSM). Używanie takiego urządzenia jest niezgodne z prawem.

| czytaj więcej >> | Opublikowano: 06.03.2019 |

Bezpłatny projekt Wojewódzkiego Urzędu Pracy

Wojewódzki Urząd Pracy w Krakowie zaprasza do udziału w bezpłatnym projekcie „Małopolskie gwarancje na rzecz aktywności społeczno-zawodowej” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Celem projektu jest aktywizacja społeczna i zawodowa, a także wzmocnienie szans na zatrudnienie oraz poprawę sytuacji życiowej 300 osób z terenu województwa małopolskiego.

Do pobrania: ikona pdf Informacja

| Opublikowano: 06.03.2019 |

Stypendia dla dzieci w ciężkim stanie klinicznym

Program Pomocy Dzieciom jest skierowany do rodzin znajdujących się w trudnej sytuacji finansowej, opiekujących się dziećmi, które wskutek choroby lub wypadku znalazły się w ciężkim stanie klinicznym. Są to dzieci wymagające wsparcia funkcji życiowych za pomocą respiratora bądź koncentratora tlenu, karmienia dojelitowego lub pozajelitowego, innych całodobowych specjalistycznych zabiegów opiekuńczych i pielęgnacyjnych. Jest to program pomocy socjalnej ukierunkowanej na uzyskanie trwałej poprawy sytuacji życiowej rodziny stypendysty, która deklaruje gotowość do wykorzystania wszystkich własnych możliwości pokonania trudności.

| czytaj więcej >> | Opublikowano: 06.03.2019 |

Twój e-PIT już czeka na Ciebie

Wypełnione przez urząd skarbowy zeznanie za 2018 r. jest dostępne od 15 lutego 2019 r. w serwisie www.podatki.gov.pl. Można go zaakceptować, dodać inne dane lub odrzucić propozycję urzędu i rozliczyć się samodzielnie. Można też nie zrobić nic, wówczas 30 kwietnia zeznanie zostanie uznane za złożone. To nie jedyna nowość - w tym roku skrócono też czas zwrotu nadpłaconego podatku do 45 dni.

| czytaj więcej >> | Opublikowano: 05.03.2019 |

Konkurs palm wielkanocnych

| Opublikowano: 04.03.2019 |

Dzień otwarty dla rodziców i dzieci oraz kandydatów do Klubu Dziecięcego

1 marca 2019 roku, rusza działalność Klubu Dziecięcego w Skomielnej Białej. Wyposażenie sali zabaw dobiega końca, czekamy na ostatnie elementy wyposażenia i zabawki. Na dzień dzisiejszy dysponujemy jeszcze wolnymi miejscami. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych rodziców wraz z dziećmi na dzień otwarty - czwartek 28 lutego 2019 roku, w godzinach 15:00 – 18:00.

Zapisy na kolejny rok szkolny odbywają się w miesiącu marcu. Do zobaczenia!

| czytaj więcej >> | Opublikowano: 27.02.2019 |

Relacja i zdjęcia ze Spartakiady

23 lutego 2019r. około 20 wolontariuszy od samego rana dzielnie pracowało, przygotowując miejsca przeróżnych atrakcji, aby każdy z uczestników 9. Ogólnopolskiej Spartakiady Zimowej mógł znaleźć coś dla siebie. W tym roku odbyła się ona w Kasinie Wielkiej pod hasłem "Przygotuj swe serce i bądź mężny". Pogoda dopisała i tym razem. "Jest świetnie! Warunki na stoku genialne, a trasy bardzo dobrze przygotowane." - tak zgodnie twierdziła młodzież spod Warszawy, która w tym roku przyjechała na nasze zawody po raz pierwszy. Także naszym najmłodszym uczestnikom bardzo się podobało. "Jest super! Za rok też chcę tu przyjechać!".

| czytaj więcej >> | Opublikowano: 27.02.2019 |

Żołnierze Obrony Terytorialnej w hołdzie Żołnierzom Wyklętym

Małopolscy „terytorialsi”, krakowskie Muzeum AK oraz stowarzyszenie rekonstrukcji historycznych 1. Pułku strzelców podhalańskich AK wspólnie uczczą w Słopnicach Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych.

Już 28 lutego żołnierze 11 Małopolskiej Brygady Obrony Terytorialnej rozpoczną obchody Dnia Pamięci o Żołnierzach Wyklętych. W okolicach Limanowej około 30-osobowa grupa żołnierzy OT wyruszy na trasę lokalnej górskiej ścieżki historyczno-patriotycznej. Jedenasto kilometrowa trasa prezentuje losy żołnierzy Armii Krajowej na ziemi limanowskiej oraz działalność odtworzonej we wrześniu 1944r. jednostki podziemnego wojska polskiego - 1. pułku strzelców podhalańskich AK.

| czytaj więcej >> | Opublikowano: 26.02.2019 |

Zaproszenie na bezpłatne szkolenia

Szanowni Państwo,
Otoczenie wpływa na nasze aspiracje, dlatego ważne jest podnoszenie jakości przestrzeni która nas otacza. Konieczna i pomocna w tym procesie jest wiedza i umiejętności mieszkańców Karpat – przedstawicieli organizacji pozarządowych. Aby wzmocnić Państwa w osobistych i zorganizowanych aktywnościach w tej przestrzeni, Stowarzyszenie Ekopsychologia zaprasza chętnych pracowników, członków, wolontariuszy organizacji pozarządowych na bezpłatne szkolenia „Karpacki Uniwersytet Kształtowania Przestrzeni”.

| czytaj więcej >> | Opublikowano: 22.02.2019 |

Dni otwarte w RZGW

Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Krakowie zaprasza do udziału w Dniach Otwartych. Każdy ostatni czwartek miesiąca w godzinach od 8.00 do 14.00 pracownicy RZGW będą udzielać wszelkich informacji oraz porad związanych z gospodarką wodną - odpowiedzą na Państwa pytania, pomogą wypełnić wniosek, sprawdzą niezbędną dokumentację.| Opublikowano: 22.02.2019 |

Nowy dowód osobisty - eDowód

Urząd Gminy Lubień informuje, że w związku z wdrożeniem dowodu osobistego z warstwą elektroniczną wystąpią czasowe przerwy techniczne w działaniu Rejestru Dowodów Osobistych.

W dniu 27 lutego 2019 r. zostanie wyłączona możliwość wnioskowania o dowód osobisty przez Internet. Składanie wniosków przez platformę e-PUAP odbywać się będzie do 26.02.2019 r. (wtorek). Usługa zostanie włączona 4 marca 2019 r.

| czytaj więcej >> | Opublikowano: 22.02.2019 |

Ceny sadzonek w Nadleśnictwie Myślenice

Przedstawiamy cennik detaliczny na sadzoniki drzew leśnych obowiązujący w Nadleśnictwie Myślenice wiosną 2019 roku.

Do pobrania: ikona pdf Cennik

| Opublikowano: 22.02.2019 |

Sposoby segregacji odpadów komunalnych

Poniżej mogą Państwo pobrać dokument przedstawiający sposoby segregacji odpadów komunalnych. Proszę zwrócić uwagę, że odzież i obuwie należy oddawać w workach / pojemnikach szarych.

Do pobrania: ikona pdf Sposoby segregacji

| Opublikowano: 21.02.2019 |

Wprowadzenie kodów kreskowych na worki z odpadami

Od 1 marca 2019 r. wprowadzony zostaje w gospodarce odpadami komunalnymi system unikalnych kodów kreskowych, które otrzymują Państwo w załączeniu. Każdy kod jest oznaczony miejscowością oraz numerem budynku i napisem frakcji.

Właściciele nieruchomości zamieszkałych zobowiązani są do naklejania na worki lub pojemniki przeznaczone do zbiórki odpadów komunalnych kodów kreskowych zapewnianych przez gminę.

| czytaj więcej >> | Opublikowano: 20.02.2019 |

Zasady dotyczace odbioru odpadów gabarytowych na terenie Gminy Lubień w 2019 r.

Odpady wielkogabarytowe, opony (od samochodów osobowych i maszyn rolniczych) oraz odpady remontowo-budowlane odbierane będą, od 16 marca 2019r do 30 kwietnia 2019 r. bezpośrednio sprzed terenu nieruchomości (posesji właściciela) lub miejsca uzgodnionego z podmiotem odbierającym, po wcześniejszym zgłoszeniu takiej konieczności.


| czytaj więcej >> | Opublikowano: 20.02.2019 |

Zmiana opłaty za odbiór i zagospodarowanie odpadami komunalnymi

Na postawie Uchwały Nr III/10/2018 Rady Gminy Lubień z dnia 12 grudnia 2018 r. w sprawie zmiany Uchwały Nr XXXV/171/2013 Rady Gminy Lubień z dnia 18 kwietnia 2013 r. zmienionej Uchwałą Nr XXXI/256/2017 Rady Gminy Lubień z dnia 24 sierpnia 2017 r. w sprawie ustalenia wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi z nieruchomości zamieszkałych położonych na terenie Gminy Lubień od 1.01.2019 r. ustalone zostały następujące stawki opłat...

| czytaj więcej >> | Opublikowano: 20.02.2019 |

VI sesja Rady Gminy Lubień

Przewodniczący Rady Gminy informuje, że na podstawie art. 20 ust. 1 ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym (t.j. Dz. U. z 2018 r. poz. 994 z późniejszymi zmianami) zwołuje VI zwyczajną sesję Rady Gminy Lubień na dzień 28 lutego 2019 r. tj. czwartek o godz. 14.00

Sesja Rady Gminy odbędzie się w budynku Urzędu Gminy w Lubniu – sala obrad (pokój nr 7)

| czytaj więcej >> | Opublikowano: 20.02.2019 |

Wybory Rady Uczestników scalania gruntów na Krzeczowie

Obwieszczenie Starosty Myślenickiego z dnia 15 lutego 2019 r. w sprawie zawiadomienia o zebraniu uczestników scalania gruntów wsi Krzeczów, gm. Lubień na którym zostanie wybrana Rada Uczestników scalenia.

Do pobrania: ikona pdf Obwieszczenie

| Opublikowano: 18.02.2019 |

Naukobus zawita do Lubnia

20 mobilnych stacji badawczych i 3 edukatorów z mnóstwem zagadek naukowych w zanadrzu – w tym składzie Centrum Nauki Kopernik jedzie do małych miejscowości w całej Polsce. Udowadnia, że nauka zachwyca, budzi ciekawość, bawi i wciąga.

Do udziału w takiej przygodzie zaprasza w tym roku warszawskie Centrum Nauki Kopernik. Weźmie w niej udział ponad 160 tys. dzieci, rodziców i nauczycieli ze 160 małych miejscowości w całej Polsce.

| czytaj więcej >> | Źródło: Centrum Nauki Kopernik | Opublikowano: 18.02.2019 |

Zebranie Wiejskie w Skomielnej Białej

Wójt Gminy Lubień zaprasza wszystkich mieszkańców Skomielnej Białej na Zebranie Wiejskie, które odbędzie się w auli Szkoły Podstawowej w Skomielnej Białej w dniu 24 lutego br. (niedziela) o godz. 10:45.

Na zebraniu zostaną przekazane informacje dotyczące działalności Gminy Lubień w 2018 roku, przedstawione sprawy bieżące i plany zadań gospodarczych na 2019 rok i lata następne. W ramach zebrania zostaną przeprowadzone konsultacje społeczne w sprawie zmiany Statutu Sołectwa Skomielna Biała. Na zebranie zostali zaproszeni przedstawiciele Policji, Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, KRUS oraz firm realizujących budowę drogi S 7 tj. Salini Impregilo i Astaldi. Poszczególni przedstawiciele przedstawią informacje z zakresu swojego działania.

| Opublikowano: 15.02.2019 |

"Wędrowanie przez wychowanie"

WĘDROWANIE PRZEZ WYCHOWANIE to 4 spotkania odbywające się co tydzień w każdy poniedziałek od 17.00 do 20.00.

Terminy:
18 luty - 17.00-20.00
25 luty - 17.00-20.00
4 marzec - 17.00-20.00
11 marzec - 17.00-20.00


| czytaj więcej >> | Opublikowano: 15.02.2019 |

Z oświadczeniem po dopłaty

W tym roku po raz drugi rolnicy będą składali wnioski o przyznanie płatności bezpośrednich oraz płatności obszarowych z PROW 2014-2020 obowiązkowo przez internet - za pomocą aplikacji eWniosekPlus. Właścicielom małych gospodarstw pozostawiono, tak jak było to w 2018 r., możliwość złożenia oświadczenia. Agencja będzie je przyjmowała od 15 lutego do 14 marca 2019 r.

Oświadczenie może złożyć jedynie rolnik, który we wniosku o przyznanie płatności na rok 2018 deklarował powierzchnię gruntów ornych mniejszą niż 10 ha i ubiegał się wyłącznie o:

| czytaj więcej >> | Opublikowano: 15.02.2019 |

Pomoc dla rolników skrojona na miarę Małopolski

Od 28 lutego ARiMR przyjmować będzie wnioski na restrukturyzację małych gospodarstw.

Od 28 lutego do 29 marca 2017 r. Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa przyjmować będzie wnioski o pomoc na restrukturyzację małych gospodarstw z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.


| czytaj więcej >> | Opublikowano: 15.02.2019 |

Ankieta dotyczącą kierunków rozwoju krajobrazu gminy Lubień

Szanowni Państwo, Mieszkańcy gminy Lubień, Turyści!

W związku z realizacją projektu „Planowanie przestrzenne jako narzędzie ochrony przyrody w Karpatach” współfinansowanego z Funduszy Europejskich, w ramach Programu Infrastruktura i Środowisko oraz przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie w gminie Lubień poniżej zamieszczamy link do ankiety dotyczącej kierunków rozwoju krajobrazu gminy Lubień.

| czytaj więcej >> | Opublikowano: 14.02.2019 |

Informacja dla mieszkańców gminy Lubień

W dniu 14.02.2019 r. (czwartek) w budynku Urzędu Gminy Lubień (Lubień 50) w godz. 11:30 - 12:30 Poseł na Sejm RP pan Marek Polak będzie pełnił dyżur poselski.

Zainteresowanych spotkaniem z panem posłem zapraszamy do Urzędu Gminy.

| Opublikowano: 13.02.2019 |

Projekt rozpowszechniania czytelnictwa

Dążąc do rozpowszechniania czytelnictwa grupa uczennic z ZSP Małopolskiej Szkoły Gościnności im. Tytusa Chałubińskiego w Myślenicach w ramach akcji “Zwolnieni z teorii” przystąpiła do realizacji projektu “Book, book - tu książka”.

Projekt w swoich założeniach jest adresowany do wszystkich, jednak grupa tych młodych osób w szczególności chce dotrzeć do dzieci, młodzieży, osób starszych, chorych i samotnych.

Pierwsze kroki w realizacji projektu zostały już podjęte. Młodzież pozyskuje partnerów, sponsorów od których otrzymuje pierwsze książki oraz inne gadżety, które posłużą w projekcie.

| czytaj więcej >> | Opublikowano: 13.02.2019 |

Wojska obrony terytorialnej szkolą się w Małopolsce

W 11 Małopolskiej Brygadzie Obrony Terytorialnej rozpoczął się kolejny intensywny rok szkoleniowy. Zaplanowano czterdzieści dwa szkolenia: podstawowe, wyrównawcze, rotacyjne i zintegrowane.

Małopolscy Terytorialsi z charakterystyczną dla siebie energią rozpoczęli kolejny rok funkcjonowania. W styczniu odbyły się pierwsze z comiesięcznych szkoleń rotacyjnych. W każdej kompanii lekkiej piechoty służą doświadczeni żołnierze, którzy dla uzupełnienia wcześniej zdobytych umiejętności przeszli w ubiegłym roku szkolenia wyrównawcze, jak i osoby, które po ukończeniu szesnastodniowych szkoleń podstawowych i złożeniu przysięgi dopiero poznają tajniki wojskowego rzemiosła. Aktualnie w 11 MBOT szkoli się niemal pół tysiąca żołnierzy OT. W ciągu trzech lat mają oni być gotowi do certyfikacji potwierdzającej osiągnięcie gotowości bojowej.

| czytaj więcej >> | Opublikowano: 11.02.2019 |

9. Ogólnopolska Spartakiada Zimowa - Kasina Wielka, 23 lutego 2019 r.

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w 9. Ogólnopolskiej Spartakiadzie Zimowej dla dzieci i młodzieży organizowanej przez Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Archidiecezji Krakowskiej i Stację Narciarską Kasina Ski. Zawody odbędą się 23 lutego 2019 roku w Kasinie Wielkiej.

Hasło tegorocznej Spartakiady „Przygotuj swe serce i bądź mężny” pochodzi z Biblijnej Mądrości Syracha. Ma ono zachęcić nas do pracy nad sobą, która przynosi obfite owoce. Wszystko zaczyna się w sercu człowieka i to na jego umocnieniu musimy się skupić, przygotować je na wyzwania, sprawić, by było pełne odwagi, zapału i męstwa! W wyposażeniu naszego serca w takie dary przychodzi nam z pomocą Pan Bóg. My musimy tylko się otworzyć i je przyjąć. Chcemy, byśmy spotkali się na stoku jako mężni zawodnicy, którym nie straszny mróz. Niech zimowe wyczyny umacniają nasze serca!

| czytaj więcej >> | Opublikowano: 11.02.2019 |

Nabór wniosków do projektu „Restrukturyzacja małych gospodarstw”

Prezes Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa ogłasza nabór wniosków o przyznanie pomocy finansowej na operacje typu „Restrukturyzacja małych gospodarstw” w ramach poddziałania „Pomoc na rozpoczęcie działalności gospodarczej na rzecz rozwoju małych gospodarstw” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 w dniach od 28 lutego do 29 marca 2019 r.| czytaj więcej >> | Opublikowano: 11.02.2019 |

Wniosek o wydanie informacji o średniej rocznej liczbie DJP bydła w gospodarstwie na potrzeby wniosku o zwrot podatku akcyzowego zawartego w cenie oleju napędowego wykorzystywanego do produkcji rolnej

Informujemy, że na podstawie ustawy z dnia 10 marca 2006 r. o zwrocie podatku akcyzowego zawartego w cenie oleju napędowego wykorzystywanego do produkcji rolnej (Dz. U. 2015, poz. 1340 ze zm.) posiadacz zwierząt może wystąpić do kierownika biura powiatowego ARiMR z wnioskiem o wydanie informacji o liczbie DJP bydła na potrzeby Wniosku o zwrot podatku akcyzowego zawartego w cenie oleju napędowego wykorzystywanego do produkcji rolnej.


| czytaj więcej >> | Opublikowano: 11.02.2019 |

Wyniki konkursu ofert na prowadzenie świetlicy środowiskowej w Tenczynie

Do pobrania: ikona pdf Wyniki

| Opublikowano: 06.02.2019 |

Wójt Gminy nagrodził sportowców

Wójt Gminy Lubień Kazimierz Szczepaniec za wybitne osiągnięcia sportowe oraz reprezentowanie Gminy Lubień na arenie ogólnopolskiej i międzynarodowej nagrodził sportowców z Gminy Lubień. Nagrodzonymi są: Jakub Rapacz, Marcin Morus, Mateusz Polakiewicz, Artur Bryl, Karolina Warzecha oraz Beata Juszczak reprezentanci Uczniowskiego Klubu Sportowego Rugby Lubień oraz Mateusz Brożyna znany szachista z Lubnia. Sportowcy otrzymali nagrody pieniężne oraz pamiątkowe dyplomy i upominki. Podczas wspólnego spotkania opowiadali o dyscyplinach sportowych które uprawiają, swoich zainteresowaniach i planach na przyszłość. W rozmowie podkreślali, że sport jest dla nich nie tylko wypełnieniem czasu wolnego, ale sposobem na życie.

| czytaj więcej >> | Opublikowano: 31.01.2019 |

Posiedzenia Komisji Rady Gminy Lubień

Posiedzenia Komisji Rady Gminy Lubień odbędą się w dniu 5 lutego 2019 r. o godz. 13.00 w budynku Urzędu Gminy – sala obrad (pokój nr 7).

Tematem posiedzenia Komisji będzie opiniowanie projektów uchwał, które Rada Gminy będzie przyjmowała podczas najbliższej sesji Rady Gminy oraz ustalenie planu pracy Komisji na rok bieżący.

| Opublikowano: 31.01.2019 |

V sesja Rady Gminy Lubień

Przewodniczący Rady Gminy informuje, że na podstawie art. 20 ust. 1 ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym (t.j. Dz. U. z 2018 r. poz. 994 z późniejszymi zmianami) zwołuje V zwyczajną sesję Rady Gminy Lubień na dzień 7 lutego 2019 r. tj. czwartek o godz. 14.00.

Sesja Rady Gminy odbędzie się w budynku Urzędu Gminy w Lubniu – sala obrad (pokój nr 7)

| czytaj więcej >> | Opublikowano: 31.01.2019 |

Dofinansowania do szkoleń

Wojewódzki Urząd Pracy w Krakowie realizuje Projekt Kierunek Kariera oraz Kierunek Kariera Zawodowa, w ramach których pracujący Małopolanie mogą otrzymać dofinansowanie do szkoleń informatycznych, językowych oraz zawodowych (w tym także kursów prawa jazdy oraz studiów podyplomowych).

Aktualnie firmy szkoleniowe, które oferują kursy językowe ogłaszają nabory uczestników na kursy, które rozpoczną się w jeszcze lutym, dlatego chciałabym, aby informacja o możliwości otrzymania dofinansowania m.in. do kursów językowych dotarła do jak największej ilości mieszkańców Małopolski.

Do pobrania: ikona pdf Szczegółowe informacje

| Opublikowano: 31.01.2019 |

Informacja dla posiadaczy bydła

Wniosek o wydanie informacji o średniej rocznej liczbie DJP bydła w gospodarstwie na potrzeby wniosku o zwrot podatku akcyzowego zawartego w cenie oleju napędowego wykorzystywanego do produkcji rolnej.

Informujemy, że na podstawie ustawy z dnia 10 marca 2006 r. o zwrocie podatku akcyzowego zawartego w cenie oleju napędowego wykorzystywanego do produkcji rolnej (Dz. U. 2015, poz. 1340 ze zm.) posiadacz zwierząt może wystąpić do kierownika biura powiatowego ARiMR z wnioskiem o wydanie informacji o liczbie DJP bydła na potrzeby Wniosku o zwrot podatku akcyzowego zawartego w cenie oleju napędowego wykorzystywanego do produkcji rolnej.

| czytaj więcej >> | Opublikowano: 31.01.2019 |

Więcej artykułów znajduje się w Archiwum >> Przejdź do ARCHIWUMdo góryBaner przedstawia biało czerwoną flagę
Baner przedstawia biało czerwoną flagę
Napis Ochrona danych osobowych
Elektroniczna Skrzynka Podawcza
Mobilny system informacji Gminy Lubień
baner konsultacje społeczne
baner budowa drogi s-7
baner wybory
baner wybory
baner karta dużej rodziny
Baner przedstawiający 4 osobową rodzinę i napis rodzina 500+
Baner 300+
Baner przedstawiający 4 osobową rodzinę i napis rodzina 500+
Baner przedstawiający różnokolorowe pojemniki na śmieci
Baner przedstawiający zbiornik bezodpływowy
baner
baner

Baner informacyjny
Baner informacyjny
Baner informacyjny
Baner informacyjny
Baner informacyjny

Baner informacyjny Baner informacyjny Baner projektu - Już pływam Plakat projektu OPS - Aktywność i podnoszenie kwalifikacji szansą na lepszą przyszłoś
Informacja, Ankieta, Regulamin.


Reguj na przemoc - projekt realizowany przez OPS w Lubniu 1 str.
Reguj na przemoc - projekt realizowany przez OPS w Lubniu 2 str.Strona założona 12 lipca 2008

statystyka

Copyright © 2008 by Witold Augustyński /BiTiS/. All Rights Reserved. Pozycjonowanie Strona wygenerowana w ciągu: 0.004 s.