Wyślij email do urzędu Dodaj do ulubionych Poleć tę stronę znajomemu Przejdź do strony głównej
Imieniny: Anastazja, Wiktor, Gabriel
Aktualności Urząd Gminy: E-Urząd: Kontakt do Urzędu Miasta partnerskie Gminy Lubień

Gmina:
Charakterystyka Gminy Lubień
Heraldyka Gminy Lubień
Galeria fotograficzna
Informator - przydatne adresy i numery telefonów
Szkolnictwo w Gminie Lubień
Kultura i sport:
Gminny Ośrodek Kultury w Lubniu
Zespoły Regionalne
Amatorski Teatr im. F. Macioła
Orkiestry Dęte
Kluby sportowe
Gminna Biblioteka Publiczna
Honorowi Obywatele Gminy Lubień
Zabytki:
Zabytkowy kościół w Krzeczowie
Rejestr pomników przyrody
Turystyka:
Szlaki turystyczne
Gospodarstwa agroturystyczne
Ośrodek wypoczynkowy Prof-Us
Parafie:
Domy rekolekcyjne
Ochotniczy Hufiec Pracy w Skomielnej Białej:
Dam pracę - szukam pracy
Jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych działających na terenie Gminy Lubień
Stowarzyszenia działające na terenie Gminy Lubień
Rejestr działalności regulowanej
Punkt Informacji i Wsparcia
Przetargi publiczne
Kalendarz imprez
Mapa Gminy Lubień
Mapa Gminy Lubień
Przydatne strony wwwBaner TV powiatu myślenickiego
Odkryj Beskid Wyspowy
Sekcja Kolarska im. Henryka Łasaka
Klub Sportowy Topór Tenczyn
http://malopolska.olimpijskiedzieciaki.pl/
Powrót do korzeni - Skomielna Biała
Skomielna.info
Echo Regionu Małopolska
Witryna Wiejska

ZIP - Zintegrowany Informator Pacjenta
baner Gościniec - strona tenczyn.pl
baner mikroporady
baner dzielnicowy bliżej nas
Fundacja JMJ - Radosny Rodzic

Plakat projektu OPS - Aktywność i podnoszenie kwalifikacji szansą na lepszą przyszłoś
Informacja, Ankieta, Regulamin.

Baner projektu - Już pływam
Reguj na przemoc - projekt realizowany przez OPS w Lubniu 1 str.
Reguj na przemoc - projekt realizowany przez OPS w Lubniu 2 str.
Plakat do projektu pn. Wielojęzyczność w szkole - nasza droga do Europy

Aktualności


Badania ankietowe i rolne

Informujemy, że w 2020 r. Urząd Statystyczny w Krakowie będzie prowadził na terenie całego województwa małopolskiego liczne badania ankietowe. Podstawę prawną realizacji badań statystycznych stanowi ustawa z dnia 29 czerwca 1995 r. o statystyce publicznej (Dz. U. z 2019 r. poz. 649, z późn. zm.) oraz coroczne rozporządzenie Rady Ministrów w sprawie programu badań statystycznych statystyki publicznej na dany rok.

| czytaj więcej >> | Opublikowano: 26.02.2020 r. |

Nowy paczkomat w Lubniu

Informujemy, że w Lubniu obok hurtowni odzieży, przy kompleksie sklepów w centrum Lubnia został zainstalowany nowy paczkomat firmy InPost. Trwają rozmowy w sprawie lokalizacji paczkomatu w Skomielnej Białej, który miałby być usytuowany obok strażnicy OSP.

| Opublikowano: 26.02.2020 r. |

10. Ogólnopolska Spartakiada Zimowa Kasina Wielka, 29.02.2020

10. edycja największych zimowych zawodów sportowych w Polsce bez wpisowego, czyli Ogólnopolskiej Spartakiady Zimowej, odbędzie się 29 lutego 2020 roku na stoku narciarskim Kasina SKI w Kasinie Wielkiej. Celem wydarzenia jest promocja aktywności fizycznej na świeżym powietrzu, promocja rywalizacji w duchu zasad fair play oraz tworzenie przyjaznych relacji z Bogiem i drugim człowiekiem. Rok 2020 to także czas obchodów 100. Rocznicy Urodzin św. Jana Pawła II – Spartakiada włącza się w te obchody, a sama postać świętego, wielkiego miłośnika narciarstwa i przyjaciela młodych, będzie przyświecać duchowym przygotowaniom.

| czytaj więcej >> | Opublikowano: 18.02.2020 r. |

ARiMR: Zabezpiecz gospodarstwo przed suszą, złóż wniosek o dotację

Od 21 lutego do 20 kwietnia 2020 r. rolnicy, którzy chcą zabezpieczyć swoje uprawy przed skutkami suszy, mogą ubiegać się w ARiMR o dotację na inwestycje w nawadnianie gospodarstwa rolnego.

O pomoc, która realizowana jest w ramach działania „Modernizacja gospodarstw rolnych” z PROW 2014-2020, może wystąpić rolnik posiadający gospodarstwo o powierzchni co najmniej 1 ha i nie większe niż 300 ha. Wnioskodawca powinien zarabiać na produkcji zwierzęcej lub roślinnej, o czym ma świadczyć przychód w wysokości co najmniej 5 tys. zł, odnotowany w okresie 12 miesięcy wstecz od momentu złożenia wniosku. Konieczna jest także obecność w krajowym systemie ewidencji producentów, ewidencji gospodarstw rolnych oraz ewidencji wniosków o przyznanie płatności. Co istotne, przyznanie pomocy nie jest uzależnione od wielkości ekonomicznej gospodarstwa. Nie trzeba również wykazywać wzrostu wartości dodanej brutto.

| czytaj więcej >> | Opublikowano: 18.02.2020 r. |

XVII sesja Rady Gminy Lubień

Przewodniczący Rady Gminy informuje, że na podstawie art. 20 ust. 1 ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym (Dz. U. z 2019 r. poz. 506 z późn. zm.) zwołuje XVII zwyczajną sesję Rady Gminy Lubień na dzień 24 lutego 2020 r. tj. poniedziałek o godz. 13.00.

Sesja Rady Gminy odbędzie się w budynku Urzędu Gminy w Lubniu – sala obrad (pokój nr 9).

| czytaj więcej >> | Opublikowano: 17.02.2020 r. |

Posiedzenia Komisji Rady Gminy Lubień

Posiedzenia Komisji Rady Gminy Lubień odbędą się w dniu 21 lutego 2020 r. o godz. 13.00 w budynku Urzędu Gminy – sala obrad (pokój nr 9).

Tematem posiedzenia Komisji będzie opiniowanie projektów uchwał, które Rada Gminy będzie przyjmowała podczas najbliższej sesji Rady Gminy oraz ustalenie planu pracy Komisji na rok bieżący.

| Opublikowano: 17.02.2020 r. |

Ważna informacja w sprawie Fotowoltaiki od Stowarzyszenia Turystyczna Podkowa

Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania Turystyczna Podkowa zwraca się do mieszkańców biorących udział w projekcie "Montaż instalacji OZE na obszarze LGD Turystyczna Podkowa" o szczególną ostrożność podczas podpisywania protokołów przed montażowych dotyczących instalacji fotowoltaicznych.

W szczególności prosimy zwracać uwagę, czy ankieter ma identyfikator autoryzowany przez Stowarzyszenie oraz weryfikowanie jego tożsamości. W razie jakichkolwiek wątpliwości prosimy o kontakt z biurem projektu.

| czytaj więcej >> | Opublikowano: 13.02.2020 r. |

Postanowienie w sprawie zarządzenia wyborów Prezydenta RP

Postanowienie Marszałka Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 5 lutego 2020 r. w sprawie zarządzenia wyborów Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej.

Do pobrania: ikona pdf Postanowienie

| Opublikowano: 11.02.2020 r. |

Zapraszamy na bezpłatne badania mammograficzne

Firma LUX MED zaprasza na bezpłatne badania mammograficzne w mobilnej pracowni mammograficznej, które odbędzie się 30 marca br. przy Urzędzie Gminy Lubień. Badania wykonywane są w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi nadzorowanego przez Ministerstwo Zdrowia i refundowanego przez NFZ. W 2020 roku po raz pierwszy w Programie mogą uczestniczyć Panie z rocznika 1970. Na badanie zapraszamy Panie w wieku 50-69 lat, na które można zarejestrować się pod numerem 58-6662444.

| Źródło: LUX MED | Opublikowano: 11.02.2020 r. |

System Obsługi Wsparcia finansowanego ze środków PFRON w całej MAŁOPOLSCE!

Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, chcąc zwiększyć dostępność wsparcia dla Osób z Niepełnosprawnościami, uruchomił SOW - System Obsługi Wsparcia finansowanego ze środków PFRON.

Od 1 stycznia 2020 roku wniosek dotyczący dofinansowanie turnusu rehabilitacyjnego a także przedmiotów ortopedycznych aplikujący o dofinansowanie ze środków PFRON może złożyć przez Internet - bez wychodzenia z domu, 365 dni w roku.

| czytaj więcej >> | Opublikowano: 05.02.2020 r. |

Dzierżawa gruntów pod farmy fotowoltaiczne

Krakowska firm SUNHUNTER od lat specjalizującą się w branży fotowoltaicznej poszukuje gruntów w celu dzierżawy i budowy farm fotowoltaicznych. Zainteresowani jesteśmy zarówno terenami należącymi do gminy jak i działkami mieszkańców.

Firma oferuje ok. 9 000 zł za hektar rocznie!


| Opublikowano: 05.02.2020 r. |

Duże pieniądze na duże przetwórstwo

Do 15 mln zł wsparcia będę mogły uzyskać firmy z branży przetwórstwa produktów rolnych.

Od 27 lutego do 27 marca 2020 r. oddziały regionalne ARiMR będą przyjmować wnioski na "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój". O pomoc mogą ubiegać się firmy z branży przetwórstwa produktów rolnych lub zajmujące się ich sprzedażą hurtową.

| czytaj więcej >> | Opublikowano: 05.02.2020 r. |

Portal Interesanta

Miło nam poinformować, że uruchomiliśmy Portal Interesanta. Jest to strona internetowa, na której mogą Państwo zapłacić za odbiór odpadów komunalnych z posesji (śmieci) bez wychodzenia z domu. System daje także możliwość sprawdzenia bieżących należności względem gminy. W przyszłości planujemy dodanie do portalu możliwości regulowania innych płatności.

Strona daje możliwość zapłaty należności przy pomocy systemu Paybynet udostępnionego przez Krajową Izbę Rozliczeniową. Do każdej płatności doliczana jest jednak opłata 59 groszy.

| Opublikowano: 04.02.2020 r. |

Rekrutacja do publicznych przedszkoli, oddziałów przedszkolnych i I klas szkół podstawowych

Zarządzenie nr 155/2020 Wójta Gminy Lubień z dnia 24 stycznia 2020 r. w sprawie ustalenia terminów postępowania rekrutacyjnego oraz postępowania uzupełniającego na rok szkolny 2020/2021 dla: publicznych przedszkoli, oddziału przedszkolnego w publicznej szkole podstawowej i klas I publicznych szkół podstawowych prowadzonych przez Gminę Lubień.

Do pobrania: ikona pdf Zarządzenie

| Opublikowano: 29.01.2020 r. |

Nabór partnerów do wiosennej edycji akcji „POLSKA ZOBACZ WIĘCEJ – WEEKEND ZA PÓŁ CENY”

Polska Organizacja Turystyczna zaprasza przedsiębiorców do udziału w 8. edycji akcji „POLSKA ZOBACZ WIĘCEJ – WEEKEND ZA PÓŁ CENY”

Ruszył nabór do 8. edycji akcji „POLSKA ZOBACZ WIĘCEJ – WEEKEND ZA PÓŁ CENY”. Zapraszamy przedsiębiorców z branży turystycznej, instytucje samorządowe, hotelarzy, restauratorów, organizacje i instytucje związane z obsługą ruchu turystycznego, a także organizatorów eventów sportowych - rejestracja trwa do 31 stycznia. Wiosenna edycja odbędzie się w weekend 20-22 marca. Udział w akcji to nie tylko szansa na pozyskanie nowych klientów z Polski i za granicy, ale także doskonała okazja do darmowej reklamy.

| czytaj więcej >> | Opublikowano: 20.01.2020 r. |

Konkurs na wsparcie rozwoju turystyki w Polsce

Renowacja i wytyczanie szlaków turystycznych, zwiększanie dostępności i bezpieczeństwa turystyki oraz rozwój terytorialnych marek turystycznych – to m.in. projekty, na które można otrzymać dofinansowanie do 75% kosztów ich realizacji. Celem corocznie organizowanego konkursu jest podnoszenie konkurencyjności sektora turystyki oraz wzmacnianie turystycznego wizerunku Polski.

| czytaj więcej >> | Opublikowano: 20.01.2020 r. |

Historyczny sukces, Młode Smoki srebrni na Dubai Sevens

W tym roku Gminę Lubień w Dubaju reprezentowali: Jakub Rapacz, Marcin Morus, Artur Bryl, Mateusz Polakiewicz, Jakub Spórna i Paweł Warzecha.

Fenomenalny wynik, fantastyczna postawa i pochwały zbierane od trenerów i zawodników z całego świata. Juvenia Kraków wywalczyła drugie miejsce w 50. edycji Emirates Airline Dubai Rugby Sevens. Młode Smoki występujące w turnieju U19 International przebiły się do wielkiego finału i dopiero tam uległy zespołowi Peregrines z RPA 14:22. Tym samym krakowianie napisali nowy, piękny rozdział historii polskiego rugby.

| czytaj więcej >> | Opublikowano: 17.01.2020 r. |

Zbiórka pieniędzy na terapię genową dla mieszkanki gminy Raciechowice - Marysi Miąsko

Marysia Miąsko z Kwapinki ma niespełna rok i już nierówną walkę do stoczenia – walkę o życie. Dziewczynka cierpi na SMA – rdzeniowy zanik mięśni, jedną z najbardziej okrutnych chorób genetycznych, uderzającą nie tylko w mięśnie odpowiadające za ruch, ale także te, które pozwalają przełykać i… oddychać.

Od sierpnia Marysia przyjmuje lek, który pomaga zahamować rozwój choroby - spinrazę (nusinersen), jednak ratunkiem może być terapia genowa opracowana w Stanach Zjednoczonych – jedna dawka preparatu Zolgensma na całe życie. Dostarczy ona organizmowi Marysi kopię uszkodzonego genu i przywróci jego funkcje. Innymi słowy, powolne umieranie mięśni zostanie zahamowane. Jest jednak warunek – trzeba zgromadzić 8 mln złotych w bardzo krótkim czasie, bowiem lek może być podany dziecku, które nie ukończyło drugiego roku życia.

| czytaj więcej >> | Opublikowano: 17.01.2020 r. |

Wręczono nagrody za osiągnięcia sportowe

Sylwestrowe spotkanie było niewątpliwie miłym zakończeniem roku, podczas którego Wójt Gminy Lubień Kazimierz Szczepaniec przyznał nagrody za wybitne sukcesy zdobywane na arenie ogólnopolskiej i międzynarodowej oraz godne reprezentowanie Gminy Lubień czterem sportowcom.


| czytaj więcej >> | Opublikowano: 09.01.2020 r. |

Projekt „Kierunek Kariera” i „Kierunek Kariera Zawodowa” - doradztwo zawodowe i szkolenia dla osób pracujących!

Chcesz nauczyć się języka? Skończyć kurs prawa jazdy? Zdobyć nowe umiejętności? Jeśli tak, to mamy dla Ciebie propozycję. Wojewódzki Urząd Pracy w Krakowie realizuje projekt „Kierunek Kariera”. Dzięki niemu uczestnik wybranego przez siebie szkolenia lub kursu ma opłacone do 87% jego kosztów. Sam płaci więc tylko niewielką część ceny.

Kto może otrzymać dofinansowanie szkolenia lub kursu?
- Musisz mieć ukończone 25 lat (nie ma górnej granicy wieku) i pracować,
- Musisz też być związany z Małopolską (przez miejsce zamieszkania, pracy lub nauki),
- Dodatkowo, jeśli masz mniej niż 50 lat, Twoje wykształcenie nie może obejmować więcej niż zdaną maturę,
- Osoby z niepełnosprawnościami w wieku od 25 do 65 roku życia mogą uczestniczyć w Projekcie Kierunek Kariera niezależnie od statusu na rynku pracy i wykształcenia.

Do pobrania: ikona pdf Więcej informacji

| Opublikowano: 08.01.2020 r. |

Dodatkowe polowanie Koła Łowieckiego "Sokół" z Oświęcimia

Przekazujemy informację dot. dodatkowego polowania Koła Łowieckiego "Sokół" z Oświęcimia.

Do pobrania: ikona pdf Dodatkowy terminarz polowań

| Opublikowano: 08.01.2020 r. |

Inwestycje w gminie Lubień podsumowanie 2019 roku


Materiał wideo: iTV Myślenice
| Opublikowano: 03.01.2020 r. |

Ostrzeżenie Powiatowego Lekarza Weterynarii w Myślenicach

Powiatowy Lekarz Weterynarii w Myślenicach informuje o wystąpieniu w dniu 31 grudnia 2019r. wysoce zjadliwej grypy ptaków podtypu H5N8 w gospodarstwie, w którym utrzymywano 12089 indyków, zlokalizowanym w gminie Uścimów, w powiecie lubartowskim, na terenie województwa lubelskiego.

| czytaj więcej >> | Opublikowano: 03.01.2020 r. |

Deklaracje na odbiór odpadów komunalnych

1. ikona pdf Deklaracja - nieruchomości zamieszkałe.

2. ikona pdf Deklaracja - domki letniskowe.

| Opublikowano: 02.01.2020 r. |

Wyniki konkursu na prowadzenie świetlicy środowiskowej w Tenczynie

Zgodnie z art. 15 ust. 2j ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i wolontariacie (t.j. Dz. U. z 2019 r. poz. 688 z późn. zm.) Wójt Gminy Lubień informuje, że w wyniku rozstrzygnięcia otwartego konkursu ofert na realizację zadania publicznego: „Prowadzenie gminnej placówki wsparcia dziennego w formie opiekuńczej w postaci świetlicy środowiskowej w miejscowości Tenczyn w okresie od dnia 07.01.2020 r. do dnia 31.12.2020 r. zapewniającej 15 miejsc” wybrano ofertę złożoną przez: Stowarzyszenie TEN~CZYN, Tenczyn 534, 32-433 Lubień. Była to jedyna oferta, która wpłynęła w odpowiedzi na ogłoszenie.

Na realizację zadania przeznacza się środki publiczne w wysokości 40 000,00 zł.

| Opublikowano: 31.12.2019 r. |

Wyniki konkurs ofert na realizację zadań Gminy w zakresie działania na rzecz osób niepełnosprawnych w roku 2020

Wyniki konkursu na realizację zadania publicznego w zakresie działania na rzecz osób niepełnosprawnych pod nazwą: „Dowóz dzieci niepełnosprawnych z miejsca zamieszkania do Ośrodka Rehabilitacyjno – Edukacyjno – Wychowawczego w Myślenicach i z powrotem” w okresie od dnia 02 stycznia 2020 r. do dnia 30 czerwca 2020 r.

| czytaj więcej >> | Opublikowano: 30.12.2019 |

Informacja

W dniu 31 grudnia 2019 r. tj. Sylwester Urząd Gminy w Lubniu będzie czynny do godz. 14.30.

Kasa Urzędu w tym dniu będzie czynna do godz. 11.00.

| Opublikowano: 30.12.2019 r. |

System gospodarki odpadami na terenie Gminy Lubień od 1 stycznia 2020 r.

1. Od 1 stycznia 2020r. zgodnie z nowelizacją ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (t.j. Dz. U. z 2019r. poz. 2010 z późn. zm.) wchodzi w życie prawny obowiązek segregacji odpadów komunalnych. Szczegółowy sposób selektywnego zbierania wybranych frakcji odpadów określa Rozporządzenie Ministra Środowiska z dnia 29.12.2016 r.( t.j. Dz.U. 2019, poz. 2028).

| czytaj więcej >> | Opublikowano: 28.12.2019 |

Projekt „Kierunek Kariera” i „Kierunek Kariera Zawodowa” - doradztwo zawodowe i szkolenia dla osób pracujących!

Chcesz nauczyć się języka? Skończyć kurs prawa jazdy? Zdobyć nowe umiejętności? Jeśli tak, to mamy dla Ciebie propozycję. Wojewódzki Urząd Pracy w Krakowie realizuje projekt „Kierunek Kariera”. Dzięki niemu uczestnik wybranego przez siebie szkolenia lub kursu ma opłacone do 87% jego kosztów. Sam płaci więc tylko niewielką część ceny.

Kto może otrzymać dofinansowanie szkolenia lub kursu?
- Musisz mieć ukończone 25 lat (nie ma górnej granicy wieku) i pracować,
- Musisz też być związany z Małopolską (przez miejsce zamieszkania, pracy lub nauki),
- Dodatkowo, jeśli masz mniej niż 50 lat, Twoje wykształcenie nie może obejmować więcej niż zdaną maturę,
- Osoby z niepełnosprawnościami w wieku od 25 do 65 roku życia mogą uczestniczyć w Projekcie Kierunek Kariera niezależnie od statusu na rynku pracy i wykształcenia.

Do pobrania: ikona pdf Więcej informacji

| Opublikowano: 24.12.2019 r. |

Harmonogramy odbioru odpadów komunalnych na miesiące styczeń - wrzesień

Do pobrania:
ikona pdf Harmonogram - Lubień,
ikona pdf Harmonogram - Tenczyn,
ikona pdf Harmonogram - Krzeczów,
ikona pdf Harmonogram - Skomielna Biała.

| Opublikowano: 24.12.2019 r. |

Życzenia Bożonarodzeniowe

| Opublikowano: 20.12.2019 r. |

Informacja o zakończeniu zapisów na listę rezerwową OZE

Szanowni Państwo w dniu 17 grudnia 2019 roku o godzinie 17:00 zakończyło się przyjmowanie zapisów na listę rezerwową na montaż instalacji fotowoltaicznych w ramach projektu "Montaż instalacji OZE na obszarze Turystyczna Podkowa".


| Źródło: LGD Turystyczna Podkowa | Opublikowano: 20.12.2019 r. |

Czyszczenie Kominów

Zaproś kominiarza, żeby nie musieć wzywać strażaka!

"Komin będący bardzo istotnym elementem budynku, chociaż zajmującym tylko niewielką jego powierzchnię, może też być niezwykle groźny. Szczególnie w przypadku pożaru sadzy w nieczyszczonym, źle eksploatowanym kominie. Temperatura palącej się sadzy przekracza wówczas nawet 1000 stopni Celsjusza! A taki stan jest wielkim zagrożeniem dla mieszkańców", pisze Marcin Ziombski, prezes Krajowej Izby Kominiarzy.

| czytaj więcej >> | Opublikowano: 20.12.2019 |

Więcej artykułów znajduje się w Archiwum >> Przejdź do ARCHIWUMdo góryBaner przedstawia biało czerwoną flagę
Baner przedstawia biało czerwoną flagę
Napis Ochrona danych osobowych
Elektroniczna Skrzynka Podawcza
Baner przedstawia sowę i napis portal interesanta
Mobilny system informacji Gminy Lubień
baner konsultacje społeczne
baner budowa drogi s-7
baner wybory
baner karta dużej rodziny
Baner 300+
Baner jakosci powietrza
Baner przedstawiający różnokolorowe pojemniki na śmieci
Baner przedstawiający zbiornik bezodpływowy
Baner przedstawiający jelenia i dzika
Baner przedstawiający kombajn w zbożu
baner
baner

Baner informacyjny
Baner informacyjny
Baner informacyjny
Baner informacyjny
Baner informacyjny
Baner informacyjny
Baner informacyjny

Baner informacyjny Baner informacyjnyStrona założona 12 lipca 2008

statystyka

Copyright © 2008 by Witold Augustyński /BiTiS/. All Rights Reserved. Strona wygenerowana w ciągu: 0.004 s.