Wyślij email do urzędu Dodaj do ulubionych Poleć tę stronę znajomemu Przejdź do strony głównej
Imieniny: Bogumił, Aleksandra, Mirosława
Aktualności Urząd Gminy: E-Urząd: Kontakt do Urzędu Miasta partnerskie Gminy Lubień

Gmina:
Charakterystyka Gminy Lubień
Heraldyka Gminy Lubień
Galeria fotograficzna
Informator - przydatne adresy i numery telefonów
Szkolnictwo w Gminie Lubień
Kultura i sport:
Gminny Ośrodek Kultury w Lubniu
Zespoły Regionalne
Amatorski Teatr im. F. Macioła
Orkiestry Dęte
Kluby sportowe
Gminna Biblioteka Publiczna
Honorowi Obywatele Gminy Lubień
Zabytki:
Zabytkowy kościół w Krzeczowie
Rejestr pomników przyrody
Turystyka:
Szlaki turystyczne
Gospodarstwa agroturystyczne
Ośrodek wypoczynkowy Prof-Us
Parafie:
Domy rekolekcyjne
Ochotniczy Hufiec Pracy w Skomielnej Białej:
Dam pracę - szukam pracy
Jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych działających na terenie Gminy Lubień
Stowarzyszenia działające na terenie Gminy Lubień
Rejestr działalności regulowanej
Punkt Informacji i Wsparcia
Przetargi publiczne
Kalendarz imprez
Mapa Gminy Lubień
Mapa Gminy Lubień
Przydatne strony wwwBaner TV powiatu myślenickiego
Odkryj Beskid Wyspowy
Sekcja Kolarska im. Henryka Łasaka
Klub Sportowy Topór Tenczyn
http://malopolska.olimpijskiedzieciaki.pl/
Powrót do korzeni - Skomielna Biała
Skomielna.info
Echo Regionu Małopolska
Witryna Wiejska

ZIP - Zintegrowany Informator Pacjenta
baner Gościniec - strona tenczyn.pl
baner mikroporady
baner dzielnicowy bliżej nas
Fundacja JMJ - Radosny Rodzic

Plakat projektu OPS - Aktywność i podnoszenie kwalifikacji szansą na lepszą przyszłoś
Informacja, Ankieta, Regulamin.

Baner projektu - Już pływam
Reguj na przemoc - projekt realizowany przez OPS w Lubniu 1 str.
Reguj na przemoc - projekt realizowany przez OPS w Lubniu 2 str.
Plakat do projektu pn. Wielojęzyczność w szkole - nasza droga do Europy

Aktualności - Ogłoszenia


Z oświatą na ty

W latach 2014/2015 w Zespole Szkół im. Świętej Jadwigi Królowej w Krzeczowie realizowany był Projekt Unijny „Modernizacja Oddziału Przedszkolnego” przy Szkole Podstawowej. Dotacja projektu wynosiła ponad 87 000 zł.

Gmina w 2015 roku otrzymała dotację celową w wysokości 7.810,00 zł. z budżetu państwa na realizację rządowego programu wspierania w 2015 roku organów prowadzących szkoły podstawowe, w obszarze rozwijania zainteresowań uczniów przez promocję czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży, tj. dofinansowanie zakupu książek niebędących podręcznikami do bibliotek szkolnych w ramach programu „Książki naszych marzeń”. W ramach tego programu biblioteki (cztery) w szkołach podstawowych na terenie Gminy wzbogaciły swoje zbiory o kolejnych 871 woluminów.

W imieniu Gminy Lubień, Gminny Zespół Obsługi Szkół występował z wnioskami o dofinansowanie bądź przyznanie środków finansowych na realizację projektów rządowych. W większości nasze wnioski zostały rozpatrzone pozytywnie. Dzięki otrzymanym środkom finansowym z budżetu Wojewody i Urzędu Marszałkowskiego realizowane były w szkołach następujące Projekty:

Samorząd Województwa Małopolskiego dostrzegając, jak ogromny wpływ na prawidłowy rozwój, nie tylko fizyczny, ale i moralny młodego pokolenia, ma niewątpliwie uprawianie różnego rodzaju sportów i rekreacji ruchowej już od 2007 roku współfinansuje razem z gminami realizację projektu nauki pływania pn. „Już pływam”. Projekt ten jest realizowany w ramach zadania strategicznego: zagospodarowanie czasu wolnego dzieci i młodzieży. Uczestnikami zajęć na basenie są uczniowie szkół podstawowych, którzy zdobywają podstawowe umiejętności poprawnej techniki pływania. Dzięki zdobytym umiejętnościom wzrasta ich bezpieczeństwo na różnego rodzaju kąpieliskach, a także uzyskują znaczną poprawę kondycji fizycznej. Ponadto ćwiczenia w formie zabawowej dostarczają uczniom mnóstwo radości i satysfakcji, rozbudzając potrzebę uczestnictwa dzieci w tej formie aktywności ruchowej. W jesiennej edycji 2016 r. w projekcie „Już pływam” brali udział uczniowie ze szkół podstawowych w Lubniu i Tenczynie, zaś w wiosennej edycji – uczniowie z Krzeczowa i Skomielnej Białej. Projekt był realizowany zgodnie z podpisaną umową na krytym basenie Aquarius w Myślenicach, gdzie 15-osobowe grupy uczniów uczestniczyły w zajęciach nauki pływania pod okiem wykwalifikowanych instruktorów i pod nadzorem ratownika oraz szkolnych opiekunów.

Podkreślić należy, że Projekt „już pływam” cieszył się dużym zainteresowaniem tak ze strony uczniów, jak i ich rodziców, którzy widzą jego pozytywne efekty.

Gmina otrzymała dotację celową w wysokości 20.000,00 zł. z budżetu Wojewody na realizację zadania publicznego pn. „Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa”. W ramach tego zadania zakwalifikowane szkoły zakupiły szereg nowych pozycji książkowych, które wzbogaciły księgozbiory biblioteczne w bestsellery i nowości wydawnicze.

Kolejnym Programem realizowanym we wszystkich naszych szkołach był „Szkolny Klub Sportowy”. Program ten na zlecenie Ministra Sportu i Turystki koordynował i prowadził obsługę Małopolski Szkolny Związek Sportowy w Krakowie. Ideą Projektu była organizacja i prowadzenie systematycznych zajęć sportowych (zajęć pozalekcyjnych) dla dzieci i młodzieży 2 razy w tygodniu po 60 minut dla każdego uczestnika, w grupach 15-20 osobowych. Łącznie w naszych szkołach podstawowych i gimnazjach zostało utworzonych i realizowało program 10 grup ćwiczebnych. Ponadto w ramach Programu szkoły otrzymały drobny sprzęt sportowy dla każdej grupy.

Firma SYSTEMA Sp. z o.o. wraz z Gminą Lubień rozpoczęła w roku szkolnym 2017/2018 realizację Projektu pn. „Lubie(ń) programować” nr RPMP.10.01.03-12-0423/16 współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020.

Projekt ten jest realizowany w szkołach podstawowych i oddziałach gimnazjalnych na terenie Gminy w okresie od 01.09.2017 r. do 31.08.2019 r. Wartość Projektu – zgodnie z podpisaną w tym zakresie umową – opiewa na kwotę 1.637.092,80 zł, w tym wkład własny Gminy nie więcej niż 119.840,00 zł. (wartość udostępniania pomieszczeń szkolnych).

Celem Projektu jest rozwijanie kluczowych kompetencji z zakresu matematyki i informatyki uczniów, wyrównywanie dysproporcji edukacyjnych poprzez pomoc stypendialną dla uczniów oraz nabycie lub podniesienie kompetencji i umiejętności zawodowych w zakresie wykorzystania nowoczesnych narzędzi oraz TIK i/lub nauczania przedmiotów przyrodniczych i matematyki metodą eksperymentu u nauczycieli.

W ramach Projektu uczniowie między innymi: biorą udział w zajęciach z programowania, wyjeżdżają do Centrum Nauki Kopernik w Warszawie, biorą udział w Gminnej Lidze Mistrzów Programowania. Na pokazach-warsztatach edukacyjnych dowiedzą się jak wykorzystuje się matematykę i programowanie oraz otrzymają stypendium na cele naukowe.

W roku 2017 (na nasz wniosek) otrzymaliśmy od Wojewody Małopolskiego dotację celową w wysokości 11.993 zł. przeznaczoną na dofinansowanie zadania własnego Gminy, tj. na wyposażenie gabinetów profilaktyki zdrowotnej w sprzęt specjalistyczny zgodnie z obowiązującym w tym zakresie rozporządzeniem Ministra Zdrowia. W ramach tej dotacji zostały doposażone gabinety profilaktyki zdrowotnej w Szkole Podstawowej w Krzeczowie i w Szkole Podstawowej w Tenczynie. Celem tej dotacji była poprawa dostępności i jakości świadczeń opieki zdrowotnej uczniów udzielanych w gabinetach profilaktyki zdrowotnej w szkołach.

W roku 2017 i 2018 zostały złożone wnioski do Wojewody Małopolskiego o przyznanie dotacji celowej w ramach Rządowego Programu rozwijania szkolnej infrastruktury oraz kompetencji uczniów i nauczycieli w zakresie technologii informacyjno-komunikacyjnych na lata 2017-2019 – „Aktywna tablica”. Nasze wnioski zostały rozpatrzone pozytywnie i tak w roku 2017 z otrzymanej dotacji w wysokości 14.000 zł. został zakupiony zestaw interaktywny – tablica z projektorem, tablica interaktywna, monitor interaktywny oraz zestaw nagłośnieniowy do Szkoły Podstawowej w Skomielnej Białej. W roku bieżącym Gmina otrzymała w ramach tego projektu środki finansowe w wysokości 28.000 zł., z czego zostaną zakupione pomoce dydaktyczne (sprzęt interaktywny) do Szkół Podstawowych w Lubniu i Tenczynie. Do tego zadania Gmina dofinansowała w roku 2017 kwotę 3.500 zł., a w roku 2018 – kwotę 7.000 zł. Celem tych dotacji było umożliwienie wykorzystywania w procesie dydaktycznym nowoczesnych pomocy dydaktycznych, wybranych przez szkoły zgodnie z ich potrzebami oraz podniesienie kompetencji uczniów i nauczycieli przez zmianę sposobu myślenia o możliwościach wykorzystania nowych technologii. Do tego zadania Gmina dofinansowała w roku 2017 kwotę 3.500 zł., a w roku 2018 – kwotę 7.000 zł. Celem tych dotacji było umożliwienie wykorzystywania w procesie dydaktycznym nowoczesnych pomocy dydaktycznych, wybranych przez szkoły zgodnie z ich potrzebami oraz podniesienie kompetencji uczniów i nauczycieli przez zmianę sposobu myślenia o możliwościach wykorzystania nowych technologii.
Baner przedstawia biało czerwoną flagę
Baner przedstawia biało czerwoną flagę
Napis Ochrona danych osobowych
Elektroniczna Skrzynka Podawcza
Baner przedstawia sowę i napis portal interesanta
Mobilny system informacji Gminy Lubień
baner konsultacje społeczne
baner budowa drogi s-7
baner wybory
baner karta dużej rodziny
Baner 300+
Baner jakosci powietrza
Baner przedstawiający różnokolorowe pojemniki na śmieci
Baner przedstawiający zbiornik bezodpływowy
Baner przedstawiający jelenia i dzika
Baner przedstawiający kombajn w zbożu
baner
baner

Baner informacyjny
Baner informacyjny
Baner informacyjny
Baner informacyjny
Baner informacyjny
Baner informacyjny
Baner informacyjny

Baner informacyjny Baner informacyjnyStrona założona 12 lipca 2008

statystyka

Copyright © 2008 by Witold Augustyński /BiTiS/. All Rights Reserved. Strona wygenerowana w ciągu: 0.018 s.