Wyślij email do urzędu Dodaj do ulubionych Poleć tę stronę znajomemu Przejdź do strony głównej
Imieniny: Stella, Bonawentura, Marcelin
Aktualności Urząd Gminy: E-Urząd: Kontakt do Urzędu Miasta partnerskie Gminy Lubień

Gmina:
Charakterystyka Gminy Lubień
Heraldyka Gminy Lubień
Galeria fotograficzna
Informator - przydatne adresy i numery telefonów
Szkolnictwo w Gminie Lubień
Kultura i sport:
Gminny Ośrodek Kultury w Lubniu
Zespoły Regionalne
Amatorski Teatr im. F. Macioła
Orkiestry Dęte
Kluby sportowe
Gminna Biblioteka Publiczna
Honorowi Obywatele Gminy Lubień
Zabytki:
Zabytkowy kościół w Krzeczowie
Rejestr pomników przyrody
Turystyka:
Szlaki turystyczne
Gospodarstwa agroturystyczne
Ośrodek wypoczynkowy Prof-Us
Parafie:
Domy rekolekcyjne
Ochotniczy Hufiec Pracy w Skomielnej Białej:
Dam pracę - szukam pracy
Jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych działających na terenie Gminy Lubień
Stowarzyszenia działające na terenie Gminy Lubień
Rejestr działalności regulowanej
Punkt Informacji i Wsparcia
Przetargi publiczne
Kalendarz imprez
Mapa Gminy Lubień
Mapa Gminy Lubień
Przydatne strony wwwBaner TV powiatu myślenickiego
Odkryj Beskid Wyspowy
Sekcja Kolarska im. Henryka Łasaka
Klub Sportowy Topór Tenczyn
http://malopolska.olimpijskiedzieciaki.pl/
Powrót do korzeni - Skomielna Biała
Skomielna.info
Echo Regionu Małopolska
Witryna Wiejska

ZIP - Zintegrowany Informator Pacjenta
baner Gościniec - strona tenczyn.pl
baner mikroporady
baner dzielnicowy bliżej nas
Fundacja JMJ - Radosny Rodzic

Plakat projektu OPS - Aktywność i podnoszenie kwalifikacji szansą na lepszą przyszłoś
Informacja, Ankieta, Regulamin.

Baner projektu - Już pływam
Reguj na przemoc - projekt realizowany przez OPS w Lubniu 1 str.
Reguj na przemoc - projekt realizowany przez OPS w Lubniu 2 str.
Plakat do projektu pn. Wielojęzyczność w szkole - nasza droga do Europy

Archiwum Gminy Lubień - rok 2016


Powrót do strony głównej Archiwum >> Przejdź do ARCHIWUM

30.12.2016

Rozstrzygnięcie konkursu

Zarządzenie Wójta Gminy Lubień o rozstrzygnięciu otwartego konkursu ofert i przyznaniu dotacji na realizację zadania publicznego w zakresie działania na rzecz osób niepełnosprawnych pn. "Dowóz dzieci niepełnosprawnych z miejsca zamieszkania do Ośrodka Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczego w Myślenicach i z powrotem. W okresie od dnia 2 stycznia do dnia 30 czerwca 2017r."

Do pobrania: ikona pdf Zarządzenie30.12.2016

Rozporządzenie Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi w związku z wystąpieniem na terenie Polski ognisk ptasiej grypy

Małopolski Urząd Wojewódzki nformuje, iż w związku z wystąpieniem na terenie Polski ognisk ptasiej grypy, 28 grudnia 2016 r. weszło w życie rozporządzenie Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 20 grudnia 2016 r. w sprawie zarządzenia środków związanych z wystąpieniem wysoce zjadliwej grypy ptaków.

Przedmiotowe rozporządzenie nakłada szereg nakazów i zakazów dotyczących utrzymania drobiu, ograniczenia targów, wystaw, pokazów i konkursów z udziałem żywego ptactwa na terytorium Polski.

Do pobrania: ikona pdf Apel do hodowców drobiu, ikona pdf Rozporządzenie30.12.2016

Informacja Naczelnika Urzędu Skarbowego w Myślenicach o zmianie przepisów ustawy o VAT

Zgodnie z nowymi uregulowaniami zostanie ograniczony katalog podatników uprawnionych do stosowania kwartalnych rozliczeń VAT, zwiększy się natomiast liczba podatników zobowiązanych do elektronicznego składania deklaracji VAT.

Do pobrania: ikona pdf Informacja30.12.2016

Ogłoszenie wyników otwartego kunkursu ofert zlecenia realizacji zadania publicznego

Wyniki otwartego konkurs ofert zlecenia realizacji zadania publicznego w zakresie wspierania rodziny i systemu pieczy zastępczej poprzez: „Prowadzenie gminnej placówki wsparcia dziennego w formie opiekuńczej w postaci świetlicy środowiskowej w miejscowości Tenczyn w okresie od dnia 02.01.2017r. do dnia 31.12.2017r. zapewniającej 15 miejsc.”.

Do pobrania: ikona pdf Ogłoszenie29.12.2016

Gmina inwestuje w sport

Gmina Lubień po raz kolejny sięgnęła po dotację z Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej na remont boisk przyszkolnych w miejscowości Lubień i Tenczyn. Dotacja w kwocie 206 000 tyś zł pozwoli na wyremontowanie boiska przy Gimnazjum im. Jana Pawła II oraz boiska przy Szkole Podstawowej i Gimnazjum w miejscowości Tenczyn.

Wyremontowane obiekty będą boiskami wielofunkcyjnymi, na których będzie można uprawiać takie dyscypliny sportowe jak m.in.: piłka nożna, siatkówka, koszykówka, tenis ziemny. Nowe nawierzchnie boisk (Lubień - poliuretanowa, Tenczyn - trawa syntetyczna) oraz nowy osprzęt gwarantuje użytkownikom bezpieczne i bardzo dobre warunki do uprawiania sportu w ramach zajęć lekcyjnych jak również aktywnego spędzania czasu po lekcjach. Termin zakończenia inwestycji przypada na listopad b.r.29.12.2016

Opracowywanie Gminnego Programu Rewitalizacji Gminy Lubień29.12.2016

Rozbudowa i budowa budynku Ośrodka Zdrowia w Skomielnej Białej

Mieszkańców gminy Lubień zwłaszcza miejscowości Skomielna Biała z pewnością cieszy długo oczekiwana inwestycja tj. ,,Rozbudowa wraz z budową budynku Ośrodka Zdrowia w Skomielnej Białej”.

Regulacja stanu prawnego nieruchomości zakończona ostatecznie w I kwartale b.r. oraz uwzględnienie środków finansowych na realizację inwestycji w budżecie gminy na rok 2016/2017 umożliwiły gminie Lubień przeprowadzenie postepowania przetargowego i wyłonienie Wykonawcy zadania inwestycyjnego.28.12.2016

Konsultacje projektu uchwały Sejmiku Województwa Małopolskiego

W dniu 6 grudnia rozpoczęły się konsultacje projektu uchwały Sejmiku Województwa Małopolskiego w sprawie wprowadzenia na obszarze województwa małopolskiego ograniczeń i zakazów w zakresie eksploatacji instalacji, w których następuje spalanie paliw, które potrwają do 5 stycznia 2017 roku.

Jednocześnie dla wszystkich zainteresowanych osobistym udziałem w konsultacjach zorganizowane zostało wysłuchanie publiczne. Otwarte spotkanie odbędzie się 4 stycznia 2016 r. o godz. 16.00 w Centrum Kongresowym w auli na parterze w budynku Wydziału Leśnego przy al. 29 listopada 46 w Krakowie.23.12.2016

Spotkanie z autorem książki „Gmina Lubień – przyroda, dzieje, kultura”

W piątek 16 grudnia br. o godzinie 17.30 w Sali Kameralnej Gminnego Ośrodka Kultury w Lubniu miało miejsce spotkanie z dr Piotrem Sadowskim, autorem najnowszej monografii Gminy Lubień. Spotkanie autorskie rozpoczął Wójt Gminy Lubień Kazimierz Szczepaniec, który po krótkim wprowadzeniu oddał głos autorowi książki. Pan dr Piotr Sadowski skrótowo przedstawił treść poszczególnych rozdziałów, dotyczących przyrody, historii gminy do roku 1945 oraz kalendarium, wyprowadzonego do roku 2015. Rozdział „Kultura ludowa” opracowany został przez mgr Katarzynę Ceklarz, etnologa i socjologa, która jest m.in. redaktorką cyklu monograficznego „Kultura ludowa górali”, w tym także monografii górali kliszczackich.22.12.2016

Życzenia bożonarodzeniowe22.12.2016

Zaproszenie na koncert Krystyny Giżowskiej22.12.2016

VI Przeglą Kolęd i Pastorałek Uczestników OHP Województwa Małopolskiego w 6-36 Hufcu Pracy

Już po raz szósty na auli szkolnej w Skomielnej Białej 17 grudnia od wczesnych godzin rannych rozbrzmiewała muzyka, śpiew kolęd i pastorałek.

Organizatorem IV Przeglądu Kolęd i Pastorałek Uczestników OHP Województwa Małopolskiego była Wojewódzka Komenda OHP w Krakowie oraz 6-36 Hufiec Pracy w Skomielnej Białej. Patronat nad konkursem objął Poseł na Sejm Jarosław Szlachetka, Starosta Powiatu Myślenickiego Józef Tomal oraz Wójt Gminy Lubień Kazimierz Szczepaniec, którzy również ufundowali wyróżnienia i nagrody.


15.12.2016

Zbiórka na rzecz dzieci z Lubnia

W niedziele 18 grudnia br. już piąty raz będzie prowadzona zbiórka na rzecz dzieci z Lubnia z przewlekłymi chorobami. Tradycyjnie przed Mszą Św. jak i po niej będziemy na Państwa czekać przed Kościołem w Lubniu i na Smugawie.

Dziękujemy za życzliwość i ofiarność.
15.12.2016

Ogłoszenie o poszukiwaniu pracownika na stanowisko: Asystent rodziny w Ośrodku Pomocy Społecznej w Lubniu w ramach umowy zlecenia

Do pobrania: ikona pdf Ogłoszenie14.12.2016

Spotkanie z autorem książki „Gmina Lubień – przyroda, dzieje, kultura”

Wójt Gminy Lubień, Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Lubniu, oraz Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Lubniu serdecznie zapraszają na spotkanie autorskie z p. Piotrem Sadowskim i promocję książki „Gmina Lubień – przyroda, dzieje, kultura”, które odbędzie się w dniu 16 grudnia 2016 r. o godz.17.30 w Sali Kameralnej Gminnego Ośrodka Kultury w Lubniu.14.12.2016

Piłkarskie mikołajki z Urzędem Gminy Lubień

10 grudnia 2016 roku na hali sportowej w Lubniu odbył się turniej mikołajkowy dla najmłodszych piłkarzy z Uczniowskiego Klubu Sportowego „UKS Topór Tenczyn”. Turniej ten organizowany był pod honorowym patronatem Urzędu Gminy Lubień.

14.12.2016

KS Luboń najlepszy w klasyfikacji generalnej PZKOL na rok 2016 MTB w kategorii junior

Na torze kolarskim w podwarszawskim Pruszkowie od 25 do 27 listopada odbywały się szkolenia trenerów. Udział wzięli i nasi specjaliści Robert Baścik oraz Marek Karkula, którym klub ze Skomielnej Białej zawdzięcza tak liczne sukcesy. Podczas wieczorowej gali przedstawiciele skomielniańskiego klubu wraz z gwiazdami polskiego kolarstwa, jak np.: Maja Włoszczowska czy Rafał Majka, odebrali statuetki w klasyfikacji generalnej PZKol. KS "Luboń" - za 1 miejsce na rok 2016 MTB w kategorii juniorów, Jarosław Żur - za 1 miejsce na rok 2016 MTB w kategorii indywidualnej juniorów.13.12.2016

Nabory wniosków na podejmowanie działalności gospodarczej

Informujemy, że na stronie zostały zamieszczone ogłoszenia o naborach wniosków na operacje w ramach poddziałania 19.2 w zakresie podejmowania działalności gospodarczej.

Wnioski będzie można składać od 14 grudnia 2016 r. do 9 stycznia 2017 r. w godz. 9.00-15.00 w biurze LGD w Sieprawiu. Nabór został podzielony na dwa działania.12.12.2016

Posiedzenia Komisji Rady Gminy Lubień

Posiedzenia Komisji Rady Gminy Lubień odbędą się w dniu 16 grudnia 2016r. (tj. piątek) w budynku Urzędu Gminy – sala obrad (pokój nr 6,7):

 • Komisja Rozwoju Gospodarczego, Finansów i Spraw Obywatelskich i Komisja Rolnictwa, Leśnictwa i Ochrony Środowiska o godz. 9.00. Tematem będzie opiniowanie projektu budżetu Gminy na 2017 rok, projektu Wieloletniej Prognozy Finansowej Gminy oraz projektów uchwał będących tematem najbliższej sesji Rady.
 • Komisja Wychowania, Oświaty, Kultury, Zdrowia oraz Spraw Socjalnych o godz. 13.00. Tematem będzie opiniowanie projektu budżetu Gminy na 2017 rok, projektu Wieloletniej Prognozy Finansowej Gminy oraz projektów uchwał będących tematem najbliższej sesji Rady.


12.12.2016

XXV sesja Rady Gminy Lubień

Przewodniczący Rady Gminy informuje, że na podstawie art. 20 ust. 1 ustawy z dnia 8 marca 1990r. o samorządzie gminnym (t.j. Dz. U. z 2016r. poz. 446 z późniejszymi zmianami) zwołuję XXV zwyczajną sesję Rady Gminy Lubień na dzień 20 grudnia 2016r. tj. wtorek o godz. 13.00

Sesja Rady Gminy odbędzie się w budynku Urzędu Gminy w Lubniu – sala obrad (pokój nr 6,7).08.12.2016

Koncert Andrzeja Sikorowskiego

W sobotę 3.12.2016r. w auli Gimnazjum im. Jana Pawła w Lubniu odbył się koncert Andrzeja Sikorowskiego. Koncert był podziękowaniem dla: Mieszkańców Lubnia za obecność i ofiarność w trakcie prowadzanych zbiórek na pomoc charytatywną dla przewlekle chorych dzieci z Lubnia oraz Przedsiębiorców prowadzących działalność w Lubniu, którzy dali wyraz społecznego zaangażowania i odpowiedzialności.05.12.2016

Kampania profilaktyczna „Czad i ogień – obudź czujność”

Mając na uwadze liczne przypadki zatruć tlenkiem węgla i pożarów w budynkach mieszkalnych w sezonie grzewczym, Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Myślenicach mając na względzie bezpieczeństwo mieszkańców powiatu myślenickiego informuje, iż na stronie internetowej: Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Krakowie - www.straż.krakow.pl i Komendy Głównej Państwowej Straży Pożarnej w Warszawie - www.straż.gov.pl – link na stronie tytułowej - zamieszczono materiały informacyjne na temat akcji: „Czad i ogień – obudź czujność”, a także inne przydatne informacje.05.12.2016

XII Przegląd Pieśni Patriotycznej w Lubniu

29 listopada 2016 roku w Zespole Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Lubniu odbył się Koncert Galowy XII Przeglądu Pieśni Patriotycznej. Przesłuchania konkursowe, na podstawie których wyłoniono laureatów tego koncertu, przeprowadzone zostały w dniach 17-18 listopada. Jury przesłuchało 136 podmiotów artystycznych z terenu całej Małopolski czyli ok 1100 osób.01.12.2016

Ogłoszenie

Wójt Gminy Lubień zaprasza mieszkańców gminy Lubień do udziału w programie Obniżenie niskiej emisji.

Osoby zainteresowane zmianą systemu ogrzewania z węglowego na gaz oraz biomasę proszone są o niezwłoczne złożenia ankiety i deklaracji w Urzędzie Gminy Lubień pokój numer 1 w godzinach od 8.00 do godz. 15.00. Liczba miejsc ograniczona.

Wszelkich informacji można uzyskać osobiście w Urzędzie Gminy Lubień w referacie Inwestycji i Gospodarki Komunalnej pokój numer 22 II piętro.01.12.2016

Ogłoszenie otwarty konkurs ofert zlecenia realizacji zadania publicznego

Otwarty konkurs ofert zlecenia realizacji zadania publicznego w zakresie wspierania rodziny i systemu pieczy zastępczej poprzez: „Prowadzenie gminnej placówki wsparcia dziennego w formie opiekuńczej w postaci świetlicy środowiskowej w miejscowości Tenczyn w okresie od dnia 02.01.2017r. do dnia 31.12.2017r. zapewniającej 15 miejsc.”

Ogłoszenie w BIP01.12.2016

Nabór na dwóch członków komisji konkursowej do opiniowania ofert zlecenia realizacji zadania publicznego

Nabór na dwóch członków komisji konkursowej do opiniowania ofert w otwartym konkursie ofert na zlecenie realizacji zadania publicznego z zakresu ustawy o wspieraniu rodziny i systemie pieczy zastępczej pod nazwą „Prowadzenie gminnej placówki wsparcia dziennego w formie opiekuńczej w postaci świetlicy środowiskowej w miejscowości Tenczyn w okresie od dnia 02.01.2017r. do dnia 31.12.2017 r. zapewniającej 15 miejsc.”

Ogłoszenie w BIP30.11.2016

I Gminne Targi Bożonarodzeniowe w Lubniu

W tym roku, po raz pierwszy organizujemy Gminne Targi Bożonarodzeniowe w Lubniu. Chcielibyśmy, by stały się on możliwością zaprezentowania i sprzedaży prac przez twórców, zespoły, szkoły i inne organizacje z terenu naszej gminy i gmin ościennych. Na stoiskach prezentowane byłyby wyroby odnoszące się do Świąt Bożego Narodzenia np: stroiki, ozdoby choinkowe, kartki świąteczne, prezenty itp.

Targi odbędą się w dniu 11 grudnia 2016r. na placyku przy Gminnym Ośrodku Kultury w Lubniu. Uczestnictwo w I Targach jest bezpłatne. Gminny Ośrodek Kultury gwarantuje stoliki i ew. zadaszenie w postaci namiotów.

Zachęcamy do udziału wszystkich twórców :). Na zgłoszenia czekamy do dnia 5 grudnia 2016.29.11.2016

Ogłoszenie otwartego konkursu ofert na realizację zadań Gminy w zakresie działania na rzecz osób niepełnosprawnych w 2017r.

Na podstawie art. 13 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003r. o działalności pożytku publicznego (tekst jednolity Dz. U. z 2016r., poz. 1817) oraz Uchwały Nr XIII/92/2015 Rady Gminy Lubień z dnia 18 grudnia 2015r. w sprawie: przyjęcia Programu współpracy Gminy Lubień na 2016r. z organizacjami pozarządowymi i innymi podmiotami prowadzącymi działalność pożytku publicznego - Wójt Gminy Lubień ogłasza otwarty konkurs ofert na realizację zadań z zakresu działania na rzecz osób niepełnosprawnych w okresie od dnia 2 stycznia 2017r. do dnia 30 czerwca 2017r.29.11.2016

Ogłoszenie w sprawie naboru kandydatów na członków Komisji Konkursowej

Na podstawie art. 15 ust. 2d ustawy z dnia 24 kwietnia 2003r. o działalności pożytku publicznego (tekst jednolity Dz. U. z 2016r., poz. 1817) oraz Uchwały Nr XIII/92/2015 Rady Gminy Lubień z dnia 18 grudnia 2015r. w sprawie: przyjęcia Programu współpracy Gminy Lubień na 2016r. z organizacjami pozarządowymi i innymi podmiotami prowadzącymi działalność pożytku publicznego - Wójt Gminy Lubień ogłasza nabór kandydatów na członków Komisji Konkursowej w otwartym konkursie ofert na realizację zadań gminy z zakresu działania na rzecz osób niepełnosprawnych w okresie od dnia 2 stycznia 2017r. do dnia 30 czerwca 2017r.25.11.2016

Koncert Andrzeja Sikorowskiego

Szanowni Mieszkańcy Lubnia,
Inicjatorzy akcji „Lubień Pomocny” serdecznie zapraszają na koncert Andrzeja Sikorowskiego, który odbędzie się 3 grudnia 2016r. o godzinie 17.00 w Auli Gimnazjum Jana Pawła II w Lubniu.

Koncert jest podziękowaniem dla Mieszkańców Lubnia za obecność i ofiarność w trakcie prowadzanych w grudniu przed świętami zbiórek na pomoc charytatywną dla przewlekle chorych dzieci z Lubnia oraz dla Przedsiębiorców prowadzących działalność w Lubniu, którzy dali wyraz społecznego zaangażowania i odpowiedzialności włączając się również w tą akcję w 2015r.

Wstęp wolny.24.11.2016

XXIV sesja Rady Gminy Lubień

Przewodniczący Rady Gminy informuje, że na podstawie art. 20 ust. 1 ustawy z dnia 8 marca 1990r. o samorządzie gminnym (t.j. Dz. U. z 2016r. poz. 446 z późniejszymi zmianami) zwołuję XXIV zwyczajną sesję Rady Gminy Lubień na dzień 2 grudnia 2016r. tj. piątek o godz. 13.00.

Sesja Rady Gminy odbędzie się w budynku Urzędu Gminy w Lubniu – sala obrad (pokój nr 6,7).24.11.2016

Posiedzenia Komisji Rady Gminy Lubień

Posiedzenia Komisji Rady Gminy Lubień odbędą się w dniu 30 listopada 2016r. (tj. środa) w budynku Urzędu Gminy – sala obrad (pokój nr 6,7):

 • Komisja Rozwoju Gospodarczego, Finansów oraz Spraw Obywatelskich i Komisja Rolnictwa, Leśnictwa i Ochrony Środowiska o godz. 9.00. Tematem będzie opiniowanie projektów uchwał i informacja Wójta Gminy o realizacji zadań oświatowych w Gminie w roku szkolnym 2015/2016.
 • Komisja Wychowania, Oświaty, Kultury, Zdrowia oraz Spraw Socjalnych o godz. 13.00. Tematem będzie opiniowanie projektów uchwał, informacja Wójta Gminy o realizacji zadań oświatowych w Gminie w roku szkolnym 2015/2016 i przedstawienie projektu planu finansowo-rzeczowego GOK na 2017 rok.


24.11.2016

Dobry Czas na Biznes Krakowski Obszar Metropolitalny

Małopolska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A. informuje, iż w dniach 30 listopada-16 grudnia 2016r. odbędzie się kolejny nabór zgłoszeń do projektu „Dobry Czas na Biznes - KOM". Projekt adresowany jest do osób nieaktywnych zawodowo powyżej 30. roku życia. Uczestnicy projektu będą mogli skorzystać z pakietu bezpłatnych szkoleń, uzyskać bezzwrotną dotację na założenie firmy w kwocie do 24.500 zł i otrzymać roczne, bezpłatne doradztwo w zakresie prowadzenia przedsiębiorstwa.

Formularze rekrutacyjne można składać w Powiatowym Punkcie Informacyjnym w Myślenicach przy ul. Królowej Jadwigi 3. Szczegółowe informacje na: www.marr.pl/dcbkrakow.24.11.2016

Konkurs FLORIANY

Ruszył Ogólnopolski Konkurs na Najlepsze Inicjatywy dla Społeczności Lokalnych z udziałem OSP i Samorządów - FLORIANY!

Głównym celem Konkursu FLORIANY jest inspirowanie, prezentowanie oraz premiowanie działań na rzecz szeroko pojętego bezpieczeństwa, edukacji w dziedzinie niesienia pomocy i eliminowania zagrożeń, podnoszenia jakości życia mieszkańców małych i większych miejscowości, integracji oraz rozwoju lokalnych środowisk, przeciwdziałania wykluczeniu.23.11.2016

Nowy obowiązek dla małych i średnich przedsiębiorców

Naczelnik Urzędu Skarbowego w Myślenicach uprzejmie informuje, że od 1 stycznia 2017 r. mali oraz średni przedsiębiorcy będą podlegali obowiązkowi składania comiesięcznego pliku JPK_VAT (ewidencja zakupu i sprzedaży VAT). Pierwsze sprawozdania będą musieli złożyć do 25 lutego 2017 r. Obecnie obowiązek przesyłania JPK dotyczy jedynie dużych firm.21.11.2016

Konsultacje społeczne POŚ

Konsultacje społeczne Programu Ochrony Środowiska dla Powiatu Myślenickiego na lata 2017-2020 z perspektywą do 2023.

Do pobrania: ikona pdf Informacja, ikona pdf Projekt18.11.2016

Konsultacje w sprawie wyznaczenia obszaru zdegradowanego i obszaru rewitalizacji

Wójt Gminy Lubień informuje, iż od dnia 25.10.2016r. do dnia 25.11.2016r. trwają konsultacje w sprawie wyznaczenia obszaru zdegradowanego i obszaru rewitalizacji na terenie gminy Lubień.

Konsultacje mają na celu zebranie opinii, sugestii i uwag dotyczących wyznaczenia obszaru zdegradowanego i obszaru rewitalizacji na podstawie diagnozy i delimitacji obszaru zdegradowanego i obszaru rewitalizacji, przeprowadzonej zgodnie z wymogami Ustawy o rewitalizacji.

Do pobrania18.11.2016

Nowy portal internetowy www.lokalnyanimatorsportu.pl

Na stronie www.lokalnyanimatorsportu.pl uruchomiliśmy dla Państwa nowy portal internetowy, którego celem jest ułatwienie dostępu do oferty zajęć sportowych i rekreacyjnych, prowadzonych przez Animatorów Sportu w ramach realizacji projektu Ministerstwa Sportu i Turystyki „Lokalny Animator Sportu". Dostęp do serwisu możliwy jest zarówno z komputerów stacjonarnych jak i urządzeń mobilnych, a zastosowane rozwiązania mają na celu obniżenie czasu ładowania i zmniejszenie obciążenia łącza ilością przesyłanych danych.17.11.2016

Zmiana przepisów o systemie identyfikacji i rejestracji zwierząt

logo ARiMR

Jeśli jesteś posiadaczem zwierzęcia gospodarskiego (bydła, owcy, kozy, świni) zgłoś wię do biura ARiMR Myślenice ul. Słowackiego 100A, aby dokonać spisu zwierząt w stadzie.

Co najmniej raz na dwanaście miesięcy, nie później jednak niż do dnia 31 grudnia, dokonaj spisu zwierząt przebywających w Twojej siedzibie stada, obejmującego liczbę i numery identyfikacyjne tych zwierząt.16.11.2016

Gminne obchody 98 rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości

Gminne obchody 98 rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości odbyły się w tym roku w Krzeczowie. Rozpoczęła je Msza Święta w intencji Ojczyzny sprawowana przez duszpasterzy z parafii położonych w Gminie Lubień. Okolicznościową homilię wygłosił proboszcz parafii pod wezwaniem Świętego Wojciecha w Krzeczowie ksiądz Antoni PŁACZEK W Eucharystii uczestniczyły poczty sztandarowe organizacji i szkół z terenu gminy. Mszę Świętą swoją grą uświetniła Orkiestra Dęta Ochotniczej Straży Pożarnej w Tenczynie.15.11.2016

Powiatowy Lekarz Weterynarii informuje

Informacja w sprawie obowiązku posiadania świadectw zdrowia przy przemieszczaniu świń do rzeźni.

Do pobrania: ikona pdf Informacja15.11.2016

Informacja Gminnej Biblioteki Publicznej w Lubniu

Filia Gminnej Biblioteki Publicznej w Skomielnaej Białej będzie nieczynna do połowy lutego 2017 r. z powodu trwającego remontu Ośrodka Zdrowia.

Za utrudnienia przepraszamy i zapraszamy do pozostałych bibliotek na terenie gminy Lubień.10.11.2016

Obowiązek posiadania świadectw zdrowia przy przemieszczaniu świń do rzeźni

Powiatowy Lekarz Weterynarii w Myślenicach informuje, że zgodnie z rozporządzeniem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 27 października 2016r. zmieniającego rozporządzenie w sprawie środków podejmowanych w związku z wystąpieniem afrykańskiego pomoru świń (Dz. U. z 2016r. poz. 1770) obowiązuje zaopatrywanie świń przemieszczanych z gospodarstwa do rzeźni w świadectwo zdrowia wystawione przez urzędowego lekarza weterynarii.

Świnie nie posiadające w/w świadectwa zdrowia nie będą przyjmowane w rzeźni i nie będą mogły być poddane ubojowi !!!

Do pobrania: ikona pdf Dokładna informacja09.11.2016

Informacja

Informacja o udzielenie dotacji celowej na zmianę sposobu ogrzewania w gospodarstwach domowych na terenie gminy Lubień w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego

Od 7 listopada do 30 listopada Gmina Lubień zaprasza wszystkie osoby, które złożyły kartę informacyjną na wymianę pieca celem wypełnienia ankiety informacyjnej oraz deklaracji uczestnictwa w realizacji projektu „ Obniżenie poziomu niskiej emisji na terenie gminy Lubień poprzez wymianę źródeł ciepła na wysokosprawne kotły na paliwa stałe, gaz i biomasę w indywidualnych gospodarstwach domowych.09.11.2016

Informacja KRUS dla rolników

Działalność rolnicza, mimo zauważalnych jakościowych zmian w sposobie jej wykonywania przez większość z Państwa, jest nadal obarczona szeregiem zagrożeń dla życia i zdrowia.

Dzięki coraz bardziej powszechnemu przestrzeganiu zasad bezpieczeństwa w pracy rolniczej ryzyko wypadków trwale zmalało. Niemniej jednak dzieci rolników, które pozostają w otoczeniu ich pracy, narażone są na zwiększone ryzyko wypadków. Dlatego też podjąłem decyzję o wykupieniu przez Fundusz Składkoioy Ubezpieczenia Społecznego Rolnikózo polisy ubezpieczenia dzieci od następstw nieszczęśliwych wypadków.07.11.2016

I Przegląd Pieśni Patriotycznej Uczestników OHP Województwa Małopolskiego

W dniu 5 listopada w auli szkolnej w Skomielnej Białej odbył się I Przegląd Pieśni Patriotycznej Uczestników OHP Województwa Małopolskiego. Organizatorem przeglądu była Wojewódzka Komenda OHP w Krakowie oraz 6-36 Hufiec Pracy w Skomielnej Białej.

Patronat nad konkursem objął Poseł na Sejm Jarosław Szlachetka, Starosta Powiatu Myślenickiego Józef Tomal oraz Wójt Gminy Lubień Kazimierz Szczepaniec, którzy również ufundowali wyróżnienia i nagrody. Statuetki i nagrody za I, II, III miejsce ufundował Wojewódzki Komendant OHP Krzysztof Świerczek.04.11.2016

Podsumowanie Forum Gmin Beskidu Wyspowego

W dniu 27 października 2016 roku w Mszanie Dolnej odbyło się spotkanie Forum Gmin Beskidu Wyspowego, na którym podsumowano VII edycję akcji „Odkryj Beskid Wyspowy 2016” i omówiono program na 2017 rok.

W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele 19 Gmin Beskidu Wyspowego, w tym 18 dotychczasowych Gmin oraz nowa Gmina Tokarnia.03.11.2016

Konkurs na zdjęcie lub film pn. „Zdrowe odżywianie! Podejmuję wyzwanie!”

Agencja Rynku Rolnego Oddział Terenowy w Krakowie zaprasza do wzięcia udziału w konkursie pod hasłem: „Zdrowe odżywianie! Podejmuję wyzwanie!”.

Dla autorów najlepszych prac przewidziane są atrakcyjne nagrody – tablet, kamera sportowa oraz kamera internetowa! Dla szkoły laureata zostanie ufundowany dron!

Konkurs skierowany jest do dzieci ze szkół podstawowych z woj. małopolskiego.03.11.2016

Akcja szczepienia lisów

Powiatowy Lekarz Weterynarii w Myślenicach informuje, że w dniach od 18 do 28 listopada 2016 roku, na terenie województwa małopolskiego zostanie przeprowadzona dodatkowa akcja szczepienia lisów wolno żyjących przeciwko wściekliźnie. Poniżej można pobrać komunikat oraz wskazówki dla mieszkańców dotyczące postępowania w trakcie prowadzenia ochronnych szczepień.

Do pobrania: ikona pdf Komunikat i wskazówki dla mieszkańców02.11.2016

Apel do mieszkańców Gminy Lubień o zwrócenie uwagi na osoby potrzebujące

Ośrodek Pomocy Społecznej w Lubniu z uwagi na okres jesienno- zimowy, zwraca się z prośbą do mieszkańców Gminy Lubień, o zwrócenie szczególnej uwagi na osoby bezdomne, starsze, samotne oraz niezaradne życiowo, którym w szczególny sposób mogą zagrozić znaczne spadki temperatur. Okres jesienno-zimowy niesie za sobą liczne zagrożenia dla osób pozbawionych możliwości zaspokojenia podstawowych potrzeb życiowych. Podjęte w porę działania, pomoc sąsiedzka i współpraca wszystkich służb na terenie Gminy pozwoli w porę pomóc osobom potrzebującym.

Prosimy o zgłaszanie zauważonych zagrożeń do Ośrodka Pomocy Społecznej w Lubniu telefonicznie na nr 18-2682123, lub osobiście w Urzędzie Gminy Lubień pokój nr. 23.31.10.2016

Gminne obchody Święta Niepodległości31.10.2016

Biegnij z Bożym Miłosierdziem!

Już 29 października o godz. 13:00 spotykamy się na placu przed Sanktuarium Jana Pawła II w Krakowie na "Białych Morzach", by wspólnie biec, bawić się i poznawać miejsca i osoby związane z kultem Bożego Miłosierdzia. Trasa wiedzie przez dwa ważne miejsca na Szlaku Bożego Miłosierdzia: od Sanktuarium Jana Pawła II do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia, a przygotowana jest specjalnie pod kątem dzieci i młodzieży. Styl życia, który promujemy łączy w sobie wartości duchowe z aktywnością fizyczną, wartości kulturowe z wartościami edukacyjnymi.28.10.2016

Nagroda Jakości Nauczania Sapere Auso VII Edycja 2016

Jest nam niezmiernie miło poinformować, iż Gimnazjum im. Jana Pawła II w Lubniu zostało laureatem VII edycji Nagrody Jakości Nauczania SAPERE AUSO w kategorii „szkoła gimnazjalna”.

Dnia 25 października 2016 roku nagrodę na ręce pani dyrektor Elżbiety Wojtan przekazał Prezes Zarządu Małopolskiej Fundacji Stypendialnej SAPERE AUSO, pan Aleksander Palczewski. Niezwykle podniosła uroczystość odbyła się w Sali Kameralnej w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych w Krakowie.27.10.2016

Kampania Rzecznik Praw Pacjenta Przypomina

Kampania skierowana jest do wszystkich osób, które spotykają się z problemami oraz wyzwaniami korzystając z opieki zdrowotnej. Każdy z nas w pewnej chwili może stać się pacjentem dlatego tak ważne jest, aby wiedział jak poradzić sobie w polskiej służbie zdrowia. Niestety wiedza Polaków o prawach pacjenta jest nadal niewystarczająca i wielu z nich nie ma świadomości, że przysługuje im szereg możliwości dochodzenia swoich praw, w tym także pomoc wyspecjalizowanych instytucji. Przede wszystkim jest to instytucja Rzecznika Praw Pacjenta - centralny organ rządowy, który w 2009 r. został powołany w celu ochrony praw pacjenta.21.10.2016

Ankieta dot. Szlaku Architektury Drewnianej

Urząd Marszałkowski Województwa Malopolskiego zaprasza do wypełnienia ankiety na temat zabytkowych obiektów na Szlaku Architektury Drewnianej w Małopolsce.

Wypełnienie ankiety powinno zająć około 15 minut.

Aby wypełnić ankietę kliknij na link: http://szlakarchitekturydrewnianej.badanie.net/21.10.2016

Konkurs „Barwy Wolontariatu”

Do 4 listopada 2016 zgłaszać można kandydatury wolontariuszy do wojewódzkiego etapu ogólnopolskiego konkursu „Barwy Wolontariatu”. Celem konkursu jest wyróżnienie osób zaangażowanych w różne formy działalności wolontarystycznej.

IDEA
Konkurs Barwy Wolontariatu stwarza możliwość zaprezentowania działań wolontariuszy i ciekawych akcji wolontariackich, pozwala promować miejsca wzorowo współpracujące z wolontariuszami oraz ukazać różnorodność działań społecznych i aktywności wolontariuszy, którzy są obecni niemalże we wszystkich sferach życia społecznego.20.10.2016

Teatr ze Skomielnej Białej w gronie najlepszych w kraju

W niedzielę w Tarnogrodzie (województwo lubelskie) Amatorski Zespół Teatralny im. Franciszka Macioła ze Skomielnej Białej osiągnął kolejny sukces w swoim dorobku, ale tym razem ogólnopolski, otrzymując Nagrodę Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego na 33. Ogólnopolskim Sejmiku Teatrów Wsi Polskiej.20.10.2016

Nabór przedstawicieli organizacji pozarządowych do Zespołu Interdyscyplinarnego

W celu realizacji zadań wynikających z ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o przeciwdziałaniu przemocy w rodzinie (t.j. Dz. U. z 2015 r. poz. 1390). Wójt Gminy Lubień informuje o podjęciu działań w kierunku zmiany składu Zespołu Interdyscyplinarnego działającego na rzecz przeciwdziałania przemocy w rodzinie na terenie Gminy Lubień.19.10.2016

Jubileusz Złotych i Diamentowych Godów

W niedzielę 16 października 2016 roku odbyła się uroczystość wręczenia Medali za Długoletnie Pożycie Małżeńskie - nadanych przez Prezydenta RP Andrzeja Dudę naszym Jubilatom.

W tym roku Złote Gody obchodziło 19 par, a Diamentowe Gody 5 par z terenu gminy Lubień.19.10.2016

Dzień Edukacji Narodowej w Gminie Lubień

Tradycyjnie już – w dniu 17 października br z okazji Dnia Edukacji Narodowej – Wójt Gminy Lubień Pan Kazimierz Szczepaniec oraz Przewodniczący Rady Gminy Lubień Pan Stanisław Biedrończyk spotkali się w Gimnazjum im. Jana Pawła II w Lubniu z dyrektorami oraz nauczycielami szkół i przedszkoli z terenu Gminy.

Zorganizowana uroczystość była okazją, nie tylko do okolicznościowych życzeń, ale do wręczenia dorocznych nagród Wójta Gminy dla wyróżniających się w pracy nauczycieli i dyrektorów. Wręczając nagrody za szczególne osiągnięcia w zarządzaniu szkołami i przedszkolami oraz wyróżniającą pracę dydaktyczno – wychowawczą – Wójt Gminy wraz z podziękowaniami za codzienne zaangażowanie w rozwijaniu zdolności, pasji i zainteresowań uczniów oraz realizację zadań na rzecz edukacji - życzył radości i zadowolenia z wykonywanej pracy, wielu sukcesów zawodowych, spełnienia obranego celu oraz tego, aby podejmowany trud był źródłem satysfakcji i społecznego uznania.17.10.2016

Ślubowanie uczniów klas I Szkoły Muzycznej w Czasławiu filia Skomielna Biała

W dniu 27 października 2016 roku o godzinie 17.00 na auli szkolnej, odbędzie się ślubowanie uczniów klasy pierwszej Szkoły Muzycznej, oraz uroczysty koncert. Dyrekcja szkoły serdecznie zaprasza uczniów klasy I i II wraz z rodzicami.12.10.2016

Zawiadomienie o robotach z użyciem materiałów wybuchowych przy budowie drogi S-7

Zgodnie z art. 21 Ustawy z dnia 21 czerwca 2002 r. o materiałach wybuchowych przeznaczonych do użytku cywilnego (Dz.U. 2002 nr 117 poz. 1007), niniejszym zawiadamiam, że od dnia 12.10.2016 r. na terenie budowy drogi ekspresowej S-7 Kraków - Rabka-Zdrój na odcinku Lubień-Naprawa, województwo małopolskie, powiat Sucha Beskidzka, gmina Jordanów w rejonie Naprawa - Krzeczów będą wykonywane roboty z użyciem materiałów wybuchowych na potrzeby rozluzowania gruntów skalistych. Zakres robót będzie wynikał z rzeczywistych potrzeb natomiast szacowana ilość wynosi ok 450.000m3. Przewidywany termin zakończenia robót strzałowych 30.08.2017r.11.10.2016

XXII sesja Rady Gminy Lubień

Przewodniczący Rady Gminy informuje, że na podstawie art. 20 ust. 1 ustawy z dnia 8 marca 1990r. o samorządzie gminnym (t.j. Dz. U. z 2016r. poz. 446) zwołuję XXII zwyczajną sesję Rady Gminy Lubień na dzień 19 października 2016r. tj. środa o godz. 13.00.

Sesja Rady Gminy odbędzie się w budynku Urzędu Gminy w Lubniu – sala obrad (pokój nr 6,7).10.10.2016

Służba Celna ostrzega10.10.2016

Narodowa Loteria Paragonowa przedłużona do marca 2017 r.

Naczelnik Urzędu Skarbowego w Myślenicach informuje, że Narodowa Loteria Paragonowa została przedłużona o kolejne 6 miesięcy i potrwa do 31 marca 2017 r. To efekt dużego zainteresowania loterią i pozytywnych zmian w postawach Polaków, którzy coraz częściej pamiętają o znaczeniu paragonów podczas zakupu towarów i usług. Od października nagrodę specjalną Opla Insignię będzie można wygrać za paragon od taksówkarza.

Do pobrania: ikona pdf Szczegółowe informacje
03.10.2016

„Szczebel” znów w grze

W połowie roku z inicjatywy obecnej drużyny wyszedł pomysł reaktywacji Klubu Sportowego „Szczebel Lubień”. Od sezonu 2016/2017 klub zgłosił do rozgrywek drużynę juniorów młodszych. Chłopcy w wieku od 14 do 17 lat rozgrywają swoje mecze na boisku sportowym nad Rabą w Lubniu, a także mecze wyjazdowe. Opiekunem i jednocześnie trenerem jest Paweł Burtan.
03.10.2016

Zmina lokalizacji biura ARiMR w Dobczycach

Małopolski Oddział Regionalny Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa informuje, że Myślenickie Biuro Powiatowe ARiMR z siedzibą w Dobczycach od dnia 1 października 2016 r. mieści się w nowej lokalizacji pod adresem ul. Słowackiego 100A , 32-400 Myślenice.

Informujemy, że dotychczasowe numery telefonów i faksów pozostają bez zmian.03.10.2016

Badania mammograficzne30.09.2016

Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze w Skomielnej Białej


Materiał wideo: iTV Myślenice27.09.2016

"Migajmy razem"

Na prośbę Dyrektora Biura Pełnomocnika Rządu do Spraw Osób Niepełnosprawnych w Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej zamieszczamy plakat pt.: „Migajmy razem!" dotyczący stosowania Polskiego Języka Migowego, opracowany przez Polską Radę Języka Migowego powołaną na podstawie przepisów ustawy z dnia 19 sierpnia 2011 r. o języku migowym i innych środkach komunikowania się (Dz. U. z 2011 r. nr 209, poz. 1243 z późn. zm.).

23.09.2016

Akcja szczepienia lisów

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Myślenicach informuje, że w dniach od 26 września do 5 października 2016 r., na terenie powiatu myślenickiego zostanie przeprowadzona akcja szczepienia lisów wolnożyjących przeciwko wściekliźnie.
21.09.2016

Program monitoringu siedlisk przyrodniczych

Informujemy, że na podstawie art. i 12 ustawy z dnia 16 kwietnia 2004 r. o ochronie przyrody (Dz. U. z 2015 r. poz. 1651, z późn. zm.), na gruntach leśnych, nieleśnych i wodach wszystkich form własności na terenie całego kraju, w latach 2016-2018, będą prowadzone prace obserwacyjno-pomiarowe w ramach zadania pn.: ,Monitoring gatunków i siedlisk przyrodniczych ze szczególnym uwzględnieniem specjalnych obszarów ochrony siedlisk Natura 2000 w latach 2015-2018 w zakresie siedlisk przyrodniczych 2016-2018".

Do pobrania: ikona pdf Informacja.20.09.2016

Dobry Czas na Biznes Krakowski Obszar Metropolitalny

Małopolska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A. zaprasza do wzięcia udziału w projekcie Dobry Czas na Biznes. Uczestnicy projektu będą mogli skorzystać z pakietu bezpłatnych szkoleń, uzyskać bezzwrotną dotację na założenie działalności gospodarczej i otrzymać roczne bezpłatne doradztwo w zakresie prowadzenia przedsiębiorstwa.

Zapraszamy do Powiatowego Punktu Informacyjnego w Myślenicach przy ul. Królowej Jadwigi 3, od poniedziałku do piątku w godz. 8.00-16.00.

Szczegóły na ulotce ikona pdf Informacja oraz na stronie: www.marr.pl/dcbkrakow.19.09.2016

W środę 21 września zamknięta zostanie zakopianka

We wtorek 20 września na zakopiance w Krzeczowie frezowana będzie jezdnia, ruch odbywał się będzie wahadłowo, połową jezdni. Natomiast w środę nastąpi całkowite zamknięcie zakopianki od godz. 6.30 do 20.00.13.09.2016

Ogłoszenie o poszukiwaniu pracownika na stanowisko: Asystent rodziny w Ośrodku Pomocy Społecznej w Lubniu w ramach umowy zlecenia

Do pobrania: ikona pdf Ogłoszenie12.09.2016

UWAGA - wpis i zmiana w CEIDG są bezpłatne07.09.2016

Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze w Skomielnej Białej


Impreza rozpocznie się o godzinie 14:00.07.09.2016

VI Festiwal Zespołów Regionalnych Beskidu Wyspowego "Beskidzka Podkówecka"06.09.2016

Rozpoczęcie zajęć w Szkole Muzycznej

W dniu 5 września w auli szkoły w Skomielnej Białej odbyło się spotkanie rodziców oraz uczniów filii Szkoły Muzycznej w Czasławiu. 15 uczniów po przesłuchaniach zostało zakwalifikowanych do klasy pierwszej, natomiast 38 kontynuuje naukę w klasie drugiej cyklu 4 letniego oraz cyklu 6 letniego. Zaproszona na spotkanie Dyrektor Szkoły Muzycznej w Czasławiu pani Beata Miętka podała informację dotyczącą działalności szkoły oraz zapoznała rodziców z wymaganiami jakie stawia szkoła.05.09.2016

XXI sesja Rady Gminy Lubień

Przewodniczący Rady Gminy informuje, że na podstawie art. 20 ust. 1 ustawy z dnia 8 marca 1990r. o samorządzie gminnym (t. j. Dz. U. z 2016r. poz. 446) zwołuję XXI zwyczajną sesję Rady Gminy Lubień na dzień 12 września 2016r. tj. poniedziałek o godz. 13.00.

Sesja Rady Gminy odbędzie się w budynku Urzędu Gminy w Lubniu – sala obrad (pokój nr 6,7).31.08.2016

Stypendium i zasiłek szkolny

Uczeń zamieszkały na terenie Gminy Lubień może ubiegać się o pomoc materialną ze środków z funduszu pomocy materialnej. Pomoc materialna o charakterze socjalnym może być udzielana uczniowi jako stypendium szkolne lub zasiłek szkolny.

Wniosek o przyznanie stypendium szkolnego składa się w Gminnym Zespole Obsługi Szkół w Lubniu od 1 do 15 września danego roku szkolnego, a w przypadku słuchaczy kolegiów nauczycielskich, nauczycielskich kolegiów języków obcych i kolegiów pracowników służb społecznych - do dnia 15 października danego roku szkolnego.

Do pobrania: ikona pdf Informacja, ikona pdf Wniosek o stypendium, ikona pdf Wniosek o zasiłek, ikona pdf Oświadczenie.31.08.2016

Zbiórka odpadów wielkogabarytowych

Wójt Gminy Lubień informuje mieszkańców o zbiórce odpadów wielkogabarytowych oraz drobnych remontowo-budowlanych na terenie Gminy Lubień w dniach:
• Miejscowość Skomielna Biała –20.09.2016r. (wtorek);
• Miejscowość Tenczyn – 21.09.2016r. (środa);
• Miejscowość Lubień – 22.09.2016r. (czwartek);
• Miejscowość Krzeczów – 23.09.2016r. (piątek).

Odpady należy wystawić do godz. 9:00 przed wejściem na teren nieruchomości lub w miejscach dostępnych przy drogach.30.08.2016

Informacja Szkoły Muzycznej

W dniu 5 września 2016 roku o godzinie 17:30 w auli szkolnej odbędzie się spotkanie rodziców oraz uczniów Szkoły Muzycznej w Czasławiu filia w Skomielnej Białej rozpoczynające nowy rok szkolny 2016/2017.26.08.2016

Symboliczne wbicie pierwszej łopaty przy budowie drogi S7


Materiał wideo: iTV Myślenice25.08.2016

Ogłoszenie

Urząd Gminy Lubień zaprasza osoby chętne do odbycia stażu w tut. Urzędzie do zgłaszania się w sekretariacie pok. nr 9, tel: 18/26-93-911.25.08.2016

Dożynki gminne w Tenczynie

Tegoroczne Dożynki Gminy Lubień rozpoczęły się, jak nakazuje tradycja Mszą Świętą odprawioną pod przewodnictwem Ojca Narcyza Klimasa z udziałem księży z wszystkich parafii w gminie Lubień.

Przepiękną oprawę mszy zapewnili Zespół Regionalny Toporzanie, Młodzieżowa Orkiestra Dęta OSP z Tenczyna i Chór Gaudium ze Skomielnej Białej. Po mszy, korowód dożynkowy przy wtórze naszej orkiestry i w strugach deszczu, przemaszerował na boisko LKS Topór gdzie rozpoczęła się oficjalna część uroczystości.24.08.2016

Przeciwdziałanie przemocy w rodzinie w gminie Lubień

Przemoc w rodzinie zgodnie z art. 2 ust. 2 znowelizowanej w 2010 roku Ustawy z dnia 29 lipca 2005 roku definiowania jest, jako jednorazowe albo powtarzające się umyślne działanie lub zaniechanie naruszające prawa lub dobra osobiste członków rodziny, w szczególności narażające te osoby na niebezpieczeństwo utraty życia, zdrowia, naruszające ich godność, nietykalność cielesną, wolność, w tym seksualną, powodujące szkody na ich zdrowiu fizycznym lub psychicznym, a także wywołujące cierpienia i krzywdy moralne u osób dotkniętych przemocą.23.08.2016

Małopolskie Remizy 2016 - informacja

Urząd Gminy w Lubniu informuje, że Gmina Lubień otrzymała dofinansowanie z budżetu Województwa Małopolskiego w wysokości 37.828,00 zł na realizację zadania pn.: „Prace remontowe w Remizie Ochotniczej Straży Pożarnej w Skomielnej Białej”. Pozostałą część prac sfinansuje budżet Gminy Lubień. Całkowita wartość zadania kształtuje się na poziomie 75.656,00 zł. W ramach w/w prac zostaną wymienione bramy garażowe, wyremontowane sanitariaty i posadzki w garażach oraz zostanie wykonane ogrodzenie budynku i malowanie pomieszczeń bojowych w strażnicy, a także wykonana i zamontowana tabliczka informacyjna o udzieleniu dotacji.23.08.2016

Bezpieczna Małopolska 2016 – informacja

Urząd Gminy w Lubniu informuje, że Gmina Lubień otrzymała dofinansowanie z budżetu Województwa Małopolskiego w wysokości 24.900,00 zł na zapewnienie gotowości bojowej jednostkom Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu Gminy Lubień nie należących do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego tj. dla OSP Tenczyn, Krzeczów, Skomielna Biała. Pozostałą część kosztów sfinansuje budżet Gminy Lubień. Całkowita wartość zadania kształtuje się na poziomie 49.800,00 zł. W ramach w/w projektu zostanie zakupiony Defibrylator, Zestaw Ratowniczy PSP R-1 oraz 12 kompletów odzieży ochronnej do działań bojowych.22.08.2016

Zaproszenie na "Klikowską Paradę Konną"

Małopolski Związek Hodowców Koni w Krakowie serdecznie zaprasza w dniach 10-11 września 2016 r. do Tarnowa, ul. Klikowska 304 na „Klikowską Paradę Konną", w ramach której odbędzie się VIII Wojewódzki Czempionat Hodowlany Koni Rasy Śląskiej i V Wojewódzki Czempionat Koni Rasy Polski Koń Zimnokrwisty pod nazwą: Polskie Konie, tradycja, teraźniejszość szansą na przyszłość.


Do pobrania: ikona pdf Szczegółowe informacje, ikona pdf Formularz zgłoszeniowy19.08.2016

Spotkania w LGD Turystyczna Podkowa

Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania Turystyczna Podkowa uprzejmie informuje, iż 05.09.2016r. tj. poniedziałek, rozpocznie się cykl spotkań informacyjno-szkoleniowych dla mieszkańców obszaru Stowarzyszenia LGD Turystyczna Podkowa zainteresowanych możliwością otrzymania dofinansowania ze środków Unii Europejskiej w ramach działania: „Podejmowanie działalności gospodarczej" oraz „Rozwijanie działalności gospodarczej".17.08.2016

Ogłoszenie o poszukiwaniu pracownika na stanowisko: Asystent rodziny w Ośrodku Pomocy Społecznej w Lubniu w ramach umowy zlecenia

Do pobrania: ikona pdf Ogłoszenie12.08.2016

Informacja o przystąpieniu do realizacji inwestycji

„Przedsiębiorstwo IDS - BUD S.A. zawiadamia, że na podstawie umowy podpisanej w dniu 29 czerwca 2016 r. z Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad, oddział w Krakowie, z dniem 17 sierpnia przystępuje do realizacji robót budowlano - montażowych, budowy drogi ekspresowej S7 Kraków - Rabka Zdrój, na odcinku nr 1: Lubień - Naprawa. Przewidywany czas trwania budowy wyniesie 22 miesiące plus okresy zimowe.

Biuro budowy znajduje się pod adresem Tenczyn 669, tel.: 22/378 80 00, wew. 8053, adres e-mail: biuros7@ids-bud.pl.10.08.2016

Dotacje na wymianę pieców i ocieplanie domów


Prawie 210 mln zł Zarząd Województwa Małopolskiego w ramach Regionalnego Programu Województwa Małopolskiego 2014-2020 przeznaczył na wymianę pieców w Małopolsce.10.08.2016

LGD ogłasza nabór na stanowisko

Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania Turystyczna Podkowa z siedzibą w Sieprawiu, 32-447 Siepraw ul. Jana Pawła II 38 ogłasza nabór na specjalistę ds. promocji, doradztwa i aktywizacji.

Do pobrania: ikona pdf Ogłoszenie10.08.2016

Wyjście na Szczebel w ramach akcji "Odkryj Beskid Wyspowy"

W niedzielę 7 sierpnia jak co roku odbyło się wyjście na Szczebel (976 m.n.p.m.) w ramach akcji Odkryj Beskid Wyspowy. Wędrowcom towarzyszyła piękna słoneczna pogoda, która z pewnością przyczyniła się do licznego uczestnictwa ich w wędrówce. Na górę można było wyjść kilkoma trasami. Oficjalne wyjście rozpoczęło się spod szkoły w Tenczynie szlakiem z Glisnego. Pozostałe dwa - czarnym szlakiem spod gimnazjum w Lubniu i od strony Mszany Dolnej. Piechurzy wędrowali pod opieką Haliny Mikołajczyk.10.08.2016

Konkurs Korpiele Tradycją Naszej Wsi

Hufiec Pracy w Skomielnej Białej oraz Gminny Ośrodek Kultyru w Lubniu ogłaszają II edycję konkursu pod hasłem: "Korpiele Tradycją Naszej Wsi" w kategoriach:
- Największy okaz korpiela
- Oryginalna potrawa z korpiela

Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi podczas Zawodów Strażackich, które odbędą się 18 września 2016 r. na boisku Klubu Sportowego „Luboń" w Skomielnej Białej.
10.08.2016

Dożynki gminne w Tenczynie

Serdecznie zapraszamy na Dożynki gminne w Tenczynie.05.08.2016

Wyjście na Szczebel

7 sierpnia 2016 roku (niedziela) odbędzie się kolejna wędrówka rodzinna na Szczebel w ramach akcji Odkryj Beskid Wyspowy. Na podbój Szczebla startujemy szlakiem czarnym - zbiórka o godz. 9:00 koło Gimnazjum w Lubniu. Równoczesne wyjście rozpocznie się o godz. 9:00 bez szlaku z Tenczyna spod szkoły. Wędrówka odbędzie się bez względu na pogodę. Na szczycie około godz 11:00 zostanie odprawniona Msza Św. Polowa, następnie planowane są różne występy, pokazy, konkursy i wspólny grill.04.08.2016

Informacja dla lokalnych przedsiębiorców

Szanowni przedsiębiorcy

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału i zostanie partnerem ogólnopolskiego programu Karty Dużej Rodziny wspierającego rodziny wielodzietne.04.08.2016

Projekt „Naprzeciw zmianom”

W ramach uzyskanego dofinansowania ze środków Unii Europejskiej oferujemy osobom pozostającym bez pracy pomoc w jej znalezieniu.

Wsparcie skierowane jest do osób po 50 roku życia lub osób niepełnosprawnych, pozostające bez zatrudnienia, które zamieszkują na terenie jednego z powiatów: limanowskiego, myślenickiego, wadowickiego, oświęcimskiego.03.08.2016

Spotkanie integracyjne pielgrzymów z Hiszpanii z mieszkańcami Lubnia


Materiał wideo: iTV Myślenice


01.08.2016

Obwieszczenie Wojewody Małopolskiego

Obwieszczenie Wojewody Małopolskiego w sprawie ogłoszenia tekstu jednolitego Rozporządzenia Porządkowego Wojewody Małopolskiego z dnia 21 lipca 2016 r. w sprawie wprowadzenia zakazu ruchu pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej przekraczającej 12 ton na wyznaczonym obszarze województwa małopolskiego.

Do pobrania: ikona pdf Obwieszczenie29.07.2016

Nabór na zajęcia

Szkółka Piłkarska UKS TOPÓR TENCZYN ogłasza nabór na treningi piłkarskie dla dzieci urodzonych w latach 2009 - 2010.

Jeżeli uważasz, że twoje Dziecko ma wiele energii, interesuje się sportem, a w szczególności Piłką Nożną oraz zbyt wiele czasu spędza przed telewizorem i komputerem. Nie czekaj - tylko zapisz je do naszej szkółki piłkarskiej, a my pomożemy zadbać o jego prawidłowy rozwój i spróbujemy zrealizować marzenia.
29.07.2016

Zmiana godziny wyjścia na Górę Kostrza w ramach akcji ,,Odkryj Beskid Wyspowy’’

Informacja Wójta Gminy Jodłownik dotycząca Wyjścia na Górę Kostrza w ramach akcji ,,Odkryj Beskid Wyspowy’’

W związku z Mszą Świętą Posłania na zakończenie Światowych Dni Młodzieży, która zostanie odprawiana przez Papieża Franciszka w dniu 31 lipca 2016 roku o godz. 10:00 w Campusie Misericordiae w Brzegach, Wójt Gminy Jodłownik informuje, iż Msza Święta na Górze Kostrza w ramach akcji Odkryj Beskid Wyspowy zostanie odprawiona o godz. 15:00 (przełożona z godz. 11:00).

W związku z powyższym wyjście na trasę z miejsca zbiórki (parking przy budynku Urzędu Gminy Jodłownik) pod opieką przewodnika, odbędzie się o godz. 13:00 (przełożone z godz. 9:00).29.07.2016

Nabór do projektu pn. „Niepełnosprawny pracownik 30+ - kompleksowy program aktywizacji zawodowej niepełnosprawnych mieszkańców województwa małopolskiego”

Aktualnie trwa nabór uczestników i uczestniczek do projektu „Niepełnosprawny pracownik 30+ - kompleksowy program aktywizacji zawodowej niepełnosprawnych mieszkańców województwa małopolskiego” realizowanego przez Kontraktor Sp. z o.o. w partnerstwie z Clar System S.A. w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020, 8 Oś Priorytetowa Rynek pracy, Działanie 8.2 Aktywizacja zawodowa, z Europejskiego Funduszu Społecznego.

Projekt „Niepełnosprawny pracownik 30+ (...)” ma na celu podniesienie poziomu aktywności zawodowej i skierowany jest do 30 osób niepełnosprawnych w wieku 30 lat i więcej, biernych zawodowo lub bezrobotnych, zamieszkujących województwo małopolskie.27.07.2016

Obwieszczenie Wojewody Małopolskiego

Obwieszczenie Wojewody Małopolskiego z dnia 26 lipca 2016 r. podające do publicznej wiadomości rozporządzenie porządkowe zmieniające rozporządzenie porządkowe Wojewody Małopolskiego z dnia 21 lipca 2016 r. w sprawie wprowadzenia zakazu ruchu pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej przekraczającej 12 ton na wyznaczonym obszarze województwa małopolskiego.

Do pobrania: ikona pdf Obwieszczenie27.07.2016

Obwieszczenie Wojewody Małopolskiego

Obwieszczenie Wojewody Małopolskiego w sprawie ogłoszenia tekstu jednolitego Rozporządzenia Porządkowego Wojewody Małopolskiego z dnia 11 lipca 2016 r. w sprawie wprowadzenia zakazu w przewozie drogowym towarów niebezpiecznych na wyznaczonym obszarze województwa małopolskiego.

Do pobrania: ikona pdf Obwieszczenie27.07.2016

Obwieszczenie Wojewody Małopolskiego

Obwieszczenie Wojewody Małopolskiego o wszczęciu postępowania administracyjnego w sprawie wydania decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej, pn.: Rozbudowa drogi krajowej nr 28 w miejscowości Skomielna Biała, gmina Lubień, powiat myślenicki, polegająca na budowie mostu na potoku Skomielnianka w miejscowości Skomielna Biała w km 65+396 w ciągu drogi krajowej nr 28 początek inwestycji w km 65+356,90 koniec w km 65+ 456,75.

Do pobrania: ikona pdf Obwieszczenie26.07.2016

Spotkanie integracyjne ŚDM

Komitet organizacyjny Światowych Dni Młodzieży serdecznie zaprasza Parafian z Lubnia na spotkanie integracyjne z Gośćmi z Hiszpanii w niedzielę 31 lipca wieczorem na plac za Gimnazjum. Prosimy o zorganizowanie z nami regionalnej biesiady świętującej obecność wśród nas hiszpańskiej młodzieży. Liczymy na szczodrość Parafian i pomoc – mile widziane ciasto, napoje i regionalne specjały.25.07.2016

Obwieszczenie Wojewody Małopolskiego

Obwieszczenie Wojewody Małopolskiego z dnia 22 lipca 2016 r. podającego do publicznej wiadomości rozporządzenie porządkowe zmieniające rozporządzenie porządkowe Wojewody Małopolskiego z dnia 11 lipca 2016 r. w sprawie wprowadzenia zakazu w przewozie drogowym towarów niebezpiecznych na wyznaczonym obszarze województwa małopolskiego.

Do pobrania: ikona pdf Obwieszczenie25.07.2016

Obwieszczenie Wojewody Małopolskiego

Obwieszczenie Wojewody Małopolskiego z dnia 22 lipca 2016 r. podającego do publicznej wiadomości rozporządzenie porządkowe w sprawie wprowadzenia zakazu ruchu pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej przekraczającej 12 ton na wyznaczonym obszarze województwa małopolskiego.

Do pobrania: ikona pdf Obwieszczenie25.07.2016

Powstaje Pawilon Polski – otwarcie już 25 lipca w Krakowie

Przy okazji Światowych Dni Młodzieży, na Szlaku Pielgrzymów tuż przy Wawelu, w Krakowie pod hasłem „Polska wita!” powstaje Pawilon Polski. W sferycznych namiotach, zaprezentowane zostaną osiągnięcia polskiej nauki, kultury, rolnictwa i gospodarki, a także historia i walory turystyczne kraju. Pawilon Polski jest wspólną inicjatywą polskich instytucji publicznych oraz ich partnerów strategicznych na rzecz promocji kraju. Koordynatorem przedsięwzięcia jest Polska Agencja Informacji i Inwestycji Zagranicznych (PAIiIZ).22.07.2016

Otwarty konkurs ofert na realizację zadań Gminy w zakresie działania na rzecz osób niepełnosprawnych na 2016 rok

Do pobrania: ikona pdf Szczegóły22.07.2016

Nabór kandydatów na członków komisji konkursowej w otwartym konkursie ofert na realizację zadań Gminy w zakresie działania na rzecz osób niepełnosprawnych na 2016 rok

Do pobrania: ikona pdf Szczegóły21.07.2016

XIX sesja Rady Gminy Lubień

Przewodniczący Rady Gminy informuje, że na podstawie art. 20 ust. 1 ustawy z dnia 8 marca 1990r. o samorządzie gminnym (t. j. Dz. U. z 2016r. poz. 446) zwołuję XIX zwyczajną sesję Rady Gminy Lubień na dzień 27 lipca 2016r. tj. środa o godz. 13.00.

Sesja Rady Gminy odbędzie się w budynku Urzędu Gminy w Lubniu – sala obrad (pokój nr 6,7).19.07.2016

Zapytanie cenowe

Zapytanie cenowe na usługę doradztwa podatkowego w zakresie przeprowadzenia prac związanych z centralizacją rozliczeń VAT.

Do pobrania: ikona pdf Zapytanie cenowe19.07.2016

Siłownia na świeżym powietrzu

Pragniemy poinformować, że 15 lipca br plac zabaw przy kościele w Lubniu został zaopatrzony w zewnętrzną siłownię. Urządzenie posiada trzy funkcje: wioślarz, twister i narciarz, dzięki temu mogą z niego korzystać trzy osoby jednocześnie. Mamy nadzieję, że inwestycja ta zachęci mieszkańców do aktywnego spędzania wolnego czasu i przyczyni się do upowszechniania sportu w naszej gminie.19.07.2016

Dni Otwarte WFOŚiGW

Prezes Zarządu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie - Pani Małgorzata Mrugała, serdecznie zapraszama wszystkich zainteresowanych na kolejne Dni Otwarte, które odbędą się wyjątkowo przez 2 dni - 20 i 21 lipca 2016 r., w godzinach 8.00-15.00 w siedzibie Funduszu (Kraków, ul. Kanonicza 12, parter).

Tym razem Dni Otwarte w szczególności dedykowane są dla osób fizycznych, dla których WFOŚiGW w Krakowie uruchamia nowy Program pożyczkowy „Jawor" na termomodernizację budynków jednorodzinnych. Więcej informacji nt. Programu na stronie www.wfos.krakow.pl.

Do pobrania: ikona pdf Informacja19.07.2016

KS Luboń Skomielna Biała na Mistrzostwach Polski


Źródło: Dziennik Polski


15.07.2016

Relacja z Pucharu Polski MTB w Skomielnej Białej


Materiał wideo: iTV Myślenice


15.07.2016

Konsultacje dotyczące uchwały o wyznaczeniu Obszaru Zdegradowanego i Obszaru Rewitalizacji zgodnie z art. 8 oraz 11 Ustawy o Rewitalizacji z dnia 9 października 2015r.

W lipcu rozpoczną się konsultacje dotyczące projektu uchwały Rady Gminy Lubień w sprawie wyznaczenia Obszaru Zdegradowanego i Obszaru Rewitalizacji.15.07.2016

IV Festiwal Kultury Beskidu Wyspowego - Beskidzkie Rytmy i Smaki15.07.2016

Biesiada Orkiestr Dętych w Tenczynie13.07.2016

Puchar Polski MTB w Skomielnej Białej

W niedzielę 10 lipca br w Skomielnej Białej odbył się wyścig MTB Pucharu Polski w kolarstwie górskim. Wystartowało około 340 zawodników w różnych kategoriach wiekowych. Trasa usytuowana była na wysokości 730 m.n.p.m, skąd rozciągał się przepiękny widok na Skomielną Białą i Tatry. Bardzo dobrze przygotowana trasa wymagała dużych umiejętności od kolarzy, a dzięki słonecznej pogodzie kibice mogli w całej okazałości podziwiać zmagania zawodników. Pod koniec imprezy rozegrane zostały wyścigi dzieci, które jak co roku budzą najwięcej emocji.13.07.2016

List Prezesa KRUS do rolników

List Prezesa Kasy Rolniczego Ubezpiecznie Społecznego wystosowany do rolników w celu przypomnienia podstawowych zasad ochrony zdrowia i życia w gospodarstwie rolnym, o których nie wolno zapominać podczas intensywnych prac w okresie letnim.

Do pobrania: ikona pdf Treść listu13.07.2016

Prace obserwacyjno-pomiarowe w lasach

Ministerstwo Środowiska informuje, że w lasach wszystkich form własności na terenie całego kraju, w latach 2016-2020, będą prowadzane prace obserwacyjno-pomiarowe w ramach programu monitoringu lasów.13.07.2016

Powiatowy Konkurs Fotograficzny „Światowe Dni Młodzieży Kraków 2016 w moim obiektywie”

Organizatorem Powiatowego Konkursu Fotograficznego Światowe Dni Młodzieży Kraków 2016 w moim obiektywie jest Starostwo Powiatowe Myślenicach.13.07.2016

Obwieszczenie Wojewody Małopolskiego z dnia 12 lipca 2016 r.

Na podstawie art. 14 ust. 1 i 2 ustawy z dnia 20 lipca 2000 r. o ogłaszaniu aktów normatywnych i niektórych innych aktów prawnych (Dz. U. z 2016 r. poz. 296), podaje się do publicznej wiadomości rozporządzenie porządkowe Wojewody Małopolskiego z dnia 11 lipca 2016 r. w sprawie wprowadzenia zakazu w przewozie drogowym towarów niebezpiecznych na wyznaczonym obszarze województwa małopolskiego.

Do pobrania: ikona pdf Obwieszczenie12.07.2016

Obwieszczenie o wyłożeniu do publicznego wglądu projektu założeń do planu zaopatrzenia w ciepło, energię elektryczną i paliwa gazowe dla Gminy Lubień

Wójt Gminy Lubień zawiadamia:

Działając na podstawie art. 26 i art. 7 ust. 1 pkt 3 ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym (tekst jednolity Dz. U. z 2016 r. poz. 446 ) w związku z art. 19 ust. 6 ustawy z dnia 10 kwietnia 1997 r. Prawo energetyczne (tekst jednolity Dz. U. z 2012 r. poz. 1059 z poźn. zm.)

O wyłożeniu do wglądu publicznego:
„Projektu założeń do planu zaopatrzenia w ciepło, energię elektryczną i paliwa gazowe dla Gminy Lubień”.11.07.2016

Spoty reklamowe programu "Rodzina 500 plus"

Założenie było takie, że program „Rodzina 500 plus” ma pomóc realizować marzenia dzieci i ułatwić rodzinom codzienne życie. Dzięki temu finansowemu wsparciu więcej dzieci będzie uczestniczyć w zajęciach dodatkowych. Teraz, gdy zaczynają się wakacje, wiele rodzin – może po raz pierwszy – przekona się, czym jest wspólny rodzinny wypoczynek.06.07.2016

Wnioski na instalacje odnawialnych źródeł energii

W związku z ogłoszeniem naboru na karty projektów w ramach wstępnej kwalifikacji projektów dla poddziatania: Obniżenie poziomu niskiej emisji ( biomasa, gaz, paliwa stałe) gmina Lubień informuje mieszkańców o możliwości wymiany pieców.

Zainteresowane osoby winny złożyć informację do Urzędu Gminy Lubień, Lubień 50 osobiście na dzienniku podawczym, pocztą tradycyjną, e- mailem bądź faksem do dnia 15 lipca 2016r (wzór pisma do pobrania na stronie internetowej gminy Lubień). Dodatkowo informujemy, iż na załączonym wzorze pisma można zaznaczyć zainteresowanie instalacją odnawialnych źródeł energii. Osoby, które złożyły wnioski zostaną zaproszone do udziału w projekcie w momencie ogłoszenia naboru.

Wszelkich informacji można uzyskać osobiście w urzędzie Gminy Lubień w referacie Inwestycji i Gospodarki Komunalnej pokój numer 22 II piętro.

Do pobrania: ikona pdf Wniosek06.07.2016

Zapraszamy na Puchar Polski MTB XCO

Wójt Gminy Lubień oraz KS LUBOŃ Skomielna Biała HEAD TEAM serdecznie zapraszają na kolejną edycję Pucharu Polski MTB XCO, która odbędzie się 10 lipca 2016 roku w Skomielnej Białej. W programie wyścigi zawodników licencjonowanych a także wyścigi dla amatorów i dzieci. Serdecznie zapraszamy do udziału w zawodach oraz do kibicowania zawodnikom na trasie wyścigu.
07.07.2016

Święto Lubnia 2016 już za nami

Od rana obawialiśmy się kaprysów pogody, która w sobotę spowodowała przerwanie koncertu Margaret i odwołanie dopołudniowych imprez Dni Myślenic. Na przekór aurze przygotowaliśmy wszystko co niezbędne, by Święto Lubnia jednak się odbyło. Na szczęście, ok. godz. 14.00 przestał padać deszcz i nastroje były bardziej optymistyczne.
06.07.2016

Podpisano umowę na budowę odcinka tunelowego nowej zakopianki. Minister infrastruktury z optymizmem o inwestycji

Umowę na budowę odcinka tunelowego nowej zakopianki, ze Skomielnej Białej do Naprawy, podpisano dziś w Rabce Zdroju. Przy podpisywaniu odpowiednich dokumentów obecny był minister infrastruktury i budownictwa, Andrzej Adamczyk. Po południu minister gościł również w Myślenicach.05.07.2016

Wykaz interwencyjnych danych teleadresowych

Poniżej znajduje się wykaz interwencyjnych danych teleadresowych instytucji koordynujących i zabezpieczających akcję "BEZPIECZNE WAKACJE" na terenie powiatu myślenickiego.

Do pobrania: ikona pdf Dane teleadresowe05.07.2016

Obwieszczenie o wydaniu w dniu 5 lipca 2016r. postanowienia o odstąpieniu od obowiązku przeprowadzenia oceny oddziaływania na środowisko przedsięwzięcia pn.: "Zmiana koncesji na eksploatację udokumentowanego złoża piaskowca magurskiego Tenczyn - Lubień na części działek ew. nr 71/1, 75/27, 75/45, 75/46 położonych na terenie miejscowości Tenczyn"

Do pobrania: ikona pdf Obwieszczenie05.07.2016

Obwieszczenie o wydaniu w dniu 5 lipca 2016r. postanowienia o odstąpieniu od obowiązku przeprowadzenia oceny oddziaływania na środowisko przedsięwzięcia pn.: "Zmiana koncesji na eksploatację wydzielonej części udokumentowanego złoża piaskowca magurskiego Tenczyn - Lubień I na działce ew. nr 3809/6 oraz części działki ew. nr 3809/5 położonych na terenie miejscowości Lubień"

Do pobrania: ikona pdf Obwieszczenie29.06.2016

Informacja KRUS - bezpieczne wakacje

Za kilka dni koniec roku szkolnego i wyczekiwane przez dzieci letnie wakacje. Część z nich wyjedzie na obozy, kolonie, turnusy rehabilitacyjne. Jednak wiele dzieci z terenów wiejskich pozostanie w gospodarstwie swoich rodziców, mających w tym okresie szczególnie dużo pracy. Z jej sezonowym nasileniem wzrasta niestety ryzyko wypadków.29.06.2016

Remonty dróg

Wójt Gminy Lubień informuje, że w okresie od 4 lipca do 30 sierpnia br. prowadzone będą prace remontowe na drogach:29.06.2016

Informacja KRUS

Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego Placówka Terenowa w Myślenicach informuje, że w związku ze zmianą klasyfikacji gruntów od 01.01.2016r. w niektórych przypadkach zmianie uległa wilkość gospodarstwa w hektarach przeliczeniowych. Skutkować to może wyłączeniem z ubezpieczenia.

Prosimy zatem o porównanie nakazów płatniczych (łącznie ze spółkami) na rok 2015 z nakazami za 2016 rok. W przypadku różnicy osoby, które nie zgłosiły jeszcze zmiany, proszone są o niezwłoczne dostarczenie do KRUS kopii nakazów płatniczych w celu zaktualizowania powierzchni gospodarstwa.29.06.2016

Badanie struktury gospodarstw rolnych

Urząd Statystyczny w Krakowie informuje, że w dniach od 1 czerwca do 29 lipca 2016 r. w wylosowanych gospodarstwach rolnych w całej Polsce zostanie przeprowadzone badanie struktury gospodarstw rolnych (R-SGR). Badanie realizowane jest przy pomocy ankieterów statystycznych, którzy w tych dniach odwiedzą wylosowane gospodarstwa rolne z obszaru województwa małopolskiego. Każdy ankieter posiada legitymację służbową, upoważnienie do prowadzenia badań oraz wyposażony jest w tablet.

Tożsamość osób wykonujących pracę ankieterów potwierdzić można na spcjlanie przygotowanej Infolinii Statystycznej pod numerem telefonu 22 279 99 99. Infolinia będzie czynna w dniach 1 czerwca - 29 lipca br. w godz. 8:00-20:00.28.06.2016

Rekrutacja do projektu „Niepełnosprawni aktywni na rynku pracy”

towarzyszenie Wspierania Inicjatyw Lokalnych i Regionalnych eMagra ogłasza rekrutację do projektu „Niepełnosprawni aktywni na rynku pracy”. Termin rekrutacji: od 27 czerwca do 8 lipca 2016 r., w godz. 9:00-15:00. Miejsce rekrutacji: ul. Krakowska 13 i ul. Św. Anny 5, 33-100 Tarnów.28.06.2016

Święto Lubnia28.06.2016

Uroczyste zakończenie roku szkolnego w szkole muzycznej

W dniu 23 czerwca uczniowie Szkoły Muzycznej Filii w Skomielnej Białej wzięli udział w uroczystym zakończeniu pierwszego roku kształcenia. Na spotkanie do auli szkolnej przybyli również zaproszeni rodzice. Wszystkich zebranych przywitała Marta Augustyn, która podsumowała miniony rok. Pierwszą klasę Szkoły Muzycznej ukończyło 37 uczniów z Gminy Lubień, 18 z nich otrzymało świadectwo z wyróżnieniem. Uczniowie w formie pracy indywidualnej uczyli się gry na skrzypcach, gitarze, trąbce, klarnecie, akordeonie.24.06.2016

Uroczystość wręczenia nagród najlepszym absolwentom szkół podstawowych i gimnazjów w roku szkolnym 2015/2016

W dniu 22 czerwca 2016r. w auli Gimnazjum im. Jana Pawła II w Lubniu odbyła się tradycyjna już, bo organizowana po raz sidemnasty - Gminna Uroczystość wręczenia nagród najlepszym absolwentom szkół podstawowych i gimnazjów w roku szkolnym 2015/2016. Gospodarze uroczystości: Pan Kazimierz Szczepaniec – Wójt Gminy Lubień i Pan Stanisław Biedrończyk – Przewodniczący Rady Gminy Lubień gościli na spotkaniu: nagrodzonych uczniów wraz z ich rodzicami.24.06.2016

Relacja z wręczenia nagród w dziedzinie kultury


Materiał wideo: iTV Myślenice


23.06.2016

Konsultacje społeczne

Konsultacje społeczne na terenie Gminy Lubień w celu zebrania opinii i propozycji w przedmiocie projektu Programu Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie oraz Ochrony Ofiar Przemocy w Rodzinie w Gminie Lubień na lata 2016-2020.23.06.2016

Konkurs na stanowisko dyrektora Szkoły Podstawowej

Wójt Gminy Lubień ogłasza konkurs na stanowisko dyrektora Szkoły Podstawowej im. Władysława Orkana w Skomielnej Białej.

Do pobrania: ikona pdf Ogłoszenie23.06.2016

Budżet Obywatelski Wojewódzctwa Małopolskiego

Rozpoczęło się głosowanie mieszkańców Małopolski na zadania zgłoszone do Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego. Małopolanie, którzy ukończyli 16 rok życia mogą – do dnia 6 lipca – wybrać spośród 152 zadań najlepsze ich zdaniem pomysły. Zwycięskie projekty zrealizuje Województwo Małopolskie.23.06.2016

Zwiadomienie i harmonogram naborów

Zawiadomienie i harmonogram naborów, dotyczący Strategii Rozwoju Lokalnego Kierowanego przez Społeczność na lata 2014-2020 realizowanej przez Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania Turystyczna Podkowa.

Do pobrania: ikona pdf Informacja, ikona pdf Harmonogram21.06.2016

Podziękowania

Serdecznie dziękuję Panu Prezesowi Andrzejowi Gackowi i strażakom z OSP Skomielna Biała za uratowanie kota, który przesiedział na drzewie 2 noce i 3 dni i był na skraju całkowitego wycieńczenia. Dzięki pracownikowi UG Lubień Panu Mariuszowi Sadłowskiemu otrzymałem telefon kontaktowy do Pana A. Gacka, który podjął akcję ratunkową. Nie jest wiadome do kogo należało to rasowe zwierzę, raczej nie do mieszkańca Skomielnej, być może uciekło z przejeżdżajacego zakopianką samochodu, który zatrzymał się na poboczu na postój lub też zostało po prostu porzucone - jak to czasami się zdarza.21.06.2016

Strażacy z OSP Skomielna Biała i OSP Tenczyn w telewizji

Nasi Strażacy z Jednostek OSP Skomielna Biała oraz OSP Tenczyn wystąpili w programie publicystycznym emitowanym w Telewizji Kraków w miniony poniedziałek pod nazwą: „Małopolska – to lubię”- Odcinek 2/2016.


Materiał wideo: TVP3 Kraków


21.06.2016

Konkurs na stanowisko dyrektora Szkoły Podstawowej

Wójt Gminy Lubień ogłasza konkurs na stanowisko dyrektora Szkoły Podstawowej Nr 1 im. Króla Kazimierza Wielkiego w Lubniu.

Do pobrania: ikona pdf Ogłoszenie20.06.2016

Przedłużenie taryfy za odprowadzanie ścieków

„Górna Raba" Sp. z o.o. z siedzibą w Mszanie Dolnej informuje Odbiorców swoich usług, że na podstawie Uchwały nr III/l 0/2016 Zgromadzenia Związku Gmin Dorzecza Górnej Raby i Krakowa w likwidacji z dnia 15.06.2016 przedłuża obowiązującą taryfę na odprowadzanie ścieków do 31.12.2016r.

Do pobrania: ikona pdf Ogłoszenie20.06.2016

Zatwierdzenie taryfy za odprowadzanie ścieków

„Górna Raba" Sp. z o.o. z siedzibą w Mszanie Dolnej informuje Odbiorców swoich usług, że na podstawie Uchwały nr III/11/2016 Zgromadzenia Związku Gmin Górnej Raby i Krakowa w likwidacji z dnia 15.06.2016 zatwierdza się taryfy za zbiorowe odprowadzanie ścieków.

Do pobrania: ikona pdf Ogłoszenie17.06.2016

Informacje o rzetelności danych adresowych przedsiębiorcy

Naczelnik Urzędu Skarbowego w Myślenicach informuje, że z dniem 19 maja 2016 r. weszły w życie przepisy znowelizowanej ustawy z dnia 25 września 2015 r. o swobodzie działalności gospodarczej (Dz. U. z 2015 poz. 584). Nowe przepisy wprowadzają szereg ułatwień dla korzystających z Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej (CEIDG) przedsiębiorców, w tym m.in. usprawniają procedury administracyjne związane z zakładaniem i prowadzeniem działalności gospodarczej za pośrednictwem CEIDG. W ewidencji znajdą się informacje o nieaktualnych numerach identyfikacji podatkowej (NIP), co może oznaczać, że przedsiębiorca posługuje się fałszywymi lub fikcyjnymi danymi adresowymi swojej siedziby lub miejsca wykonywania działalności gospodarczej.

Do pobrania: ikona pdf Pełna treść informacji17.06.2016

Wręczenie nagród w dziedzinie kultury

Podczas XVIII sesji Rady Gminy Lubień zarządzonej na dzień 15 czerwca 2016 r. Wójt Gminy Lubień Kazimierz Szczepaniec wraz Przewodniczącym Rady Gminy Lubień Stanisławem Biedrończykiem wręczyli nagrody w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury.17.06.2016

Informacja w sprawie budowy drogi S7 i DK nr 47

INFORMACJA DLA MIESZKAŃCÓW GMINY DOT: BUDOWY DROGI EKSPRESOWEJ S7 KRAKÓW - RABKA ZDRÓJ NA ODCINKU LUBIEŃ - RABKA ZDRÓJ KM 713 + 580,21 - KM 729+410,00 ORAZ BUDOWY NOWEGO ODCINKA DROGI KRAJOWEJ NR 47 KLASY GP NA ODCINKU RABKA ZDRÓJ - CHABÓWKA KM 0+000,00 - KM 0+877,22" - odcinek III SKOMIELNA BIAŁA - CHABÓWKA

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Krakowie informuje:

 1. Biuro Nadzoru Inwestorskiego nad realizowaną inwestycją mieści się pod adresem: Skomielna Biała 275 DK 7 w stronę Rabki w km 725+400, po lewej stronie drogi. Sekretariat: tel. 503-905-400
 2. Wykonawcą zadania jest firma Salini Impregilo. Kontenerowe Biuro Budowy Drogi Ekspresowej S7 mieści się przy DK 28 w miejscowości Naprawa w km 63+800, po prawej stronie drogi w odl. ~ 50 m Kierownikiem budowy jest Pan Andrzej Zych, tel. 664-482-708


15.06.2016

Ogłoszenie

W dniu 19 czerwca 2016 roku (niedziela) o godz. 12:00 w auli Małopolskiej Szkoły Gościnności im. Tytusa Chałubińskiego w Myślenicach na Zarabiu ul. Zdrojowa 18 odbędzie się prelekcja na temat: „KONIEC WŁASNOŚCI. NIERUCHOMOŚCI ROLNE W NOWYM PRAWIE”.

Prelekcje wygłosi: Prof. dr hab. Fryderyk Andrzej Zoll.

Wstęp wolny.15.06.2016

Konkurs Skrzypiec i Altówki

W dniu 11 czerwca na auli szkolnej w Skomielnej Białej odbył się I Konkurs Skrzypiec i Altówki zorganizowany przez Szkołę Muzyczną I st. im. Oskara Kolberga w Czasławiu.

Konkurs poprzedziły warsztaty skrzypcowe dla uczniów i nauczycieli prowadzone przez prof. Antoniego Cofalika. Uczniowie z wielkim zainteresowaniem słuchali uwag profesora, który z ogromną wrażliwością przekazywał tajniki gry na skrzypcach.15.06.2016

Plan Gospodarki Niskoemisyjnej - ankiety

W związku z prowadzonymi pracami nad powstaniem „Planu gospodarki niskoemisyjnej dla Gminy Lubień”, w najbliższych dniach 18-19.06 (tj. sobota, niedziela) do drzwi Państwa domów mogą zapukać pracownicy firmy Ecovidi (ankieterzy) w celu uzyskania informacji dotyczących wykorzystania źródeł energii w gminie.15.06.2016

Plan Gospodarki Niskoemisyjnej

Informujemy, że Gmina Lubień przygotowuje:

Plan Gospodarki Niskoemisyjnej z Programem Ograniczenia Niskiej Emisji dla Gminy Lubień oraz
Projekt założeń do planu zaopatrzenia w ciepło, energię elektryczną i paliwa gazowe dla Gminy Lubień.15.06.2016

Zebrania Wiejskie

Rozpoczęły się zebrania wiejskie w Gminie Lubień. Pierwsze z nich odbyły się w niedzielę 12 czerwca 2016r. w Skomielnej Białej i Lubniu, kolejne planowane są na 26 czerwca br w Krzeczowie i Tenczynie.13.06.2016

Relacja z Pikniku Rodzinnego "Skomielna Dzieciom"


Materiał wideo: iTV Myślenice


13.06.2016

Zmiana studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego Gminy Lubień

Ogłoszenie o przystąpieniu do sporządzenia zmiany studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego Gminy Lubień dla terenów położonych w miejscowościach: Lubień i Tenczyn, w celu wprowadzenia nowych obszarów przeznaczonych pod zabudowę mieszkaniową jednorodzinną.

Do pobrania: ikona pdf Zmiana studium13.06.2016

Zmiana MPZP Gminy Lubień dla zabudowy jednorodzinnej

Ogłoszenie o przystąpieniu do sporządzenia zmiany miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego Gminy Lubień:
1) dla terenów położonych w Lubniu,
- dla terenów położonych w Tenczynie,
- dla terenów położonych w Skomielnej Białej,
2) dla terenu położonego w Tenczynie,
- w celu wprowadzenia nowych terenów przeznaczonych pod zabudowę mieszkaniową jednorodzinną.

Do pobrania: ikona pdf Zmiana MPZP13.06.2016

Zmiana MPZP Gminy Lubień dla zabudowy usługowej

Ogłoszenie o przystąpieniu do sporządzenia zmiany miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego Gminy Lubień:
1) dla terenu położonego w Lubniu, w celu wprowadzenia nowych terenów przeznaczonych pod zabudowę usługową,
2) dla terenu położonego w Tenczynie, w celu wprowadzenia nowych terenów przeznaczonych pod zabudowę usługową,
3) dla terenu położonego w Krzeczowie, w celu wprowadzenia terenu eksploatacji złoża piaskowca,
4) dla terenu położonego w Lubniu, w celu wprowadzenia nowych terenów przeznaczonych pod zabudowę usługową.

Do pobrania: ikona pdf Zmiana MPZP09.06.2016

Turniej wiedzy o Gminie Lubień

31 maja br, już po raz 16, odbył się Turniej Wiedzy o Gminie Lubień. Podobnie jak w roku ubiegłym, gościliśmy w Szkole Podstawowej w Lubniu.

Turniej Wiedzy o Gminie ma na celu propagowanie i pogłębianie wiedzy na temat naszej gminy i miast partnerskich. Uczestnikami Turnieju są dzieci ze szkół podstawowych. W Turnieju ważna jest wiedza ale stawiamy w nim także na zabawę, dlatego do udziału w Turnieju każda szkoła podstawowa typuje drużyny składające się z Nauczyciela i trzech uczniów.09.06.2016

Festiwal Funduszy Europejskich „Małopolska Myśli o Tobie”

Tym razem zapraszamy do Myślenic, miasta Jana Sztaudyngera, inspirującego nie tylko miłośników jego twórczości, ale także tych, którzy dzięki unijnym dotacjom spełnili lub chcą spełnić swoje zawodowe marzenia.

Już w najbliższą niedzielę 12.06.2016 r. Festiwal gościć będzie na myślenickim Rynku. Na wszystkich zainteresowanych funduszami czekamy od godz. 14.00 w towarzystwie dwóch symboli miasta: pochodzącej z końca XIX wieku fontanny „Tereska” oraz pomnika Świętego Floriana.09.06.2016

"Święto Konia Małopolskiego"

Małopolski Związek Hodowców Koni w Krakowie serdecznie zaprasza do Tarnowa "Klikowej" w dniach 18-19 czerwca 2016r. na "Święto Konia Małopolskiego" w ramach, którego odbędzie się X Regionalny Czempionat Hodowlany Koni Rasy Małopolskiej oraz III Małopolskie Zawody Strażackich Sikawek Konnych.

Do pobrania:
ikona word Formularz zgłoszeniowy
ikona pdf Regulamin - Święto Konia Małopolskiego
ikona pdf Regulamin - Fundusz Hodowlany.09.06.2016

“Działaj z nami - seniorami!” - zaproszenie do udziału w konkursie dla osób 60+ zamieszkujących teren województwa małopolskiego

Jesteś aktywnym seniorem w swojej miejscowości? Masz ciekawy pomysł na realizację akcji wolontariackiej, którą mógłbyś przeprowadzić ze znajomymi seniorami w Waszej miejscowości? Zbierz grupę i zgłoście się do konkursu “Działaj z nami-seniorami!”.

Regionalne Centrum Wolontariatu w Krakowie zaprasza osoby w wieku 60+ z terenu województwa małopolskiego do udziału w konkursie “Działaj z nami - seniorami!”, którego celem jest wyłonienie i pokazanie najlepszych pomysłów na akcje wolontariackie przeprowadzone przez seniorów. Zgłaszane projekty akcji wolontariackich powinny pokazywać aktywność społeczną seniorów i inspirować innych do działania. Tematyka projektów może być dowolna, dostosowana do potrzeb środowiska, wykorzystująca przy tym wiedzę i umiejętności grup seniorów. Rekrutacja do konkursu trwa do 30 czerwca br.06.06.2016

Piknik Rodzinny "Skomielna Dzieciom"

W dniu 5 czerwca w Skomielnej Białej na placu przy szkole z inicjatywy Szkoły Podstawowej, Gminnego Ośrodka Kultury i Teatru „Chrząszcz w trzcinie” został zorganizowany Piknik Rodzinny pod hasłem „Skomielna Dzieciom”. Był on okazją nie tylko do miłego spędzenia wolnego czasu przez dzieci i ich rodziców ale również do integracji wszystkich grup, instytucji działających na terenie wsi Skomielna Biała.06.06.2016

XVIII sesja Rady Gminy Lubień

Przewodniczący Rady Gminy informuje, że na podstawie art. 20 ust. 1 ustawy z dnia 8 marca 1990r. o samorządzie gminnym (t. j. Dz. U. z 2016r. poz. 446) zwołuję XVIII zwyczajną sesję Rady Gminy Lubień dzień 15 czerwca 2016r. tj. środa o godz. 13.00

Sesja Rady Gminy odbędzie się w budynku Urzędu Gminy w Lubniu – sala obrad (pokój nr 6,7).01.06.2016

Terminy Zebrań Wiejskich

Wójt Gminy Lubień zaprasza wszystkich mieszkańców na Zebrania Wiejskie, które odbędą się wg. poniższego harmonogramu:

12.06.2016 r godz. 10.45 Skomielna Biała – Aula Szkoły
12.06.2016 r. godz. 13.30 Lubień – Sala OSP
26.06.2016 r. godz. 9.15 Krzeczów – Zespół Szkół
26.06.2016 r. godz. 12:15 Tenczyn – Sala OSP


30.05.2016

Nagrody Gminy Lubień w dziedzinie kultury przyznane

Wójt Gminy Lubień informuje, że w roku 2016 nagrodę Gminy Lubień za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury przyznał:

 1. Regionalnemu Zespołowi „Cyrniawa" w Krzeczowie,
 2. Panu Stanisławowi Druzgała - członkowi Regionalnego Zespołu „Toporzanie" w Tenczynie,
 3. Pani Krystynie Szczepaniec - członkini Regionalnego Zespołu „Zagórzanie" w Lubniu,
 4. Pani Marii Rapacz - członkini Regionalnego Zespołu „Zagórzanie" w Lubniu,
 5. Pani Irenie Gacek — kierownikowi Amatorskiego Teatru im. Fr. Macioła w Skomielnej Białej,
 6. Pani Julii Skupień — uczennicy Szkoły Podstawowej im. Wł. Orkana w Skomielnej Białej.


23.05.2016

III edycja konkursu wolniodazbestu.pl

Informujemy o kolejnej, III już edycji konkursu z nagrodami. Zapraszamy wszystkich do udziału. Konkurs polega na odpowiedzi na kilka prostych pytań oraz wymyśleniu rymowanki zawierającej słowo „Azbest”.

Najciekawsze pomysły nagrodzimy zestawami gadgetów Projektowych.

Aby wziąć udział w konkursie kliknij tutaj.

Konkurs trwa do 10.06.2016r.20.05.2016

Festiwalu Funduszy Europejskich „Małopolska myśli o Tobie”

Rusza druga edycja Festiwalu Funduszy Europejskich „Małopolska myśli o Tobie”. W tym roku odwiedzimy Nowy Targ, Tarnów, Myślenice, Oświęcim i Olkusz. Zaczynamy już w najbliższą niedzielę, 15 maja 2016 r.. Pierwsze miasto na naszej trasie to Nowy Targ. Mieszkańców oraz turystów zapraszamy już od godz. 14.00 na nowotarski rynek.

Gwiazdą Festiwalu będzie zespół Zakopower (początek koncertu godz. 19.00).Wśród atrakcji między innymi warsztaty tworzenia biżuterii, degustacja wód leczniczych, pokazy sportowe, nauka jazdy na nartorolkach, warsztaty plastyczne, konkursy z atrakcyjnymi nagrodami i koncerty. Najmłodszym umilą czas profesjonalni animatorzy w bezpłatnej strefie zabaw.20.05.2016

Badania rolne

Urząd Statystyczny w Krakowie informuje, że w dniach 1 czerwca - 29 lipca 2016 r. w wylosowanych gospodarstwach rolnych w całej Polsce zostanie przeprowadzone badanie struktury gospodarstw rolnych (R-SGR).

Celem badania jest pozyskanie danych na potrzeby oceny zastosowanych i kształtowanych narzędzi Wspólnej Polityki Rolnej oraz dostarczenie informacji pozwalających na dokonanie analizy zmian w strukturze gospodarstw rolnych, a także ich wieloprzekrojowej charakterystyki. Wyniki badania służą również kształtowaniu polityki żywnościowej państwa, dlatego tak istotne jest pozyskanie rzetelnych informacji.20.05.2016

Szczepania lisów przeciwko wściekliźnie

Powiatowy Lekarz Weterynarii w Myślenicach informuje, że w dniach od 20 maja do 3 czerwca 2016 roku, na terenie województwa małopolskiego zostanie przeprowadzona akcja szczepienia lisów wolno żyjących przeciwko wściekliźnie. Poniżej komunikat Małopolskiego Wojewódzkiego Lekarza Weterynarii w Krakowie oraz wskazówki dla mieszkańców dotyczące postępowania w trakcie prowadzenia ochronnych szczepień.

Do pobrania: ikona pdf Komunikat, ikona pdf Wskazówki dla mieszkańców.20.05.2016

Kalendarium Imprez Szkoły Muzycznej Filia Skomielna Biała20.05.2016

Zamontowano tablice przy wiatach przystankowych

Zamontowano tablice przy nowych wiatach przystankowy na terenie Gminy Lubień. Zdjęcie przedstawia jedną z nich.
19.05.2016

Gminny Program Rewitalizacji

Gmina Lubień, informuje, iż rozpoczęto prace nad przygotowaniem Gminnego Programu Rewitalizacji GPR, określającego działania rewitalizacyjne, interwencję na obszarach zdegradowanych.16.05.2016

Gminny Konkurs Recytatorski pn. „Brzechwa dzieciom- dzieci Brzechwie” rozstrzygnięty

Dbając o szeroko pojętą kulturę języka, Samorządowe Przedszkole w Lubniu wraz z Gminną Biblioteką Publiczną zorganizowały Konkurs Recytatorski Pod hasłem „Brzechwa Dzieciom- Dzieci Brzechwie”. Finał konkursu odbył się 10 maja 2016 r. a wzięło w nim udział 17 dzieci z przedszkoli z terenu Gminy Lubień oraz z Tokarni.10.05.2016

Sprzedaż drewna z wycinki pod drogę S-7

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Krakowie 31-542 Kraków, ul Mogilska 25 ogłasza aukcję na sprzedaż drewna loco budowa pochodzącego z wycinki drzew z pasa drogowego projektowanej drogi ekspresowej S-7 na odcinku Lubień - Rabka.

Wszystkie aukcje odbędą sie w Biurze Inżyniera Kontraktu, Skomielna Biała 275 w dniu 17.05.2016r.

Do pobrania: ikona pdf Informacja02.05.2016

Piknik rodzinny w Skomielnej Białej01.05.2016

Sprzedaż drewna użytkowego z wycinki pod drogę S-7

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Krakowie 31-542 Kraków, ul Mogilska 25 ogłasza aukcję na sprzedaż drewna loco budowa pochodzącego z wycinki drzew z pasa drogowego projektowanej drogi ekspresowej S-7 na odcinku Lubień - Rabka.

Aukcja odbędzie się w "Domu Strażaka" w Skomielnej Białej, Skomielna Biała 601, 32-434 Skomielna Biała, w dniu 06.05.2016 r. o godz. 9:00.

Do pobrania: ikona pdf Informacja01.05.2016

Sprzedaż drewna opałowego z wycinki pod drogę S-7

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Krakowie 31-542 Kraków, ul Mogilska 25 ogłasza aukcję na sprzedaż drewna opałowego loco budowa pochodzącego z wycinki drzew z pasa drogowego projektowanej drogi ekspresowej S-7 na odcinku Lubień - Rabka.

Aukcja odbędzie się w "Domu Strażaka" w Skomielnej Białej, Skomielna Biała 601, 32-434 Skomielna Biała, w dniu 06.05.2016 r. o godz. 12:00.

Do pobrania: ikona pdf Informacja01.05.2016

Rusza akcja "Odkryj Beskid Wyspowy"

Zapraszamy na V Tour Mszana Dolna 1 Maja 2016 roku, który inauguruje już siódmą edycję akcji Odkryj Beskid Wyspowy organizowanej przez Forum Gmin Beskidu Wyspowego.

W programie tegorocznej akcji przewidziano 17 /w tym 2 nocne/ rodzinne wędrówki po Beskidzkich Wyspach dla turystów w każdym wieku, albowiem najmłodszy uczestnik ubiegłorocznych górskich spotkań liczył 2 miesiące, a najstarszy 88 lat.!!!26.04.2016

Pozostało kilka dni na złożenie zeznania podatkowego

Naczelnik Urzędu Skarbowego w Myślenicach informuje, że w tym roku ostateczny termin składania zeznań podatkowych upływa w poniedziałek 2 maja. Składając zeznanie po tym terminie trzeba się liczyć z konsekwencjami wynikającymi z kodeksu karnego skarbowego.26.04.2016

Wystawa „Witamy w świecie nanochemii”

25 kwietnia 2016r. w Gimnazjum im. Sługi Bożego Ks. Michała Rapacza w Tenczynie miało miejsce nietypowe wydarzenie. Została uroczyście otwarta wystawa interaktywna „Witamy w świecie nanochemii” podsumowująca projekt IRRESISTIBLE, w którym od listopada 2015r. brało udział siedemnastu uczniów z klasy II.

Uroczystego otwarcia wystawy dokonała dr Ewa Odrowąż, przedstawiciel Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie.26.04.2016

Obchody Święta Narodowego Trzeciego Maja21.04.2016

Trwa składanie wniosków o dopłaty do materiału siewnego

Producenci rolni do 25 czerwca 2016 r. mogą składać wnioski w Agencji Rynku Rolnego o przyznanie dopłat z tytułu zużytego do siewu lub sadzenia materiału siewnego kategorii elitarny lub kwalifikowany.

Wsparcie jest udzielane do powierzchni gruntów ornych obsianych lub obsadzonych materiałem siewnym kategorii elitarny lub kwalifikowany gatunków roślin uprawnych, zakupionym i wysianym/wysadzonym w okresie od 15 lipca 2015 r. do 15 czerwca 2016 r.

Do pobrania: ikona pdf Informacja21.04.2016

Wnioski w sprawie przyznania nagrody Gminy Lubień w dziedzinie kultury

Informujemy o kolejnej edycji składania wniosków o przyznanie nagrody Gminy Lubień W dziedzinie kultury zgodnie z Uchwałą Nr XXII1/96/2008 w sprawie ustanowienia nagród Gminy Lubień za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury oraz określenia zasad i trybu ich przyznawania.21.04.2016

Aukcje drewna z wycinki S-7 odcinek Skomielna Biała - Rabka

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Krakowie 31-542 Kraków, ul Mogilska 25 ogłasza aukcję na sprzedaż drewna loco budowa pochodzącego z wycinki drzew z pasa drogowego projektowanej drogi ekspresowej S-7 na odcinku Lubień - Rabka.

Aukcje odbędą się w Auli Szkoły Podstawowej w Skomielnej Białej, Skomielna Biała 1, w dniu 26.04.2016r.

Do pobrania: ikona pdf Ogłoszenie, ikona pdf Regulamin, ikona zip Załączniki graficzne20.04.2016

XVII sesja Rady Gminy Lubień

Przewodniczący Rady Gminy informuje, że na podstawie art. 20 ust. 1 ustawy z dnia 8 marca 1990r. o samorządzie gminnym (Dz. U. z 2015r. poz. 1515 z późn. zm.) zwołuję XVII zwyczajną sesję Rady Gminy Lubień dzień 27 kwietnia 2016r. tj. środa o godz. 13.00

Sesja Rady Gminy odbędzie się w budynku Urzędu Gminy w Lubniu – sala obrad (pokój nr 6,7).19.04.2016

Informacja Urzędu Skarbowego o usłudze PFR

Naczelnik Urzędu Skarbowego w Myślenicach informuję o usłudze PFR (wstępnie wypełnionego zeznania), nowego kanału elektronicznego umożliwiającego szybkie i proste wypełnienie zeznania podatkowego.

Do pobrania: ikona pdf Informacja19.04.2016

Nie potrzeba już zaświadczenia o dochodzie

Naczelnik Urzędu Skarbowego w Myślenicach informuję o braku konieczności pobierania z urzędu skarbowego zaświadczeń o dochodach przez osoby ubiegające się o świadczenia rodzinne, wychowawcze i alimentacyjne w tym również o świadczenia w ramach programu Rodzina 500+.

Do pobrania: ikona pdf Informacja18.04.2016

Nie wypalaj traw

Urząd Gminy w Lubniu informuje, że zgodnie z art. 124 ustawy o ochronie przyrody z dnia 16 kwietnia 2004r. ( Dz. U. z 2013r. poz. 627 z późn. zm.) wypalanie traw jest zabronione i karalne. Ze zbliżającym się okresem wiosennym, corocznie obserwuje się w tym czasie, nagminne wypalanie traw przez miejscową ludność. Wypalanie suchych traw, z uwagi na rodzaj palącego się materiału, może bardzo szybko spowodować rozprzestrzenienie się pożaru na pobliskie zabudowania, zagrażając życiu ludzkiemu oraz stwarza zagrożenie pożarowe dla pobliskich obszarów leśnych. Oprócz zagrożenia pożarowego, wypalanie traw powoduje naruszenie równowagi biologicznej w przyrodzie oraz zniszczenie szlachetnych gatunków roślin i zwierząt.18.04.2016

Wyróżnienie w VII Powiatowym Konkursie Recytatorskim "W krainie kolorów"

11 kwietnia Mateusz Masłowski reprezentował Przedszkole w Skomielnej Białej w Dobczycach w Powiatowym Konkursie Recytatorskim. Konkurs przeznaczony był dla dzieci 5,6 – letnich z przedszkoli i oddziałów przedszkolnych przy szkołach podstawowych z terenu powiatu myślenickiego.

Mateusz recytował wiersz Jana Brzechwy "Kolory" i zdobył wyróżnienie.18.04.2016

Ogłoszenie o rozpoczęciu naboru wniosków

W związku z realizacją projektu pn. „Demontaż i bezpieczne składowanie wyrobów zawierających azbest z obszaru województwa małopolskiego” w ramach Szwajcarsko-Polskiego Programu Współpracy, Wójt Gminy Lubień ogłasza nabór wniosków o udzielenie pomocy rzeczowej dla beneficjantów ostatecznych uczestniczących w Projekcie w 2016 roku na terenie Gminy Lubień.18.04.2016

Komunikat ARiMR

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa przypomina, że 16 maja upływa termin składania wniosków o przyznanie płatności bezpośrednich za 2016 rok.

Aby otrzymać dopłaty bezpośrednie trzeba wypełnić wniosek wraz z załącznikami i złożyć go w Biurze Powiatowym ARiMR. Wniosek można złożyć osobiście lub przez upoważnioną osobę, wysłać rejestrowaną przesyłką pocztową lub pocztą elektroniczną.15.04.2016

Informacyjny Bus 500+

Uprzejmie informujemy, że do Gminy Lubień zawita Bus promujący program „Rodzina 500 plus”. Mieszkańcy będą mogli uzyskać informacje o głównych założeniach Programu, warunkach jego powstawania, będą mogli uzyskać bieżące informacje, a także pobrać wnioski. Na każdego z mieszkańców zainteresowanych Programem 500+ będą czekały foldery i materiały promocyjne.

Informacyjny Bus 500+ będzie w Lubniu 20 kwietnia 2016 r. między godziną 11.15 a 12.45.14.04.2016

Sprzedaż drzewa z wycinki pod drogę S-7

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Krakowie 31-542 Kraków, ul Mogilska 25 ogłasza aukcję na sprzedaż odpadów pochodzących z manipulacji wyciętych drzew i krzewów z budowy pasa drogowego projektowanej drogi ekspresowej S-7 na odcinku Lubień - Rabka.11.04.2016

Konferencja „Wpływ wysokich technologii na rozwój dziecka”

Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom z Zaburzeniami Rozwoju we współpracy z Poradnią Psychologiczno-Pedagogiczną w Rabce- Zdroju oraz Burmistrz Rabki - Zdroju serdecznie zapraszają do udziału w konferencji naukowej „Wpływ wysokich technologii na rozwój dziecka”, która odbędzie się 25.04.2016 roku W Kinie Śnieżka, ul. Nowy Świat 8, Rabka-Zdrój.
07.04.2016

Udany wyjazd do Chorwacji

W środę wieczorem powróciła do domu kadra kolarzy LUBONIA Skomielna Biała HEAD TEAM ze zgrupowania w chorwackiej Puli na półwyspie Istria, na którym przebywali od 30 marca. Szczęśliwym zbiegiem okoliczności w tym samym czasie tj. w sobotę 2 kwietnia odbyły się tam zawody MTB Kamenjak Rocky Trails zaliczane do kategorii C1 UCI. Korzystając z okazji w zawodach tych wzięli również udział reprezentanci LUBONIA i co najważniejsze pokazali się z bardzo dobrej strony.07.04.2016

Wystawa „Witamy w świecie nanochemii”

„Witamy w świecie nanochemii” to tytuł wystawy, która będzie podsumowaniem projektu realizowanego w Gimnazjum im. Sługi Bożego ks. Michała Rapacza w Tenczynie. Wystawa złożona z eksponatów interaktywnych, które uczniowie samodzielnie przygotowali zostanie uroczyście otwarta 25 kwietnia o godzinie 10. Na uroczyste otwarcie wystawy przyjedzie przedstawiciel z Wydziału Chemii Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie.01.04.2016

Zbiórka odpadów wielkogabarytowych

Wójt Gminy Lubień informuje mieszkańców o zbiórce odpadów wielkogabarytowych oraz drobnych remontowo-budowlanych na terenie Gminy Lubień w dniach:

 • Miejscowość Skomielna Biała –19.04.2016r. (wtorek);
 • Miejscowość Lubień – 21.04.2016r. (czwartek);
 • Miejscowość Krzeczów – 22.04.2016r. (piątek);
 • Miejscowość Tenczyn – 20.04.2016r. (środa).

Odpady należy wystawić do godz. 9:00 przy drogach wskazanych na załączonej mapie zbiórki. W przypadku posiadania odpadów budowlanych takich jak np. gruz prosimy o kontakt z Urzędem Gminy w Lubniu, pokój nr 1 lub pod nr tel. 18/2693909.

Do pobrania: ikona pdf Mapka31.03.2016

Protokół z konsultacji społecznych dotyczących projektu Strategii Rozwiązywania Problemów Społecznych Gminy Lubień na lata 2016-2022

Protokół z konsultacji społecznych na terenie Gminy Lubień, których celemy było zebranie opinii i propozycji w przedmiocie projektu Strategii Rozwiązywania Problemów Społecznych Gminy Lubień na lata 2016-2022.

Do pobrania: ikona pdf Protokół

Więcej informacji na stronie BIP Urzędu Gminy Lubień30.03.2016

Program „Rodzina 500 plus”

Szanowni Państwo,
w dniu 11 lutego 2016 roku uchwalona została Ustawa o pomocy państwa w wychowaniu dzieci. Świadczenie w wysokości 500 zł otrzyma każda rodzina na drugie i kolejne dziecko. Rodziny o niskich dochodach otrzymają wsparcie także na pierwsze lub jedyne dziecko.29.03.2016

UKS Topór Tenczyn

Przyszedł czas na napisanie kilku zdań o naszej szkółce piłkarskiej - Uczniowskim Klubie Sportowym Topór Tenczyn.

Klub powstał półtora roku temu i działa przy Szkole Podstawowej im. Adama Mickiewicza oraz Gimnazjum im. Sługi Bożego Ks. Michała Rapacza w Tenczynie. Klub ściśle współpracuje z Ludowym Klubem Sportowym „LKS Topór Tenczyn”. Jak do tej pory obydwie strony są zadowolone z tej współpracy.

Szkółka piłkarska bardzo się rozrasta - mamy już ponad stu młodych adeptów futbolu, trenujących w pięciu grupach – Skrzaty, Żaki, Orliki, Młodziki, Trampkarze. Na co dzień pracuje w niej trzech trenerów – Pawłowski Tomasz, Bobeł Paweł, Burtan Jakub. Jest jeszcze czwarty - p. Krzysztof Wietrzyk, na którego zawsze możemy liczyć w przypadku jakiegoś zastępstwa czy pomocy w sędziowaniu.29.03.2016

Badanie w kierunku osteoporozy

Zapraszamy na dofinansowane badania w kierunku osteoporozy, które odbędą się w dniu 31.03,2016 w godz.9.00 koło urzędu gminy. Badanie trwa ok. 5 min , nie wymaga przygotowania ani rejestracji .Wynik z badania z pełną oceną jest natychmiastowy. Technika pomiaru wykorzystuje odbite ultradźwięki które analizują stopień rozrzedzenia kości. Najnowszej generacji aparatura USG jaką dajemy Państwu do dyspozycji wychwytuje zmiany w najwcześniejszych stadiach u wszystkich grup wiekowych a z uwagi że jest to USG również możemy badać kobiety w czasie ciąży i karmienia i monitorować stan kośćca w tym czasie.29.03.2016

Audycja na temat szkodliwości i sposobów zwalczania Barszczu Sosnowskiego

Informujemy, że jutro, tj. w środę - 30 marca 2016 r. , o godzinie 18:43 na antenie RADIA KRAKÓW wyemitowana zostanie audycja na temat szkodliwości i sposobów zwalczania Barszczu Sosnowskiego w ramach projektu „Środowisko bez Barszczu Sosnowskiego (Heracleum Sosnowskyi Manden.).

Serdecznie zachęcam do wysłuchania.24.03.2016

Budżet obywatelski Województwa Małopolskiego

W roku 2016 Samorząd Województwa Małopolskiego po raz pierwszy wprowadza budżet obywatelski na poziomie regionalnym. Jest to pionierskie w Polsce przedsięwzięcie na tak szeroką skalę. Standardy partycypacji społecznej wymagają, aby w jego realizację zaangażowana była jak najliczniejsza grupa mieszkańców Małopolski. Szczególnie: środowiska lokalnych aktywistów, takich jak: sołtysi, koła gospodyń wiejskich, jednostki ochotniczej straży pożarnej, gminne jednostki organizacyjne, organizacje pozarządowe, a w szczególności mieszkańcy.24.03.2016

Konkurs Palm Wielkanocnych

20 marca w Niedziele Palmową Zespół Regionalny Cyrniawa z Krzeczowa reprezentujący Gminę Lubień zajął I miejsce i nagrodę główną za Palme Tradycyjną w 58 Konkursie Palm Wielkanocnych w Rabce-Zdrój.

Do konkursu było wystawionych 107 palm , oceniane były w trzech kategoriach, tradycyjna, współczesna, najładniejsza. Zespołowi Cyrniawa gratulujemy kolejnego sukcesu w tym roku.24.03.2016

Tablice ogłoszeniowe przy wiatach przystankowych

Urząd Gminy planuje w II kwartale 2016 r. montaż 12 tablic ogłoszeniowych przy nowych przystankach, wybudowanych w minionych latach. Tablice będą wykonane z metalu a na jej wierzchu znajdą się daszki. Wymiary to 2m wysokości i 1,5m szerokości. Koszt budowy jednej sztuki to ok 1100zł brutto.

Na tablicach firmy oraz osoby prywatne będą mogły zamieszczać różnego rodzaju ogłoszenia i reklamy. Mamy nadzieję, że dzięki tej inwestycji ulotki informacyjne nie będą wieszane w wiatach przystankowych a same wiaty zostaną utrzymane w należytym porządku i nadal będą cieszyć oko.23.03.2016

XVI sesja Rady Gminy Lubień

Przewodniczący Rady Gminy informuje, że na podstawie art. 20 ust. 1 ustawy z dnia 8 marca 1990r. o samorządzie gminnym (Dz. U. z 2015r. poz. 1515) zwołuję XVI zwyczajną sesję Rady Gminy Lubień na dzień 30 marca 2016r. tj. środa o godz. 13.00.

Sesja Rady Gminy odbędzie się w budynku Urzędu Gminy w Lubniu – sala obrad (pokój nr 6,7).22.03.2016

Informacja

W dniu 25 marca 2016 r. tj. Wielki Piątek Urząd Gminy w Lubniu będzie czynny do godz. 12.00.22.03.2016

Obsługa zeznań podatkowych za 2015 w Urzędzie Gminy w Lubniu

Wójt Gminy Lubień informuje, że w dniu 6.04.2016 r. w godz. 8:00-15:00 w budynku Urzędu Gminy Lubień będzie pełniony dyżur przez pracownika Urzędu Skarbowego w Myślenicach. Zainteresowani mieszkańcy będą mogli uzyskać informacje a także dokonać na miejscu rozliczenia podatkowego za 2015 rok.

16.03.2016

II miejsce Grupy Kolędniczej z "Cyrniawy"

Grupa Kolędnicza z Zespołu Regionalnego Cyrniawa z Krzeczowa zajęła II miejsce w 19 Ogólnopolskim Spotkaniu Dziecięcych i Młodzieżowych Grup Kolędniczych ,,Pastuszkowe Kolędowanie" w Podegrodziu.15.03.2016

Zawiadomienie

Zawiadamiam strony postępowania o wydaniu w dniu 15 marca 2016r. Postanowienia o odstąpieniu od obowiązku przeprowadzenia oceny oddziaływania na środowisko przedsięwzięcia pn.: „Budowa sieci kanalizacji sanitarnej w miejscowości Lubień dla Roli Zagrody Plebańskie”.

Do pobrania: ikona pdf Zawiadomienie15.03.2016

Program „Rodzina 500 plus”

Szanowni Państwo,
w dniu 11 lutego 2016 roku uchwalona została Ustawa o pomocy państwa w wychowaniu dzieci. Świadczenie w wysokości 500 zł otrzyma każda rodzina na drugie i kolejne dziecko. Rodziny o niskich dochodach otrzymają wsparcie także na pierwsze lub jedyne dziecko.14.03.2016

Wyjazd na Międzynarodowe Targi Techniki Rolniczej

W dniach 18-20 marca odbywają się Międzynarodowe Targi Techniki Rolniczej w Targach Kielce AGROTECH – 2016. Jest to ważny punkt w kalendarzu wielu rolników i ulubione miejsce spotkań, poznawania nowości w branży rolniczej.

Izba Rolna otrzymała dla rolników z terenu gminy Lubień 20 biletów wstępu. Bilety jak i szczegóły jednodniowego wyjazdu dostępne są u przedstawiciela Izby Rolnej Pana Tadeusza Bogacza, tel. 504596853 – decyduje kolejność zgłoszeń. W przypadku licznego zainteresowania istnieje możliwość zorganizowania transportu zbiorowego (bus).11.03.2016

Konkurs Palm Wielkanocnych11.03.2016

Dodatkowe dyżury doradców MODR

W związku z wypełnianiem wniosków o dopłaty obszarowe, Terenowy Zespół Doradztwa Rolniczego w Myślenicach w ramach pomocy dla rolników w okresie dopłat tj. do 15 maja 2016 roku zorganizował dyżury doradców rolnych w gminach całkowicie uznając priorytet tego działania w stosunku do innych działań. Jednakże ograniczone możliwości personalne TZDR Myślenice / ilość zatrudnionych doradców/,pozwalają na ustanowienie od dnia 15 marca 2016 r. w Państwa Gminie stałych dyżurów.

Do pobrania: ikona pdf Informacja10.03.2016

Wyślij PIT przez Internet z centrum handlowego

Nie zwlekaj ze złożeniem zeznania podatkowego do końca kwietnia. Już w weekend 11-13 marca 2016 roku możesz wysłać swojego PIT-a podczas zakupów. Przez trzy dni pracownicy urzędów skarbowych będą czekać na Ciebie aż kilkudziesięciu galeriach handlowych w całym kraju. Pomogą Ci wypełnić zeznanie podatkowe i od razu wysłać je elektronicznie bezpośrednio do Twojego urzędu skarbowego.

Do pobrania: ikona pdf Informacja10.03.2016

Nabór do Szkoły Muzycznej Filia w Skomielnej Białej

Rekrutacja do Szkoły Muzycznej im O. Kolberga w Czasławiu Filia Skomielna Biała odbędzie się w dniach 01.05.2016 do 31.05.2016.

Przesłuchania dla kandydatów do Szkoły Muzycznej odbędą się między 13-15 czerwca br. Dokładny termin zostanie podany po zakończonej rekrutacji.08.03.2016

Klub Sportowy “Luboń” Skomielna Biała ogłasza nabór do szkółki kolarskiej.

Zapraszamy dziewczynki i chłopców w wieku 10 - 13 lat.

Oferujemy:
1.Zajęcia treningowe minimum dwa razy w tygodniu
2.Trening ogólnorozwojowy oraz podstawy treningu specjalistycznego.
3.Opiekę wykwalifikowanej kadry instruktorskiej.
4.Udział w zawodach kolarskich na szosie i MTB.
5.Pomoc w doborze i serwisowaniu rowerów.
6.Możliwość rozwijania swojej pasji.
7.I przede wszystkim dobrą zabawę.

Na zgłoszenia czekamy do 18 marca 2016 roku na naszym profilu Facebook: www.facebook.com/KsLubon/, e-mail: kslubon@interia.pl , nr tel. 723694975.08.03.2016

Badania mammograficzne07.03.2016

Świadczenie Wychowawcze – 500+

Urząd Gminy w Lubniu informuje, że ,,Wnioski o ustalenie prawa do świadczenia wychowawczego” – tzw. ,,500 +” będą przyjmowane w Urzędzie Gminy w Lubniu od dnia 1 kwietnia 2016 roku. Druk wniosku o ustalenie w/w świadczenia można pobierać od dnia 7 marca br. w Urzędzie Gminy w Lubniu – Lubień 50, pok. 19, II p. Szczegółowa informacja dotycząca zasad organizacyjnych przyjmowania wniosków o ustalenie świadczenia ,,500+” zostanie przekazana w terminie późniejszym w sposób zwyczajowo przyjęty tj: tablice informacyjne, strona internetowa Urzędu Gminy w Lubniu i ogłoszenie przez księży.03.03.2016

Konsultacje społeczne dotyczące projektu Strategii Rozwiązywania Problemów Społecznych Gminy Lubień na lata 2016-2022

Konsultacje społeczne na terenie Gminy Lubień w celu zebrania opinii i propozycji w przedmiocie projektu Strategii Rozwiązywania Problemów Społecznych Gminy Lubień na lata 2016-2022.

Celem konsultacji społecznych jest zapoznanie z projektem dokumentu oraz zebranie propozycji, uwag i opinii przedstawicieli organizacji pozarządowych oraz mieszkańców Gminy Lubień dotyczących zakresu merytorycznego projektu Strategii Rozwiązywania Problemów Społecznych dla Gminy Lubień na lata 2016 – 2022.

Więcej informacji na stronie BIP Urzędu Gminy Lubień02.03.2016

Modernizacja gospodarstw rolnych

Informacja dotycząca naboru wniosków do projektu pn: „Modernizacja gospodarstw rolnych” w ramach poddziałania „Wsparcie inwestycji w gospodarstwach rolnych” dla obszarów wsparcia:

 • rozwój produkcji prosiąt (obszar A),
 • rozwój produkcji mleka krowiego (obszar B),
 • rozwój produkcji bydła mięsnego (obszar C),
 • związanego z racjonalizacji technologii produkcji, wprowadzenie innowacji, zmiana profilu produkcji, zwiększenie skali produkcji, poprawa jakości produkcji lub zwiększenie wartości dodanej produktu (obszar D).

Do pobrania: ikona pdf Ogłoszenie A i C, ikona pdf Ogłoszenie B i D.29.02.2016

Ulga na dzieci

Naczelnik Urzędu Skarbowego w Myślenicach przypomina o najistotniejszych zasadach korzystania z ulgi prorodzinnej. Ulga na dzieci to najpopularniejsza, najkorzystniejsza i najbardziej dostępna ulga do odliczenia w zeznaniach podatkowych od osób fizycznych (PIT). To również jedna z najpopularniejszych metod wspomagania obywateli przez państwo. W 2016 roku zasady rozliczenia ulgi nie zmieniły się – odliczamy ją w takiej samej formule jak w roku poprzednim. Obecnie jednak uproszczono rozliczenie poprzez usunięcie załącznika PIT-UZ. W ubiegłym roku podwyższono o 20 proc. wysokość ulgi na trzecie i każde kolejne dziecko, a także wprowadzono możliwość odliczenia niewykorzystanej ulgi z tytułu wychowania dzieci.

Do pobrania: ikona pdf Informacja29.02.2016

Informacja dotyczącą „Wsparcia w sektorze mleka i wieprzowiny”

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa przypomina o możliwości weryfikacji danych producentów świń i mleka w ARiMR producentom świń i mleka, którzy w Agencji Rynku Rolnego będą ubiegać się o nadzwyczajne wsparcie w sektorze mleka i wieprzowiny, przypominamy o obowiązku aktualizacji danych posiadaczy zwierząt oraz zgłoszeń zwierząt w Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

Do pobrania: ikona pdf Informacja29.02.2016

Zaproszenie na szkolenia warsztatowe e-deklaracje

Zaproszamy na cykl szkoleń warsztatowych poświęconych wysyłaniu deklaracji podatkowych przez internet. Szkolenia mają na celu zaprezentowanie najważniejszych zasad działania platformy e-deklaracje oraz przedstawienie korzyści wynikających z elektronicznego przesyłania deklaracji. Doświadczenia lat ubiegłych wskazują, że mimo wciąż rosnącej liczby zwolenników e-deklaracji wciąż istnieje grupa podatników wymagających wsparcia i pomocy w tym obszarze. Do nich właśnie kierowana jest oferta szkoleniowa.

Do pobrania: ikona pdf Informacja29.02.2016

Rozpoczynamy akcję „Szybki PIT”

Naczelnik Urzędu Skarbowego w Myślenicach informuje, że rozpoczyna się akcja „Szybki PIT”. Szybki PIT to kampania informacyjna Ministerstwa Finansów, która wspiera podatników przy rozliczeniu rocznego zeznania podatkowego (PIT). Akcja odbędzie się już po raz ósmy i obejmie swoim zasięgiem całą Polskę. Rozpocznie się 19 lutego, a zakończy dwa tygodnie po zamknięciu okresu rozliczeniowego, który w tym roku upływa 2 maja.

Do pobrania: ikona pdf Informacja26.02.2016

Konkurs na "Najładnieszą Palmę i Pisankę Wielkanocną"26.02.2016

Ogłoszenie Wójta Gminy Lubień

Wójt Gminy Lubień informuje wszystkich mieszkańców gminy, że ,,Nakazy płatnicze w sprawie wymiaru łącznego zobowiązania pieniężnego na rok 2016” lub ,,Decyzje w sprawie wymiaru podatku rolnego, leśnego lub od nieruchomości na rok 2016” oraz ,,Informacja o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi na 2016 rok”, będą dostarczane mieszkańcom bezpośrednio przez sołtysów lub drogą pocztową.

Osoby zainteresowane wcześniejszym otrzymaniem ,,nakazu”, ,,decyzji” lub ,,informacji” mogą zwracać się bezpośrednio do sołtysa danego sołectwa.

Wójt Gminy Lubień
Kazimierz Szczepaniec26.02.2016

Dofinansowanie termomodernizacji budynków - projekt "Ryś"

Od początku tego roku roku właściciele domów jednorodzinnych, którzy przeprowadzą termomodernizację, mogą liczyć na częściowy zwrot kosztów w ramach nowego programu wsparcia, ogłoszonego przez NFOŚiGW.26.02.2016

Pozostało kilka dni na złożenie zeznania podatkowego

Naczelnik Urzędu Skarbowego w Myślenicach informuje, że w tym roku ostateczny termin składania zeznań podatkowych upływa w poniedziałek 2 maja. Składając zeznanie po tym terminie trzeba się liczyć z konsekwencjami wynikającymi z kodeksu karnego skarbowego.

Do pobrania: ikona pdf Informacja25.02.2016

Szkolenie dla rolników

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa zaprasza na spotkanie informacyjne dla rolników dotyczące szczegółowych warunków i trybu przyznawania oraz wypłaty pomocy finansowej PRO W 2014-2020 z działania: „Modernizacja gospodarstw rolnych"

Do pobrania: ikona pdf Informacja25.02.2016

Punkt Informacji i Wsparcia23.02.2016

Święto Patrona Szkoły Muzycznej

W dniu 22 lutego uczniowie Szkoły Muzycznej w Czasławiu Filii w Skomielnej Białej wzięli udział w obchodach Święta Patrona Szkoły Oskara Kolberga, które odbyło się w Gimnazjum w Krzczonowie. Uczniowie w pierwszej części spotkania wzięli udział w warsztatach z emisji głosu, plastyki i tańca. Podsumowaniem zajęć był koncert w ramach którego prezentowali zdobyte umiejętności, na który przybyli licznie zaproszeni goście oraz uczniowie z poszczególnych Filii Szkoły Muzycznej.18.02.2016

XV sesja Rady Gminy Lubień

Przewodniczący Rady Gminy informuje, że na podstawie art. 20 ust. 1 ustawy z dnia 8 marca 1990r. o samorządzie gminnym (Dz. U. z 2015r. poz. 1515) zwołuję XV zwyczajną sesję Rady Gminy Lubień na dzień 25 luty 2016r. tj. czwartek o godz. 13.00

Sesja Rady Gminy odbędzie się w budynku Urzędu Gminy w Lubniu – sala obrad (pokój nr 6,7).16.02.2016

Stypendia dla dzieci w ciężkim stanie klinicznym

Rodziny znajdujące się w trudnej sytuacji finansowej, opiekujące się dziećmi w ciężkim stanie klinicznym, mogą ubiegać się o roczne stypendium Stowarzyszenia SPES. Nabór wniosków trwa do 20 marca br. Szczegółowe informacje znajdują się w załączonych materiałach oraz na stronie: www.dla-dzieci.spes.org.pl. Wnioski przyjmowane są wyłącznie w postaci elektronicznej, do dostępnej przez stronę www.spes.org.pl/stypendia bazy danych.

Do pobrania: ikona pdf Informacja15.02.2016

KS „Luboń” Skomielna Biała podsumował sezon kolarski 2015.

Dzięki uprzejmości Prezesa OSP w Skomielnej Białej p. Andrzeja Gacka w sobotę 13 lutego 2015 roku już poraz kolejny miejscowa remiza gościła kolarzy, sponsorów i gości na podsumowaniu sezonu 2015 Sekcji Kolarskiej im. Henryka Łasaka Klubu Sportowego „Luboń” Skomielna Biała. Na okolicznościowe spotkanie licznie przybyli zawodnicy z rodzinami oraz zaproszeni goście, wśród których nie zabrakło między innymi Radnej Powiatu Myślenickiego p. Anny Rapacz, Wójta Gminy Lubień p. Kazimierza Szczepańca wraz z Przewodniczącym Rady Gminy Lubień p. Stanisławem Biedrończykiem oraz Sekretarzem Gminy Lubień p. Krzysztofem Łabuzem.15.02.2016

Mecz piłki halowej z Reprezentacją Polski

W niedzielę 7.02.2016 roku o godzinie 17:30 rozegrany został mecz pomiędzy Reprezentacją Polski „+35” a Reprezentacją „Lubień i okolice” (także +35) w piłce halowej. Spotkanie miało miejsce w hali sportowej Gimnazjum im. Jana Pawła II w Lubniu - poprzedziło je odśpiewanie „Mazurka Dąbrowskiego” oraz „Barki” („Oldboje” z Reprezentacji Polski rozgrywają mecze „Szlakami Jana Pawła II”), po czym rozpoczęła się gra.15.02.2016

PIT-R za 2015 dla członków Obwodowych Komisji Wyborczych

Informujemy, iż w terminie od 15.02.2016r. do 19.02.2016r. w siedzibie Urzędu Gminy w Lubniu pok. 12 będą wydawane deklaracje PIT-R dla członków Obwodowych Komisji Wyborczych.11.02.2016

Grupa Kolędnicza Cyrniawy będzie repezentować Powiat Myślenicki

W dniu 24.01.2016r Grupa Kolędnicza Zespołu Regionalnego Cyrniawa ,,Pastuszkowie z gwiazdą'' z Krzeczowa zdobyła Nagrodę Główną na Powiatowym Przeglądzie Grup Kolędniczych ,,Hej kolęda ,kolęda" w Dobczycach. Ty samym została nominowana na Ogólnopolskie Spotkanie Dziecięcych i Młodzieżowych Grup Kolędniczych w Podegrodziu aby reprezentować Powiat Myślenicki.
09.02.2016

Szybki PIT

W związku z akcją rocznego rozliczenia podatku od dochodów osobistych za 2015 r. uprzejmie Państwa informujemy o systemie organizacji przyjęć zeznań podatkowych: Zachęcamy do wysyłania zeznań przez internet. To proste, szybkie i bezpieczne.

www.e-deklaracje.gov.pl

Podatnicy, którzy w wyniku rozliczenia rocznego będą musieli dopłacić podatek nie powinni czekać ze złożeniem zeznania do ostatniej chwili, gdyż zeznanie można złożyć wcześniej, a dopłaty dokonać do dnia 02.05.2016r.09.02.2016

Para Prezydencka czyta dzieciom w Lubniu

W czwartek 4 lutego br. w ramach akcji „cała Polska czyta dzieciom” dla uczniów szkoły Podstawowej nr 1 imienia Króla Kazimierza Wielkiego w Lubniu czytała Para Prezydencka.

Prezydent Andrzej DUDA wraz z Małżonką przybyli do szkoły kilka minut po godzinie trzynastej. Po krótkim powitaniu w trakcie, którego zwracając się do zebranych przemówił Prezydent który powiedział, że czytanie rozwija umysł i wyobraźnię, że w naszej literaturze mamy książki, które uczą, braterstwa, przyjaźni i patriotyzmu. Prezydent przypomniał uczniom, że nasza Ojczyzna ma prawie 1050 lat i że ma wielką historię.02.02.2016

Mecz piłki halowej z Reprezentacją Polski

Serdecznie zapraszamy na mecz piłki halowej pomiędzy Reprezentacją Polski „+35” a Reprezentacją „Lubień i okolice” (także +35) w piłce halowej, który odbędzie się w hali sportowej Gimnazjum im. Jana Pawła II w Lubniu. Termin spotkania to niedziela 7.02.2016r. o godz. 17:30. Wstęp wolny.

Zapraszają
Organizatorzy i Wójt Gminy Lubień02.02.2016

Wizyta Prezydenta RP w Lubniu

Jak podaje Kancelaria Prezydenta RP 4 lutego 2016 roku (czwartek) Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda z Małżonką złoży wizytę w województwie małopolskim. W pierwszej kolejności odwiedzi Lubień, gdzie o godz. 13:00 weźmie udział w akcji „Cała Polska czyta dzieciom” w Szkole Podstawowej nr 1 im. Króla Kazimierza Wielkiego w Lubniu.01.02.2016

Zmarł Edward Gacek - ostatni garncarz z naszego regionu

W wieku 65 lat zmarł Edward Gacek z roli Piłatowej. Był artystą ludowym, cenionym garncarzem i rzeźbiarzem. Pochodził z rodziny o długich garncarskich tradycjach. Garncarstwem zajmował się jego dziadek i ojciec. Naukę tego fachu rozpoczął w wieku 12 lat. Jego pierwszym nauczycielem był ojciec, po którym przejął rodzinną garncarnię na roli Piłatowej.01.02.2016

FIO MAŁOPOLSKA LOKALNIE – konkurs grantowy ogłoszony!

Operatorzy FIO Małopolska Lokalnie ogłaszają nabór do trzeciej edycji konkursu dla młodych organizacji pozarządowych, grup nieformalnych z terenu województwa małopolskiego. W ramach konkursu można ubiegać się o mikrodotację od 2.000 do 5.000 zł na projekt społeczny lub rozwój organizacji. Nabór wniosków potrwa do 15 lutego 2016 r.28.01.2016

Informacja dotycząca konsekwencji wynikających z posługiwania się unieważnionym dowodem osobistym

Dowód osobisty zgłoszony jako utracony jest nieodwracalnie unieważniany w Rejestrze Dowodów Osobistych , do którego dostęp regulują przepisy ustawy z dnia 6 sierpnia 2010 o dowodach osobistych (Dz.U. z 2010 r. Nr. 167, poz. 1131 z późn. zm.), poza tym informacja o utracie i unieważnieniu dowodu jest niezwłocznie przekazywana do Systemu Informacyjnego Schengen, a także wykazu unieważnionych dowodów osobistych...27.01.2016

Szukamy rodzin wspierających

Obowiązująca Ustawa z dnia 9 czerwca 2011 r. o wspieraniu rodziny i systemie pieczy zastępczej wprowadziła wiele nowych rozwiązań dotyczących pomocy rodzinie. Nową formą pomocy są rodziny wspierające. Jest to forma pomocy rodzinom przeżywającym trudności w zakresie opieki i wychowania dzieci. Rodziny wspierające we współpracy z asystentem rodziny pomagają konkretnej rodzinie:

 • w opiece i wychowaniu dzieci,
 • prowadzeniu gospodarstwa domowego,
 • kształtowaniu i wypełnianiu podstawowych ról społecznych.


27.01.2016

Nastąpił wybór wykonawcy S7 Lubień-Naprawa

Wybrano wykonawcę drogi ekspresowej S7 Kraków - Rabka Zdrój na odcinku Lubień - Naprawa. Jest nim polsko - ukraińskie konsorcjum przedsiębiorstw: IDS-BUD S.A z Warszawy i Korporacja ALTIS-HOLDING z Kijowa.22.01.2016

Szanse na większe zatrudnienie młodych

Na gościńcu kariery – to projekt, w ramach którego osoby młode: niepracujące (bierne zawodowo lub bezrobotne), w wieku 18-29 lat, uzyskają realne szanse zatrudnienia. Adresowany jest także do osób niepełnosprawnych i młodych rodziców powracających na rynek pracy po przerwie związanej z wychowaniem dziecka.

Uczestnikami Projektu mogą być wyłącznie osoby młode w wieku 18-29 lat, bierne zawodowo i bezrobotne, które nie uczestniczą w kształceniu i szkoleniu (jednak mogą być studentami studiów niestacjonarnych), zamieszkujące teren powiatów: limanowskiego, nowosądeckiego, nowotarskiego, tatrzańskiego, myślenickiego, suskiego, wadowickiego, w tym osoby niepełnosprawne, rodzice powracający na rynek pracy po przerwie związanej z opieką nad dzieckiem i osoby zamieszkujące tereny wiejskie.19.01.2016

Numery bezpośrednie do Urzędu

Informujemy, że w związku z wymianą centrali telefonicznej w Urzędzie Gminy istnieje możliwość bezpośredniego połączenia się z pokojem/pracownikiem. Wykaz numerów znajduje się w zakładce KONTAKT.

Nadal funkcjonuje dotychczasowy numer telefonu 18/2682017 oraz faksu 18/2682035.

Mamy nadzieję, że wprowadzona zmiana przyczyni się do lepszego kontaktu z Urzędem.18.01.2016

Badania Ankietowe i Rolnicze 2016

Główny Urzad Statystyczny, zgodnie z programem badan statystycznych statystyki publicznej przeprowadza na terenie całego kraju statystyczne badania ankietowe. Badania realizowane są przy pomocy ankieterów i teleankieterów statystycznych. Za ich organizacje i realizacje na terenie województwa małopolskiego odpowiedzialny jest Urzad Statystyczny w Krakowie.13.01.2016

Dowiedz się jak dostać Kartę Dużej Rodziny13.01.2016

Koncert noworoczny

W dniu 12 stycznia na auli szkolnej odbył się I Koncert Noworoczny. Uczniowie Szkoły Muzycznej I stopnia w Czasławiu filia w Skomielnej Białej zaprezentowali kolędy i pastorałki, których wykonanie ćwiczyli podczas zajęć gry na instrumencie, zajęć teoretycznych z kształcenia słuchu i rytmiki, chóru i zajęć zespołu. Na zaproszenie do szkoły przybyli Dyrektor Szkoły Muzycznej z Czasławia p. Beata Miętka, Dyrektor Szkoły Podstawowej p. Jerzy Kołpak, nauczyciele, wychowawcy, rodzice oraz dziadkowie.12.01.2016

Włosi wybudują S7 Skomielna Biała - Chabówka

Coraz bliżej jest termin rozpoczęcia budowy drogi ekspresowej S7 między Lubniem a Chabówką. Wczoraj rozstrzygnięto przetarg, który wyłonił wykonawcę jednego z trzech odcinków tej trasy.

O kontrakt na wybudowanie drogi ekspresowej o długości 6,1 km między Skomielną Białą a Chabówką starało się 13 firm i konsorcjów. Za najkorzystniejszą uznano ofertę włoskiej spółki SALINIIMPREGILO S.p.A. z Mediolanu, która za wykonanie inwestycji chce dostać 615 mln zł i gotowa jest ją zrealizować w ciągu 22 miesięcy od daty zawarcia umowy. Włoska firma daje też 10-letnią gwarancję jakości.08.01.2016

Ogłoszenie dot. naboru na stanowisko ,,ekodoradca”

Komisja ds. naboru na stanowisko urzędnicze ,,ekodoradca” w Urzędzie Gminy w Lubniu informuje, że nabór na w/w stanowisko zostaje wstrzymany do czasu ostatecznego rozstrzygnięcia sposobu finansowania projektu ,,LIFE IP” w ramach którego nastąpi zatrudnienie ,,ekodoradców”.08.01.2016

Nieodpłatna pomoc prawna

Wójt gminy Lubień informuje mieszkańców, że od dnia 4 stycznia br. w Urzędzie Gminy w Lubniu uprawnieni mieszkańcy mogą uzyskać nieodpłatną pomoc prawną.

W dniach: poniedziałek, wtorek, czwartek i piątek w pok. Nr 3 (parter) prawnicy pełnią dyżur w godzinach od 8:00 do 12:00 a w środę w godzinach od 12:00 do 16:00.07.01.2016

Koncert WOŚP

Sztab 1338 i Gminny Ośrodek Kultury w Lubniu zapraszają na Koncert Finałowy Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, który odbędzie się 10 stycznia 2016 r. o godzinie 17.00 w sali OSP w Lubniu.


do góryBaner przedstawia biało czerwoną flagę
Baner przedstawia biało czerwoną flagę
Napis Ochrona danych osobowych
Elektroniczna Skrzynka Podawcza
Baner przedstawia sowę i napis portal interesanta
baner statystyki covid-19
Mobilny system informacji Gminy Lubień
baner konsultacje społeczne
baner budowa drogi s-7
baner wybory
baner Powszechny Spis Rolny 2020
baner karta dużej rodziny
Baner 300+
Baner jakosci powietrza
Baner przedstawiający różnokolorowe pojemniki na śmieci
Baner przedstawiający zbiornik bezodpływowy
Baner przedstawiający jelenia i dzika
Baner przedstawiający kombajn w zbożu
baner
baner

Baner informacyjny
Baner informacyjny
Baner informacyjny
Baner informacyjny
Baner informacyjny
Baner informacyjny
Baner informacyjny
Baner informacyjny
Baner informacyjny

Baner informacyjny Baner informacyjnyStrona założona 12 lipca 2008

statystyka

Copyright © 2008 by Witold Augustyński /BiTiS/. All Rights Reserved. Strona wygenerowana w ciągu: 0.012 s.