Wyślij email do urzędu Dodaj do ulubionych Poleć tę stronę znajomemu Przejdź do strony głównej
Imieniny: Iwony, Sabiny, Wincentego
Aktualności Urząd Gminy: E-Urząd: Kontakt do Urzędu Miasta partnerskie Gminy Lubień

Gmina:
Charakterystyka Gminy Lubień
Heraldyka Gminy Lubień
Galeria fotograficzna
Informator - przydatne adresy i numery telefonów
Szkolnictwo w Gminie Lubień
Kultura i sport:
Gminny Ośrodek Kultury w Lubniu
Zespoły Regionalne
Amatorski Teatr im. F. Macioła
Orkiestry Dęte
Kluby sportowe
Gminna Biblioteka Publiczna
Honorowi Obywatele Gminy Lubień
Zabytki:
Zabytkowy kościół w Krzeczowie
Rejestr pomników przyrody
Turystyka:
Szlaki turystyczne
Gospodarstwa agroturystyczne
Ośrodek wypoczynkowy Prof-Us
Parafie:
Domy rekolekcyjne
Ochotniczy Hufiec Pracy w Skomielnej Białej:
Dam pracę - szukam pracy
Jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych działających na terenie Gminy Lubień
Stowarzyszenia działające na terenie Gminy Lubień
Rejestr działalności regulowanej
Punkt Informacji i Wsparcia
Przetargi publiczne
Kalendarz imprez
Mapa Gminy Lubień
Mapa Gminy Lubień
Przydatne strony wwwBaner TV powiatu myślenickiego
Odkryj Beskid Wyspowy
Sekcja Kolarska im. Henryka Łasaka
Klub Sportowy Topór Tenczyn
http://malopolska.olimpijskiedzieciaki.pl/
Powrót do korzeni - Skomielna Biała
Skomielna.info
Echo Regionu Małopolska
Witryna Wiejska

ZIP - Zintegrowany Informator Pacjenta
baner Gościniec - strona tenczyn.pl
baner mikroporady
baner dzielnicowy bliżej nas
Fundacja JMJ - Radosny Rodzic

Plakat projektu OPS - Aktywność i podnoszenie kwalifikacji szansą na lepszą przyszłoś
Informacja, Ankieta, Regulamin.

Baner projektu - Już pływam
Reguj na przemoc - projekt realizowany przez OPS w Lubniu 1 str.
Reguj na przemoc - projekt realizowany przez OPS w Lubniu 2 str.
Plakat do projektu pn. Wielojęzyczność w szkole - nasza droga do Europy

Aktualności - Ogłoszenia


Z oświatą na ty

W latach 2014/2015 w Zespole Szkół im. Świętej Jadwigi Królowej w Krzeczowie realizowany był Projekt Unijny „Modernizacja Oddziału Przedszkolnego” przy Szkole Podstawowej. Dotacja projektu wynosiła ponad 87 000 zł.

Gmina w 2015 roku otrzymała dotację celową w wysokości 7.810,00 zł. z budżetu państwa na realizację rządowego programu wspierania w 2015 roku organów prowadzących szkoły podstawowe, w obszarze rozwijania zainteresowań uczniów przez promocję czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży, tj. dofinansowanie zakupu książek niebędących podręcznikami do bibliotek szkolnych w ramach programu „Książki naszych marzeń”. W ramach tego programu biblioteki (cztery) w szkołach podstawowych na terenie Gminy wzbogaciły swoje zbiory o kolejnych 871 woluminów.

W imieniu Gminy Lubień, Gminny Zespół Obsługi Szkół występował z wnioskami o dofinansowanie bądź przyznanie środków finansowych na realizację projektów rządowych. W większości nasze wnioski zostały rozpatrzone pozytywnie. Dzięki otrzymanym środkom finansowym z budżetu Wojewody i Urzędu Marszałkowskiego realizowane były w szkołach następujące Projekty:

Samorząd Województwa Małopolskiego dostrzegając, jak ogromny wpływ na prawidłowy rozwój, nie tylko fizyczny, ale i moralny młodego pokolenia, ma niewątpliwie uprawianie różnego rodzaju sportów i rekreacji ruchowej już od 2007 roku współfinansuje razem z gminami realizację projektu nauki pływania pn. „Już pływam”. Projekt ten jest realizowany w ramach zadania strategicznego: zagospodarowanie czasu wolnego dzieci i młodzieży. Uczestnikami zajęć na basenie są uczniowie szkół podstawowych, którzy zdobywają podstawowe umiejętności poprawnej techniki pływania. Dzięki zdobytym umiejętnościom wzrasta ich bezpieczeństwo na różnego rodzaju kąpieliskach, a także uzyskują znaczną poprawę kondycji fizycznej. Ponadto ćwiczenia w formie zabawowej dostarczają uczniom mnóstwo radości i satysfakcji, rozbudzając potrzebę uczestnictwa dzieci w tej formie aktywności ruchowej. W jesiennej edycji 2016 r. w projekcie „Już pływam” brali udział uczniowie ze szkół podstawowych w Lubniu i Tenczynie, zaś w wiosennej edycji – uczniowie z Krzeczowa i Skomielnej Białej. Projekt był realizowany zgodnie z podpisaną umową na krytym basenie Aquarius w Myślenicach, gdzie 15-osobowe grupy uczniów uczestniczyły w zajęciach nauki pływania pod okiem wykwalifikowanych instruktorów i pod nadzorem ratownika oraz szkolnych opiekunów.

Podkreślić należy, że Projekt „już pływam” cieszył się dużym zainteresowaniem tak ze strony uczniów, jak i ich rodziców, którzy widzą jego pozytywne efekty.

Gmina otrzymała dotację celową w wysokości 20.000,00 zł. z budżetu Wojewody na realizację zadania publicznego pn. „Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa”. W ramach tego zadania zakwalifikowane szkoły zakupiły szereg nowych pozycji książkowych, które wzbogaciły księgozbiory biblioteczne w bestsellery i nowości wydawnicze.

Kolejnym Programem realizowanym we wszystkich naszych szkołach był „Szkolny Klub Sportowy”. Program ten na zlecenie Ministra Sportu i Turystki koordynował i prowadził obsługę Małopolski Szkolny Związek Sportowy w Krakowie. Ideą Projektu była organizacja i prowadzenie systematycznych zajęć sportowych (zajęć pozalekcyjnych) dla dzieci i młodzieży 2 razy w tygodniu po 60 minut dla każdego uczestnika, w grupach 15-20 osobowych. Łącznie w naszych szkołach podstawowych i gimnazjach zostało utworzonych i realizowało program 10 grup ćwiczebnych. Ponadto w ramach Programu szkoły otrzymały drobny sprzęt sportowy dla każdej grupy.

Firma SYSTEMA Sp. z o.o. wraz z Gminą Lubień rozpoczęła w roku szkolnym 2017/2018 realizację Projektu pn. „Lubie(ń) programować” nr RPMP.10.01.03-12-0423/16 współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020.

Projekt ten jest realizowany w szkołach podstawowych i oddziałach gimnazjalnych na terenie Gminy w okresie od 01.09.2017 r. do 31.08.2019 r. Wartość Projektu – zgodnie z podpisaną w tym zakresie umową – opiewa na kwotę 1.637.092,80 zł, w tym wkład własny Gminy nie więcej niż 119.840,00 zł. (wartość udostępniania pomieszczeń szkolnych).

Celem Projektu jest rozwijanie kluczowych kompetencji z zakresu matematyki i informatyki uczniów, wyrównywanie dysproporcji edukacyjnych poprzez pomoc stypendialną dla uczniów oraz nabycie lub podniesienie kompetencji i umiejętności zawodowych w zakresie wykorzystania nowoczesnych narzędzi oraz TIK i/lub nauczania przedmiotów przyrodniczych i matematyki metodą eksperymentu u nauczycieli.

W ramach Projektu uczniowie między innymi: biorą udział w zajęciach z programowania, wyjeżdżają do Centrum Nauki Kopernik w Warszawie, biorą udział w Gminnej Lidze Mistrzów Programowania. Na pokazach-warsztatach edukacyjnych dowiedzą się jak wykorzystuje się matematykę i programowanie oraz otrzymają stypendium na cele naukowe.

W roku 2017 (na nasz wniosek) otrzymaliśmy od Wojewody Małopolskiego dotację celową w wysokości 11.993 zł. przeznaczoną na dofinansowanie zadania własnego Gminy, tj. na wyposażenie gabinetów profilaktyki zdrowotnej w sprzęt specjalistyczny zgodnie z obowiązującym w tym zakresie rozporządzeniem Ministra Zdrowia. W ramach tej dotacji zostały doposażone gabinety profilaktyki zdrowotnej w Szkole Podstawowej w Krzeczowie i w Szkole Podstawowej w Tenczynie. Celem tej dotacji była poprawa dostępności i jakości świadczeń opieki zdrowotnej uczniów udzielanych w gabinetach profilaktyki zdrowotnej w szkołach.

W roku 2017 i 2018 zostały złożone wnioski do Wojewody Małopolskiego o przyznanie dotacji celowej w ramach Rządowego Programu rozwijania szkolnej infrastruktury oraz kompetencji uczniów i nauczycieli w zakresie technologii informacyjno-komunikacyjnych na lata 2017-2019 – „Aktywna tablica”. Nasze wnioski zostały rozpatrzone pozytywnie i tak w roku 2017 z otrzymanej dotacji w wysokości 14.000 zł. został zakupiony zestaw interaktywny – tablica z projektorem, tablica interaktywna, monitor interaktywny oraz zestaw nagłośnieniowy do Szkoły Podstawowej w Skomielnej Białej. W roku bieżącym Gmina otrzymała w ramach tego projektu środki finansowe w wysokości 28.000 zł., z czego zostaną zakupione pomoce dydaktyczne (sprzęt interaktywny) do Szkół Podstawowych w Lubniu i Tenczynie. Do tego zadania Gmina dofinansowała w roku 2017 kwotę 3.500 zł., a w roku 2018 – kwotę 7.000 zł. Celem tych dotacji było umożliwienie wykorzystywania w procesie dydaktycznym nowoczesnych pomocy dydaktycznych, wybranych przez szkoły zgodnie z ich potrzebami oraz podniesienie kompetencji uczniów i nauczycieli przez zmianę sposobu myślenia o możliwościach wykorzystania nowych technologii. Do tego zadania Gmina dofinansowała w roku 2017 kwotę 3.500 zł., a w roku 2018 – kwotę 7.000 zł. Celem tych dotacji było umożliwienie wykorzystywania w procesie dydaktycznym nowoczesnych pomocy dydaktycznych, wybranych przez szkoły zgodnie z ich potrzebami oraz podniesienie kompetencji uczniów i nauczycieli przez zmianę sposobu myślenia o możliwościach wykorzystania nowych technologii.
Baner przedstawia biało czerwoną flagę
Baner przedstawia biało czerwoną flagę
Napis Ochrona danych osobowych
Elektroniczna Skrzynka Podawcza
Baner przedstawia sowę i napis portal interesanta
baner statystyki covid-19
Mobilny system informacji Gminy Lubień
baner konsultacje społeczne
baner budowa drogi s-7
baner wybory
baner Powszechny Spis Rolny 2020
baner karta dużej rodziny
Baner 300+
Baner jakosci powietrza
Baner przedstawiający różnokolorowe pojemniki na śmieci
Baner przedstawiający zbiornik bezodpływowy
Baner przedstawiający jelenia i dzika
Baner przedstawiający kombajn w zbożu
baner
baner

Baner informacyjny
Baner informacyjny
Baner informacyjny
Baner informacyjny
Baner informacyjny
Baner informacyjny
Baner informacyjny
Baner informacyjny
Baner informacyjny
Baner informacyjny

Baner informacyjny Baner informacyjnyStrona założona 12 lipca 2008

statystyka

Copyright © 2008 by Witold Augustyński /BiTiS/. All Rights Reserved. Strona wygenerowana w ciągu: 0.006 s.