Wyślij email do urzędu Dodaj do ulubionych Poleć tę stronę znajomemu Przejdź do strony głównej
Imieniny: Flora, Jan, Roman
Aktualności Urząd Gminy: E-Urząd: Kontakt do Urzędu Miasta partnerskie Gminy Lubień

Gmina:
Charakterystyka Gminy Lubień
Heraldyka Gminy Lubień
Galeria fotograficzna
Informator - przydatne adresy i numery telefonów
Szkolnictwo w Gminie Lubień
Kultura i sport:
Gminny Ośrodek Kultury w Lubniu
Zespoły Regionalne
Amatorski Teatr im. F. Macioła
Orkiestry Dęte
Kluby sportowe
Gminna Biblioteka Publiczna
Honorowi Obywatele Gminy Lubień
Zabytki:
Zabytkowy kościół w Krzeczowie
Rejestr pomników przyrody
Turystyka:
Szlaki turystyczne
Gospodarstwa agroturystyczne
Ośrodek wypoczynkowy Prof-Us
Parafie:
Domy rekolekcyjne
Ochotniczy Hufiec Pracy w Skomielnej Białej:
Dam pracę - szukam pracy
Jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych działających na terenie Gminy Lubień
Stowarzyszenia działające na terenie Gminy Lubień
Rejestr działalności regulowanej
Punkt Informacji i Wsparcia
Przetargi publiczne
Kalendarz imprez
Mapa Gminy Lubień
Mapa Gminy Lubień
Przydatne strony wwwBaner TV powiatu myślenickiego
Odkryj Beskid Wyspowy
Sekcja Kolarska im. Henryka Łasaka
Klub Sportowy Topór Tenczyn
http://malopolska.olimpijskiedzieciaki.pl/
Powrót do korzeni - Skomielna Biała
Skomielna.info
Echo Regionu Małopolska
Witryna Wiejska

ZIP - Zintegrowany Informator Pacjenta
baner Gościniec - strona tenczyn.pl
baner mikroporady
baner dzielnicowy bliżej nas
Fundacja JMJ - Radosny Rodzic

Plakat projektu OPS - Aktywność i podnoszenie kwalifikacji szansą na lepszą przyszłoś
Informacja, Ankieta, Regulamin.

Baner projektu - Już pływam
Reguj na przemoc - projekt realizowany przez OPS w Lubniu 1 str.
Reguj na przemoc - projekt realizowany przez OPS w Lubniu 2 str.
Plakat do projektu pn. Wielojęzyczność w szkole - nasza droga do Europy

Archiwum Gminy Lubień - rok 2009


Powrót do strony głównej Archiwum >> Przejdź do ARCHIWUM

OGŁOSZENIA

23.12.2009

Ogłoszenie

Zarząd Województwa Małopolskiego ogłasza nabór wniosków o przyznanie pomocy na operacje z zakresu „Małych projektów”, „ Tworzenie i rozwój mikroprzedsiębiorstw” oraz „ Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej” w ramach działania „Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 z udziałem środków Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich wdrażanych za pośrednictwem Lokalnej Grupy Działania KLIMAS, działającej na terenie gmin: Lubień i Tokarnia

Wnioski o przyznanie pomocy można składać w terminie: od 18 stycznia 2010 r. do 5 lutego 2010r.

Wnioski należy składać bezpośrednio w siedzibie Lokalnej Grupy Działania: w budynku Urzędu Gminy Lubień, Lubień 50, 32-433 Lubień codziennie w godz. 900 – 1300
Wniosek o przyznanie pomocy należy złożyć na obowiązującym formularzu wraz z wymaganymi załącznikami.

Formularz wniosku dostępny jest na stronach internetowych: Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego, Lokalnej Grupy Działania

Kryteria wyboru operacji oraz wszelkie niezbędne wzory dokumentów są udostępnione na stronach: Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego www.wrotamalopolski.pl Lokalnej Grupy Działania www.lgd-klimas.pl oraz do wglądu w siedzibie Biura Lokalnej Grupy Działania – w budynku Urzędu Gminy Lubień, Lubień 50 w godz. 900 – 1300

Wysokość dostępnych środków na operacje w 2009r. w ramach działania „Wdrażanie Lokalnych Strategii Rozwoju wynosi odpowiednio dla:

 • „Małych projektów” - 100 000 tys. zł,
 • „Tworzenie i rozwój mikroprzedsiębiorstw” – 60 000 zł
 • „Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej" – 40000 zł.
Wykaz dokumentów niezbędnych do wyboru projektów znajduje się w Biurze Lokalnej Grupy Działania. Wszelkie informacje niezbędne dla prawidłowego wypełnienia wniosków udzielane są w Biurze Lokalnej Grupy Działania oraz pod numerem tel. (18)2682017

Poniżej znajdują się niezbędne dokumenty:
"Małe projekty":
„Tworzenie i rozwój mikroprzedsiębiorstw”:
"Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej":

04.11.2009

Uroczystość otwarcia kompleksu sportowego "Orlik 2012"

W dniu 7.11.2009 roku na terenie kompleksu sportowego "Orlik 2012" odbędą się rozgrywki turnieju piłkarskiego o puchar Wójta dla gimnazjalistów z terenu Gminy Lubień. Spośród wszystkich drużyn zostaną wyłonione dwie najlepsze, których mecz finałowy zostanie rozegrany w dniu 9.11.2009 roku o godzinie 1100. Po wspominanym meczu o godz. 1200 będzie miało miejsce oficjalne otwarcie kompleksu sportowego "Orlik 2012". Uroczystość będzie prowadzona według następującego porządku:

 • przecięcie wstęgi
 • poświęcenie obiektu
 • przemówienie okolicznościowe
 • występy artystyczne
 • wręczenie nagród w turnieju o Puchar Wójta

04.11.2009

Złote Gody

W dniu 19 listopada br. w Lubniu odbędzie się Jubileusz Złotych Godów. Uroczystość rozpocznie się o godz. 1400 Mszą Świętą w kościele pod wezwaniem Jana Chrzciciela w Lubniu. Dalszy ciąg uroczystości planowany jest w budynku OSP Lubień. Wszystkich Dostojnych Jubilatów oraz Gości serdecznie zapraszamy.


03.11.2009

Gminne uroczystości Święta Niepodległości

W dniu 11 listopada br. odbędą się Gminne uroczystości Święta Niepodległości obchodzone w tym roku w Sołectwie Krzeczów. Z tej okazji zwołana została uroczysta sesja Rady Gminy Lubień z następującym porządkiem:

 • godz. 1200 Złożenie wieńców na grobach żołnierzy AK w Lubniu i na mogile pomordowanych podczas pacyfikacji wsi Krzeczów,
 • godz. 1445 Zbiórka przed Zespołem Szkół im. Św. Jadwigi Królowej,
 • godz. 1500 Uroczysta Msza Święta w Kościele Parafialnym pw. Św. Wojciecha,
 • godz. 1600 Przemarsz do Zespołu Szkół
  • część oficialna sesji,
  • część artystyczna w wykonaniu dzieci i młodzieży szkolnej, koncert młodzieżowej Orkiestry Dętej OSP Tenczyn.

30.10.2009

PROW – dotacje unijne dla Lubnia

25 marca 2009 roku Gmina Lubień złożyła do Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego dwa wnioski tj. „Zagospodarowanie funkcjonalno przestrzennego miejscowości Lubień, Tenczyn, Krzeczów poprzez budowę parkingów, placu zabaw” oraz „Remontu Gminnego Ośrodka Kultury w miejscowości Lubień” w ramach działania „Odnowa i rozwój wsi” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013.

W dniu 20 października 2009 roku Zarząd Województwa Małopolskiego zatwierdził listę rankingową projektów objętych wsparciem finansowym. Na niniejszej liście zostały wymienione złożone przez Urząd Gminy wnioski. Całkowity koszt zrealizowania pierwszego wymienionego projektu wynosi 797 561,35 zł, z czego Gmina Lubień otrzyma 485 702,00 zł, co stanowi 75% wartości projektu netto, a 61% wartości projektu brutto. W ramach tego projektu mają powstać miejsca postojowe przed sklepem GS Pima w Lubniu oraz kolejne miejsca postojowe wraz z zagospodarowaniem terenu przed zespołem kiosków handlowych w Lubniu; miejsca postojowe i plac zabaw koło boiska sportowego w Tenczynie oraz miejsca postojowe naprzeciwko kościoła parafialnego w Tenczynie; miejsca postojowe przy budynku OSP w Krzeczowie.W ramach drugiego projektu ma zostać dokonany remont budynku komunalnego nr 900, czyli dawnego budynku Urzędu Gminy. W ramach dofinansowania tego projektu Gmina Lubień otrzyma 215 756,00 zł dotacji, co stanowi 75% wartości projektu netto oraz 61% wartości projektu brutto. Natomiast całkowity koszt wykonania operacji wynosi 500 739,36zł.

W ramach pozyskanych funduszy planuje się m.in. wykonanie robót remontowych wewnętrznych, wymianę stolarki okiennej i drzwiowej, remont dachu, podłóg, ścian, docieplenie budynku oraz dobudowanie schodów zewnętrznych. Odnośnie obydwu projektów w br. planuje się rozpoczęcie procedury przetargowej z terminem realizacji zadania na rok 2010.


05.10.2009

"Wczesna prewencja i profilaktyka choroby niedokrwiennej serca z zastosowaniem nowoczesnych metod diagnostycznych".

W związku z kolejną edycją programu profilaktycznego pt. "Wczesna prewencja i profilaktyka choroby niedokrwiennej serca z zastosowaniem nowoczesnych metod diagnostycznych ". Wójt Gminy Lubień pragnie zaprosić mieszkańców gminy do udziału we wspomnianym programie, który prowadzi Ośrodek Diagnostyki Prewencji i Telemedycyny znajdujący się w Krakowskim Szpitalu Specjalistycznym im. Jana Pawła II.

Celem programu jest wykrycie osób o podwyższonym ryzyku zawału serca i wdrożenie metod profilaktyki pierwotnej. Do programu zapraszane są osoby:

 • mężczyźni w wieku 45 —75 lat,
 • kobiety w wieku 55 - 75at,
 • mieszkańcy gminy Lubien, powiatu Myślenickiego,
 • bez rozpoznanej choroby niedokrwiennej serca,
 • z czynnikami ryzyka wystąpienia chorób sercowo - naczyniowych (np. nadciśnienie tętnicze, zaburzenia lipidowe, obciążający wywiad rodzinny, otyłość/nadwaga, palenie tytoniu etc.) lub pragnące się przebadać w tym kierunku.

U uczestników wykonane zostaną, BEZPLATNIE badania: lipidogram, glukoza na czczo, markery zapalne, konsultacje specjalistyczne oraz zostanie przeprowadzone wysokospecjalistyczne badanie wskaźnika uwapnienia tętnic wieńcowych przy użyciu wielorzędowej spiralnej tomografii komputerowej, Pozwoli to na wyodrębnienie osób, które pomimo braku objawów klinicznych są narażone na wystąpienie ostrych zespołów wieńcowych takich jak: zawal serca, niestabilna dusznica bolesna, nagła śmierć sercowa a następnie wdrożenie odpowiedniego postępowania (także bezpłatnego leczenia farmakologicznego).

Osoby zainteresowane proszone są o kontakt telefoniczny w celu wcześniejszej rejestracji
tel.: (012) 614 -33-33


05.10.2009

Badania Mammograficzne

W Szpitalu im. Jana Pawła II pacjentki mają możliwość wykonania badań mammograficznych na aparacie cyfrowym, dedykowanym do badan przesiewowych i diagnostyki. Cyfrowy aparat mammograficzny aparatu będący w dyspozycji Szpitala to sprzęt najnowocześniejszej generacji, jedyny tej klasy dostępny w Małopolsce.

Na badanie proszone są Panie w przedziale wiekowym: 50 - 69 lat, które nie wykonywały mammografii w ciągu ostatnich dwóch lat w ramach programu, na bezpłatne badania mammograficzne, bez skierowania. Wczesne wykrycie zmian nowotworowych i podjecie odpowiedniego leczenia zwiększa szanse wyleczenia raka piersi! W razie wykrycia zmian wymagających dalszej diagnostyki, personel zapewnia kontynuacje leczenia w Szpitalu im. Jana Pawła II.

Rejestracja pod numerem tel: 012 614 3333 na podstawie nr pesel pacjentki.


28.09.2009

Konkurs historyczny "Naród, który nie chciał umrzeć"

Z okazji 70. rocznicy rozpoczęcia II wojny światowej portal internetowy Sww organizuje konkurs wiedzy o światowym konflikcie adresowany do gimnazjalistów i uczniów szkół średnich powiatu myślenickiego. Celem konkursu jest upamiętnienie zarówno wzniosłych, jak i tragicznych chwil z dziejów naszego narodu i wskrzeszenie pamięci o tych, dla których Wolna Ojczyzna stanowiła wartość najwyższą. Honorowy patronat nad wydarzeniem objął Wójt Gminy Lubień, natomist zaplecze organizacyjne zapewnia Gimnazjum im. Jana Pawła II w Lubniu.

Szczegółowe informacje oraz regulamin konkursu dostępne są na stronie organizatora www.sww.w.szu.pl


25.09.2009

Zebranie Komisji Rolnictwa Rady Gminy Lubień

Wójt Gminy Lubień informuje zainteresowanych rolników, że w dniu 29 września bieżącego roku (wtorek) o godź. 9.00 na sali obrad Urzędu Gminy odbędzie się zebranie Komisji Rolnictwa Rady Gminy Lubień, na którym omówione będą między innymi aktualne problemy związane z szacowaniem strat w uprawach rolnych, spowodowanych przez zwierzęta łowne. W spotkaniu uczestniczyć będą przedstawiciele kół łowieckich działających na terenie Gminy Lubień.


18.09.2009

Rejestracja produktów regionalnych i tradycyjnych

W Unii Europejskiej od ponad 12 lat funkcjonuje system ochrony, identyfikacji i wyróżniania wysokojakościowych produktów rolnych i spożywczych. Produkty te swoją wyjątkowość zawdzięczają określonemu pochodzeniu geograficznemu lub tradycyjnej metodzie wytwarzania. Podstawą i bezpośrednią przyczyną stworzenia w unijnym prawie odrębnych regulacji dotyczących produktów była chęć zapewnienia im kompletnej ochrony, która uniemożliwiłaby fałszywe używanie nazwy nawiązującej do tradycyjnej metody wytwarzania lub wskazującej na miejsce, gdzie dany wyrób jest produkowany.

W związku z powyższym Departamen Rolnictwa i Geologii Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego zachęca do zgłaszania kolejnych produktów regionalnych i tradycyjnych w naszym regionie.

Szczegółowe informacje na temat procedury rejestracji produktów można uzyskać na stronie internetowej Wojewódzctwa Małopolskiego www.malopolskie.pl oraz Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi www.minrol.gov.pl


15.09.2009

Droga Ekspresowa S-7

Budowa obwodnicy Lubnia to kolejny etap modernizacji drogi krajowej nr 7 - tzw. "zakopianki" w ramach powstającej drogi ekspresowej S7 z Warszawy do Rabki. W Lubniu powstało kilka kilometrów drogi z bezkolizyjnym węzłem, zlokalizowanym w miejscu, gdzie jest skrzyżowanie z drogą wojewódzką nr 968 na Mszanę Dolną. Koncepcję obwodnicy opracowano w krakowskim Transprojekcie, a inwestorem tego wyjątkowego przedsięwzięcia, wycenionego na niemal 150 mln złotych, była Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad w Warszawie.
Więcej szczegółowych informacji można znaleźć na stronie Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad oraz www.transprojekt.pl


Film zrobiony na zlecenie Spółki Akcyjnej POLDIM z siedzibą w Tarnowie.

15.09.2009

"Plebiscyt na Społecznika Roku 2009 Powiatu Myślenickiego"

Celem i ideą plebiscytu jest wyłonienie osób, firm które wspierają działalność społeczną, kulturalną, budują pozytywne postawy społeczne np. wolontariat, mają bezinteresowny wkład rzeczowy bądź pracy na rzecz rozwoju swoich środowisk lokalnych, a przede wszystkim zachowania godnego naśladownictwa w tych "szybkich" czasach.

Plebiscyt będzie przeprowadzony w dwóch kategoriach:

 • społecznik – osoba fizyczna
 • firma, stowarzyszenie

Powołana Kapituła, składająca się z siedmiu osób z różnych środowisk postara się wyłonić po 9 finalistów, spośród nich zostanie wyłoniony "Społecznik Roku" w kategorii osoba fizyczna oraz firma, stowarzyszenie, instytucja.

Każdy może zgłosić kandydata, najważniejsze jest dobre uzasadnienie wniosku. Finał plebiscytu odbędzie się ok. 15 października na Zamku w Dobczycach. Zgłoszenia można przesłać w formie listownej bądź e-mailem wg rozkładu kart zgłoszeń na adres Portal Dobrej Informacji Stróża 711 32-431, z dopiskiem "Społecznik Roku". Szczegóły, regulamin i karta zgłoszeń na stronie www.powiatmyslenice.pl. Na laureatów czekają atrakcyjne nagrody. Zgłoszenia można przesyłać do 5 października 2009 roku.


08.09.2009

Regionalny Konkurs Grantowy Programu „Równać Szanse 2009”

W Regionalnym Konkursie Graqntowym o dotacje do 7000 zł na projekty rozpoczynające się nie wcześniej niż 1 stycznia 2010 i trwające nie dłużej niż do 30 czerwca 2010 roku mogą ubiegać się organizacje pozarządowe, gminne domy kultury i gminne biblioteki oraz nieformalne grupy dorosłych, które chcą założyć organizację pozarządową, z terenów wiejskich i małych miast (do 20 000 mieszkańców).

Celem projektów realizowanych w ramach Programu jest wyrównywanie szans na dobry start w dorosłe życie młodzieży w wieku 13 – 19 lat z małych miejscowości. Po raz pierwszy Regionalny Program Grantowy „Równać Szanse 2009” przeprowadzany jest w systemie elektronicznym.

Udział w Regionalnym Konkursie Grantowym „Równać Szanse 2009” może być dla lokalnych podmiotów szansą na realizację efektywnego projektu ukierunkowanego na zwiększenie szans młodzieży na udany start w dorosłe życie. Termin składania wniosków mija 10 października 2009 r.

Wszelkie materiały promocyjne można pobrać ze strony: http://rownacsznse.pl01.09.2009

Człowiek – najlepsza inwestycja

W dniach od 01.09.2009 do 15.09.2009r. rozpoczęta została rekrutacja uczestników do realizacji projektu pn. „ Bo przyszłość zaczyna się już dziś” Realizacja projektu na podstawie umowy UDA-POKL.09.01.02-174/09-00 w ramach działania 9.1 Wyrównanie szans edukacyjnych i zapewnienie wysokiej jakości usług edukacyjnych świadczonych w systemie oświaty. Zakres wsparcia obejmuje zajęcia: matematyki – „I ty możesz dostać Pitagorasem” informatyki – „ Szkolny klub komputerowy”, języka angielskiego, przyrody – „Klub młodego przyrodnika” oraz zajęcia dydaktyczno – wyrównawcze z języka polskiego, matematyki i angielskiego. Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Szczegółowe informacje dotyczące zasad rekrutacji zawiera załącznik:01.09.2009

Człowiek – najlepsza inwestycja

W dniach od 01.09.2009 do 15.09.2009r. rozpoczęta została rekrutacja uczestników realizacji projektu pn. „ Przystanek kariera – program wyrównywania szans edukacyjnych gimnazjalistów z terenu Gminy Lubień” Realizacja projektu na podstawie umowy UDA-POKL.09.01.02-173/09-00 w ramach działania 9.1 Wyrównanie szans edukacyjnych i zapewnienie wysokiej jakości usług edukacyjnych świadczonych w systemie oświaty. Zakres wsparcia obejmuje zajęcia wyrównawcze z matematyki, języka angielskiego oraz dodatkowe zajęcia rozwijające wiedze i umiejętności kluczowe: koło matematyczne, koło ICT, koło języka angielskiego, koło przedsiębiorczości, program doradztwa zawodowego.
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Szczegółowe informacje dotyczące zasad rekrutacji zawiera załącznik.


31.08.2009

"SZLAKIEM KULTURY SUBREGIONU POŁUDNIOWEJ MAŁOPOLSKI"

1 sierpnia 2009 r. rozpoczęła się realizacja projektu pn. "Szlakiem Kultury Subregionu Południowej Małopolski". Zadanie jest współfinansowane ze środków otrzymanych od Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej w ramach Programu Operacyjnego Fundusz Inicjatyw Obywatelskich.
Wnioskodawcą a zarazem realizatorem zadania będzie Polskie Towarzystwo Turystyczno - Krajoznawcze - Oddział w Dobczycach.
Celem zadania jest odtwarzanie miejscowej tradycji i promocja kultury lokalnej poprzez organizowanie imprez plenerowych oraz przeprowadzenie działań edukacyjnych wśród dzieci ze szkół podstawowych, dla których zaplanowano między innymi: udział w pokazach tradycyjnego rzemiosła, w zajęciach w dziedzinie ludowej twórczości artystycznej oraz w zajęciach dotyczących epoki średniowiecza.
W Działaniu wezmą udział mieszkańcy 12 gmin:Dobczyce, Raciechowice, Siepraw, Lubień, Tokarnia, Gdów, Trzciana, Żegocina, Łapanów, Mucharz, Stryszów Lanckorona - obszar Grupy Partnerskiej Subregionu Południowej Małopolski „Beskidek”.


24.08.2009

OGŁOSZENIE

Gminny Zespół Obsługi Szkół w Lubniu ogłasza nabór wniosków o dofinansowanie kosztów nauki dla niepełnosprawnych uczniów w ramach obszaru A pilotażowego programu „UCZEŃ NA WSI – pomoc w zdobyciu wykształcenia przez osoby niepełnosprawne zamieszkujące gminy wiejskie...”, realizowanego przez Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

Dofinansowanie kosztów nauki w ramach Programu może otrzymać uczeń niepełnosprawny, który:

1. Posiada ważne orzeczenie o niepełnosprawności,
2. Pobiera naukę w szkole podstawowej, gimnazjum lub szkole ponadgimnazjalnej,
3. Zamieszkuje na terenie Gminy Lubień.

UWAGA! W przypadku niepełnosprawnych dzieci do lat 18-tu uprawnionym do ubiegania się o przyznanie dofinansowania kosztów nauki w ramach Programu jest rodzic lub opiekun prawny.
Zgodnie z postanowieniami Programu „UCZEŃ NA WSI”, dochody miesięczne brutto na jednego członka rodziny nie mogą przekroczyć 120% najniższego wynagrodzenia. W 2009r. jest to kwota 1.276,00 zł., czyli 120% wynosi 1.531,20 zł.
Druki wniosków można pobrać ze strony internetowej Gminy Lubień lub otrzymać wraz ze szczegółowymi informacje w Gminnym Zespole Obsługi Szkół w Lubniu – pokój Nr 26 (II piętro budynku Urzędu Gminy w Lubniu) – tel. (018) 26-83-050.
Wnioski są przyjmowane w Gminnym Zespole Obsługi Szkół w Lubniu w terminie do dnia 30 września 2009r.


19.08.2009

OGŁOSZENIE

W dniach od 1 do 15 września 2009r. będą przyjmowane wnioski o stypendium szkolne w pokoju nr 25, II piętro budynku Urzędu Gminy. Druki wniosków są dostępne na stronie internetowej gminy, bezpośrednio w pok. 25 jak również w szkołach na terenie gminy.


15.07.2009

Zarządzenie Nr 223/2009 Wójta Gminy Lubień z dnia 15 lipca 2009 r. w sprawie: ustalenia dodatkowych dni wolnych od pracy w 2009 roku dla pracowników Urzędu Gminy Lubień.


10.07.2009

Zarządzenie Nr 221/2009 Wójta Gminy Lubień z dnia 9 lipca 2009 r. w sprawie: podania do publicznej wiadomości wykazu lokali użytkowych i lokalu mieszkalnego będących w użyczeniu dla Gminy Lubień przeznaczonych do najmu lub dzierżawy.


08.07.2009

Mieszkańcy Gminy Lubień - Przedsiębiorcy

WNIOSEK O DOFINANSOWANIE DO ZAKUPU NOWEGO SAMOCHODU SPECJALISTYCZNEGO RATOWNICZO-GAŚNICZEGO DLA OSP LUBIEŃ


06.07.2009

KOMUNIKAT

w sprawie wystąpienia nadzwyczajnych okoliczności na gruntach rolnych deklarowanych do płatności bezpośrednich

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa informuje, że do gruntów rolnych, na których wystąpiły nadzwyczajne okoliczności. (np. gradobicie, nadmierne opady atmosferyczne, osuwiska ziemi, powodzie), które spowodowały zniszczenie upraw rolnych, PRZYSŁUGUJĄ PŁATNOŚCI BEZPOŚREDNIE.

W przypadku, gdy na zadeklarowanych, we wniosku o przyznanie płatności, działkach rolnych powstały szkody w uprawach, rolnik powinien, w terminie 10 dni od daty ustania tych okoliczności dostarczyć, do kierownika biura powiatowego, dowody potwierdzające wystąpienie okoliczności nadzwyczajnych.

Dowodem potwierdzającym wystąpienie gradobicia, nadmiernych opadów atmosferycznych, osuwisk ziemi i powodzi jest protokół oszacowania szkód sporządzony przez komisję powołaną przez wojewodę właściwego ze względu na miejsce powstania szkody.


03.07.2009

Zmiana opłat dla przedsiębiorców korzystających ze środowiska.


02.07.2009

Konkurs Historyczny

W związku z przypadającą w tym roku 70- tą rocznicą wybuchu II Wojny Światowej, Rada Gminy Lubień ogłasza konkus dla uczniów Gminazjów pt " KAMPANIA WRZEŚNIOWA 1939 R."

Tematyka konkursu:

Wydarzenia zawarte pomiędzy 05.05.1939r. a 05.10.1939r.

Literatura:

1. Paweł Piotr Wieczorkiewicz, Kampania 1939 roku KAW W-wa 2001.
2. Podręczniki obowiązujące w gimnazjach.
3. Wiadomości dostępne w Internecie ze szczególnym uwzględnieniem walk na terenie Powiatu Myślenickiego, Wysokiej, Kasiny Wielkiej.
4. Biografia płk Stanisława Maczka i szlak bojowy 10 Brygady Kawalerii Zmotoryzowanej (dostępne w internecie).

Etapy Konkursu:

- do 05.10.2009r. - etap szkolny
- do 10.11.2009r. - etap gminny
- ogłoszenie wyników i nagrodzenie laureatów 11.11.2009r.

Przewodniczący Rady Gminy


24.06.2009

Wakacje z Gminnym Ośrodkiem Kultury

czytaj więcej >>


06.02.2009

I N F O R M A C J A
PAMIĘTAJ O WYMIANIE DOWODU OSOBISTEGO

• Jeżeli zmieniłeś swoje dane osobowe ( imię, nazwisko, PESEL, miejsce zamieszkania) w terminie 14 dni złóż wniosek o wymianę dowodu osobistego.

• W przypadku uszkodzenia dowodu osobistego, zagubienia - złóż wniosek niezwłocznie.

• Jeżeli upływa termin ważności twojego dowodu osobistego - złóż wniosek o nowy dowód osobisty nie później niż na 30 dni przed upływem terminu ważności dokumentu.

Dokument tożsamości z nieaktualnymi danymi zostanie unieważniony przez wystawcę po upływie 3 miesięcy od dokonania zmian osobowych. Podstawa prawna: Ustawa z dnia 3.10.2008 r. o zmianie ustawy o ewidencji ludności i dowodach osobistych oraz niektórych innych ustaw.(Dz.U. Nr 195 z 2008 r poz. 1198 ).


23.01.2009

PRZEDSIĘBIORCY PROWADZĄCY ODBIÓR ODPADÓW KOMUNALNYCH OD WŁAŚCICIELI NIERUCHOMOŚCI Z TERENU GMINY LUBIEŃ..........WYDARZENIA

Podsumowanie roku 2009
Koniec roku to czas refleksji i podsumowań, dzięki którym wracając myślami do pewnych wydarzeń możemy je ponownie przeżyć. Wiąże się to także z planami na kolejny rok oraz ich realizacją, a zatem rok 2010 zapowiada się dla Gminy Lubień równie pracowicie.

ORLIK 2012
W dniu 9 listopada 2009 r. w Lubniu oddano do użytku kompleks sportowy, powstały w ramach rządowego programu „Moje boisko – Orlik 2012”. W uroczystości otwarcia wzięły udział władze okolicznych gmin, powiatu i województwa, dyrektorzy szkół i jednostek sportowych oraz młodzież z terenu Gminy Lubień. Koszty inwestycji wyniosły ponad 1,3 mln. zł.

V edycja Pucharu Szlaku Solnego
Zawody o „Puchar Szlaku Solnego” rozgrywane są nieprzerwanie od 2005 roku. We wrześniu 2009 w Skomielnej Białej odbył się kolejny wyścig kolarski MTB o „Puchar Wójta Gminy Lubień” zamykający kolejną edycje zawodów o „Puchar Szlaku Solnego”. W całym cyklu zawodów minionego roku startowało ponad 460 zawodników i zawodniczek w tym 154 dzieci do lat 12 i 152 młodzieży w wieku 13-18 lat. Organizator wyścigu KS „Luboń” –grupa kolarska im. Henryka Łasaka przygotowała dla zawodników bardzo atrakcyjną, ale i wymagającą trasę zaś dzięki licznej grupie sponsorów dla najlepszych ufundowano szereg ciekawych nagród. Podczas zawodów Monika Żur – Mistrzyni Polski Juniorów Młodszych, zawodniczka KS „Luboń” wygrała 4 wyścigi, zdobywając jednocześnie komplet punktów, dzięki którym zajęła pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej „Pucharu Szlaku Solnego”.

Droga ekspresowa S7
W kolejnym etapie budowy drogi ekspresowej S7 z Warszawy do Rabki ukończono modernizację drogi krajowej nr 7, tzw. „zakopianki”. W Lubniu powstało kilka kilometrów drogi z bezkolizyjnym węzłem, zlokalizowanym w miejscu skrzyżowania z drogą wojewódzką nr 968 na Mszanę Dolną. Inwestorem tego wyjątkowego przedsięwzięcia, wycenionego na niemal 150 mln złotych, była Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad w Warszawie. Oddanie do użytku obwodnicy spowodowało odciążenie ruchu ulicznego na głównej drodze biegnącej przez Lubień.

Boiska wielofunkcyjne
Ubiegłego roku zakończono budowę i oddano do użytku dwa boiska wielofunkcyjne. Obiekt w Tenczynie o wymiarach 22m x 44m plus pasy wolne szer. 2,0m posiada boisko treningowe piłki ręcznej, boisko koszykówki i siatkówki. Całość jest ogrodzona siatką polipropylenową o wysokości 4m. Wartość inwestycji wyniosła blisko 500 tys. zł brutto, z czego 200 tys. zł zostało pokryte z otrzymanej dotacji ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej Ministerstwa Sportu i Turystyki a pozostałe 300 tys. zł ze środków własnych gminy. Kolejną inwestycją tego typu była modernizacja boiska wielofunkcyjnego w Krzeczowie, przedsięwzięcie osiągnęło koszt 300 tys. zł. Z kolei w Skomielnej Białej przygotowano dokumentację techniczną i wykonano pewne prace przygotowawcze (koszt na dzień dzisiejszy wyniósł około 150 tys. zł.) związane z budową, której zakończenie planowane jest w przyszłych latach.

Miasta partnerskie
Gmina Lubień w ubiegłym roku podpisała umowy z trzema gminami partnerskimi; Malatiną (Słowacja), Catenay (Francja) i Kolnem (woj. Podlaskie). Współpraca obejmować ma w szczególności kontakty na płaszczyźnie; samorządowej, społeczno-kulturalnej, oświatowej, sportowej, gospodarczej, rozwoju turystycznego i wymianie turystycznej. Ponadto Gminy podejmą współpracę w zakresie opracowania wspólnych programów współfinansowanych z Funduszy Unii Europejskiej. W ramach współpracy Gmina Lubień przekazała samochód strażacki marki Mercedes dla Gminy Malatina, która do tej pory nie posiadała samochodu tego typu.

Kanalizacja w Gminie Lubień
W ubiegłym roku wykonano projekt budowy kanalizacji w Lubniu; Os. Inżynierskie i Zalas. Podpisano również porozumienie pomiędzy gminami Lubień, Tokarnia, Pcim i Myślenice w sprawie budowy kanalizacji na terenie tych gmin, w miejscu gdzie kanalizacja nie została do tej pory wykonana. Nieczystości z kanalizacji będą odprowadzane do oczyszczalni ścieków w Myślenicach. W 2010 r. planowane jest ogłoszenie przetargu na wykonanie projektu budowy w/w kanalizacji.

Ochotnicza Straż Pożarna
W 2009 roku dokonano kilku inwestycji związanych z OSP w tym; remont budynków OSP Lubień, Krzeczów oraz Skomielna Biała i zakup syreny elektronicznej dla OSP Lubień. Ponadto OSP Tenczyn otrzymała nową syrenę z Urzędu Wojewódzkiego. Łącznie inwestycje dla OSP wyniosły około 300 tys. zł. W 2010 r. środki przeznaczone na te cele to około 200 tys. zł.

Inwestycje drogowe
Gmina Lubień wykonała w ubiegłym roku modernizację 30 odcinków dróg i poniosła w związku z tym koszt 2 mln. zł. Modernizacja objęła żwirowanie, wykonanie odwodnień, przepustów oraz położenie masy bitumicznej (asfalt). W 2010 r. planowana jest modernizacja kolejnych odcinków.

Rozbudowa Gimnazjum w Skomielnej Białej
Ubiegłego roku Gmina Lubień rozpoczęła rozbudowę Gimnazjum im. Henryka Łasaka w Skomielnej Białej wraz z infrastrukturą. Pierwszy etap prac (stan surowy otwarty) został zakończony a jego koszt wyniósł ponad 250 tys. zł. W 2010 r. planowane jest zakończenie dobudowy i oddanie pomieszczeń do użytku.

Chodnik wzdłuż drogi krajowej nr 28 w Skomielnej Białej
Przygotowano pełną dokumentację projektową wraz z pozwoleniem na budowę chodnika wzdłuż drogi krajowej nr 28 w Skomielnej Białej od skrzyżowania z drogą krajową nr 7 do granicy z Rabką Zdrój. Realizacja projektu planowana jest na 2010 rok, uwarunkowane jest to jednak od decyzji mającej zapaść w GDDKiA w Warszawie w najbliższych miesiącach.

Samochód dla OSP Lubień
W ramach realizacji zadania utrzymania porządku publicznego i bezpieczeństwa obywateli oraz ochrony przeciwpożarowej i przeciwpowodziowej został zakupiony i przekazany dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Lubniu samochód ratowniczo–gaśniczy marki Iveco model Daily 49-10 Turbo za około 75 tys. zł. Nowo zakupiony pojazd podniósł zdolność bojową jednostki oraz skuteczność akcji ratowniczych i gaśniczych na terenie gminy. OSP Lubień otrzymała również nieodpłatnie ze Straży Granicznej w Nowym Sączu drugi samochód marki LandRover, który przeszedł gruntowny remont za kwotę 40 tys. zł.

Środki finansowe z Unii Europejskiej dla Gminy Lubień
W 2009 roku Gmina Lubień pozyskała z Unii Europejskiej środki finansowe na realizację niżej wymienionych zadań.                                       

Gmina Lubień otrzymała dotację w ramach MRPO (Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego) w wysokości blisko 930 tys. zł. W ramach projektu, którego całkowita kwota wyniosła 1,38 mln. zł. wykonano remont Ośrodka Zdrowia, a nieużytki wokół budynku nr 515 (dawna „Lecznica zwierząt”), przekształcono w miejsce odpoczynku i zabaw dla dzieci. Prace związane z Ośrodkiem Zdrowia objęły remont ogrodzenia, drogi dojazdowej, wymianę pokrycia dachowego, budowę miejsc postojowych, chodników oraz pochylni dla osób niepełnosprawnych, schody na zewnątrz budynku, a także zagospodarowano plac zieleni przy ośrodku. Czas realizacji inwestycji 1.04.2009 – 30.09.2010 r. Kolejna część projektu obejmie termomodernizację budynków 515 i 516 tj. dawna „Lecznica zwierząt i Agronomówka”. Zakończenie prac planowane jest w czerwcu 2010 r. W ramach odrębnego projektu wykonano remont pierwszego piętra oraz piwnicy, której część pomieszczeń przeznaczono na rehabilitację. Ponadto planuje się wykonanie windy dla osób niepełnosprawnych oraz zatrudnienie lekarzy specjalistów.

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007 - 2013.

W ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, Działanie 9.1.2. Wyrównywanie szans edukacyjnych uczniów z grup o utrudnionym dostępie do edukacji oraz zmniejszanie różnic w jakości usług edukacyjnych (finansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego) Gmina Lubień otrzymała 100% dofinansowania na realizację dwóch projektów w latach 2009-2010:

 • „Bo przyszłość zaczyna się już dziś!” - Dzięki otrzymanym środkom prowadzone są dodatkowe zajęcia pozalekcyjne (matematyczne, informatyczne, przyrodnicze oraz z języka angielskiego) a także zajęcia dydaktyczno-wyrównawcze z matematyki, języka polskiego i angielskiego dla uczniów klas I-III Szkół Podstawowych. Wartość projektu wynosi 427 829,27 zł.
 • „Przystanek Kariera - program wyrównywania szans edukacyjnych gimnazjalistów z terenu Gminy Lubień” - W ramach tego projektu prowadzone są zajęcia wyrównawcze z matematyki i języka angielskiego oraz dodatkowe zajęcia pozalekcyjne (koło matematyczne, koło ICT, koło języka angielskiego, koło przedsiębiorczości). Ponadto realizuje się program doradztwa zawodowego dla klas III. Wartość projektu wynosi 373 600 zł.

Realizacja tych projektów została powierzona Gminnemu Zespołowi Obsługi Szkół w Lubniu.

Gmina Lubień za pośrednictwem GZOS zrealizowała również takie projekty jak „Imieniny Papieża Rodaka w Dolinie Chochołowskiej” i „Szlakami miejsc pamięci II Wojny Światowej w Gminie Lubień”. Były one w 50% dofinansowane z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego, a pozostała część z budżetu Gminy Lubień.

„Jak ryba w wodzie” (III-2009 i IV-2010) to projekt, którego realizatorem jest Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego. W ramach akcji „Już pływam” – zagospodarowanie czasu wolnego dzieci i młodzieży Gmina Lubień otrzymała wsparcie finansowe z Województwa Małopolskiego. Zajęcia odbywają się w Myślenicach w Centrum wodnym Aquarius i obejmują kursy pływania dla 60 uczniów Szkół Podstawowych z terenu naszej Gminy.

W ramach programu „Radosna szkoła” realizowanych przez poszczególne placówki oświatowe tj. Szkoły Podstawowe w Lubniu, Tenczynie, Krzeczowie i Skomielnej Białej pozyskano środki finansowe na zakup pomocy dydaktycznych w ogólnej kwocie 42 tys. zł.

W 2010 r. planuje się wykonanie placów postojowych przy kompleksie sklepów w Lubniu, obok kościoła oraz boiska sportowego w Tenczynie a także koło budynku Ochotniczej Straży Pożarnej w Krzeczowie. Ponadto planowane jest wykonanie remontu siedziby Gminnego Ośrodka Kultury w Lubniu. W związku z tym pod koniec listopada 2009 roku podpisano stosowne umowy oraz ujęto niezbędne wydatki w budżecie gminy. Rozpoczęcie prac planowane jest w roku 2010.

W bieżącym roku planuje się złożenie kolejnych wniosków na pozyskanie środków finansowych w tym: dofinansowanie w ramach MRPO, PROW oraz na budowę dróg z MSWiA.


Zakończenie projektu EFS „Szkolenie - Praktyka - Zatrudnienie - Rozwój” w Skomielnej Białej
W dniu 11 grudnia 2009r w Środowiskowym Hufcu Pracy 6-36 w Skomielnej Białej odbyło się podsumowanie projektu EFS „Szkolenie Praktyka Zatrudnienie Rozwój” połączone z wręczeniem certyfikatów dla 20 osobowej grupy uczestników.Uczestnicy w wieku od 16 do 24 lat wzięli udział w zajęciach z psychologiem, z doradcą zawodowym, z przedsiębiorczości, w kursie języka angielskiego, zajęciach komputerowych. Grupa A dodatkowo miała zajęcia wyrównawcze z wybranych przedmiotów, a grupa B wzięła udział w kursie zawodowym; kelner- barman, kosmetyczka- wizażystka, kursie ECDL oraz część uczestników w kursie prawa jazdy.

Na spotkanie oprócz uczestników projektu przybyli goście: Przedstawiciele MKW OHP pani Ania Czajowska – Dekier, pan Jacek Hymczak, Wójt Gminy Lubień: Kazimierz Szczepaniec, Przewodniczący Rady Gminy Stanisław Bednarczyk, Dyrektor GZOSZ w Lubniu pani Halina Gruszkowska, KS. Proboszcz Ryszard Pawluś, pracodawcy, sponsorzy, przedstawiciele firm biorących udział w projekcie.Po obejrzeniu prezentacji multimedialnej przygotowanej przez młodzież podczas zajęć informatycznych i wręczeniu certyfikatów uczestnikom projektu wszyscy goście spotkania obejrzeli spektakl przedświąteczny pt. ,,Czekając na…” w wykonaniu młodzieży ze Środowiskowego Hufca Pracy w Skomielnej Białej.Pan Wójt Gminy Lubień wręczył list pochwalmy na ręce pani Komendant Środowiskowego Hufca Pracy 6- 36 Marta Augustyn gratulował tak szeroko pojętej działalności na rzecz społeczności lokalnej. Życzył by kolejne lata przyniosły satysfakcję i sukcesy w wielu działaniach pracy hufca. Na zakończenie wszyscy przybyli goście wraz z życzeniami otrzymali symboliczne podziękowania za pomoc, życzliwość oraz wsparcie programów i przedsięwzięć realizowanych w latach 1999-2009. W tym roku mija 10 lat od momentu, kiedy w miejsce Ochotniczego Hufca Pracy dzięki inicjatyw wielu życzliwych ludzi zarządzeniem Komendanta Wojewódzkiego powołany został Środowiskowy Hufiec Pracy, który swoją bogatą ofertę edukacyjno – wychowawczo – szkoleniową dla dzieci i młodzieży wrósł na stałe w życie mieszkańców wsi i gminy.

	„Radujmy się dobrami ziemi,
	Ciesz się uczuciem cieniem i światłem,
	Raduj się każdą porą roku,
	Lecz przede wszystkim raduj się tym,
	Że jest człowiek!”

			Nazim Hikmet
Tekst i zdjęcia: Marta Augustyn

Złote Gody 2009
W dniu 19 listopada 2009 roku o godz. 14-tej w kościele parafialnym w Lubniu ksiądz Franciszek Bobeł odprawił mszę świętą w intencji Jubilatów z terenu całej naszej Gminy, którzy w tym roku obchodzili swoją 50-tą rocznicę małżeństwa, tak zwane „ Złote Gody.”

W krótkiej homilii skierowanej do wszystkich zebranych ksiądz Franciszek powiedział:
„Minęło 50 lat od chwili, kiedy stuła kapłańska przewiązała Wasze ręce, a usta Wasze wypowiedziały słowa przysięgi na miłość, wierność, uczciwość i trwanie razem dopóki Was śmierć nie rozłączy.Dochowaliście wierności sobie i Bogu, i dziś po 50 latach stajecie znowu przed Bogiem, aby podziękować za wszystkie te lata, za radości i doświadczenia, za dom i rodzinę.Stajecie dziś przed Bogiem, również po to, aby prosić o dalsze lata życia, o zdrowie i opiekę Boga dla siebie i Waszych rodzin, które Was dziś otaczają.Nich Bóg przyjmie Wasze dziękczynienie i wszystkim hojnie błogosławi, szczęść Wam Boże.”

Po zakończonej mszy świętej były życzenia długich lat w zdrowiu oraz pamiątkowe zdjęcia.Dalsze uroczystości miały miejsce w budynku OSP Lubień.

Medale za „Długoletnie Pożycie Małżeńskie” nadane przez Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego dla 19 par - Dostojnym Jubilatom wręczył Wójt Gminy Lubień Kazimierz Szczepaniec oraz Przewodniczący Rady Stanisław Biedrończyk, a w listach gratulacyjnych skierowanych do Jubilatów, przypomniano słowa francuskiego pisarza Antoine de-Saint Exupery:

	„Najważniejsze jest, aby gdzieś istniało to, czym się żyło;
	i zwyczaje, i święta rodzinne, i dom pełen wspomnień”.

Uroczystości uświetnił występ zespołu „Zagórzanie”, były wiersze, piosenki i regionalne tańce, może dziś już zapomniane, ale przywołujące wspomnienia tamtych lat, były łzy wzruszenia, radość i smutek. Niestety zabrakło trzech Jubilatów, którzy w tym roku odeszli do wieczności, zabrakło tak niewiele…

	Ej, za krótko trwa godzina
	Niech się chwila ta zatrzyma
	Swoim szczęściem chcę nakarmić
	Calutki świat zdziwiony tak…
	
	Wielka miłość nie wybiera,
	Czy jej chcemy nie pyta nas wcale
	Wielka miłość, wielka siła zostajemy jej wierni na zawsze

… zaśpiewała Pani Angelika Żur już na zakończenie. Trzeba wielkiej miłości, aby przeżyć ze sobą 50 lat, trzeba wielkiej siły, by zostać ze sobą na zawsze. Dziękujemy Wszystkim Jubilatom za przybycie, za Wasze świadectwo, za Waszą obecność wśród nas.

Z najlepszymi życzeniami Wójt Gminy Lubień Kazimierz Szczepaniec"Szlakami miejsc pamięci II Wojny światowej w Gminie Lubień"
W dniu 18 listopada 2009 r. w budynku Szkoły Podstawowej w Skomielnej Białej odbyło się spotkanie, które było okazją do podsumowania projektu pn. "Szlakami miejsc pamięci II Wojny światowej w Gminie Lubień"

Wspomniany projekt realizowany był od 1 września do 20 listopada 2009 roku. Wzięła w nim udział młodzież - uczniowie klas VI Szkoły Podstawowej w Lubniu 60 uczniów, Tenczynie 37 uczniów, Krzeczowie 12 uczniów, Skomielnej Białej 35 uczniów.

Efektem realizowanego programu jest wystawa plastyczna, fotograficzna oraz montaż słowno muzyczny pod nazwą "Ale krwi nie odmówił nikt" przygotowany przez uczniów ze Skomielnej Białej, który został przedstawiony koleżankom i kolegom ze szkół gminy Lubień, a także zaproszonym gościom. Podczas spotkania uczniowie otrzymali dyplomy i nagrody za udział w konkursach.

W dniu 19 listopada montaż obejrzeli rodzice i dziadkowie, którzy ze łzami w oczach podziwiali swoje pociechy. Realizacja programu to wspaniała lekcja historii i pamięci za tych, którzy z honorem, w imię miłości walczyli w obronie Ojczyzny.

Koordynatorem projektu była Pani Marta Augustyn.
Więcej informacji na temat projektu można znaleźć na stronach WWW Szkoły Podstawowej w Skomielnej Białej.


Święto Niepodległości 2009
Tegoroczne Gminne obchody Święta Niepodległości odbyły się w gościnnych progach Zespołu Szkół imienia Świętej Królowej Jadwigi w Krzeczowie. Po uroczystej mszy Świętej w Kościele Parafialnym wszyscy zaproszeni goście udali sie w rytm radosnego marsza za Młodzieżową Orkiestrą Dętą z Tenczyna do budynku szkoły. Na Sali gimnastycznej, przy przygaszonych światłach i blasku świec uczestnicy uroczystości obejrzeli przygotowany przez uczniów, nauczycieli i strażaków wzruszający program artystyczny. Po spektaklu wszyscy śpiewali pieśni patriotyczne razem z Tenczyńską Orkiestra. To było wspaniałe i wzruszające przeżycie, a kto nie był... niech żałuje!!!


Uroczystość otwarcia kompleksu sportowego "Orlik 2012"
W dniu 9.11.2009 r. w Lubniu oddano do użytku kompleks sportowy, powstały w ramach rządowego programu „Moje boisko – Orlik 2012”. Uroczystego otwarcia obiektu dokonali Wójt Gminy Lubień Kazimierz Szczepaniec, poseł na Sejm RP Marek Łatas, senator Stanisław Bisztyga, Przewodniczący Rady Powiatu Henryk Migacz, Starosta Powiatu Myślenickiego Józef Tomal, Kierownik Zespołu ds. Rozwoju Kultury Fizycznej w Departamencie Edukacji i Sportu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego Krzysztof Kępa oraz Wykonawca Pan Józef Paryl przecinając wstęgę. W uroczystościach udział wzięli: Burmistrz Myślenic Maciej Ostrowski, Burmistrz Rabki-Zdrój Ewa Przybyło, Z-ca Burmistrza Rabki-Zdrój Robert Wójciak, Wójt Gminy Tokarnia Edward Zadora, Wójt Gminy Siepraw Tadeusz Pitala, Sekretarz Gminy Pcim Janusz Ambroży, Radni Gminy Lubień, Dyrektorzy Szkół i Jednostek Sportowych oraz Młodzi Mieszkańcy Lubnia i Gminy.

Proboszcz lubieńskiej parafii ks. Franciszek Bobeł poświęcił boiska i budynek zaplecza sportowego. Następnie głos zabrał Wójt Gminy Kazimierz Szczepaniec, który w swoim przemówieniu podziękował wszystkim, którzy przyczynili się do powstania tego pięknego obiektu i życzył wszystkim użytkownikom boisk wiele radości z ich korzystania. Następnie głos zabrali zaproszeni goście, przekazując na ręce Wójta, pamiątkowe gadżety m.in. piłki i koszulkę z podpisami piłkarzy Wisły Kraków.

W części artystycznej wystąpiły cheerleaderki ze Szkoły Podstawowej w Lubniu p/kierunkiem p. Anny Surówki. Na koniec Wójt Gminy Lubień wręczył dyplomy, puchary i nagrody zwycięzcom i uczestnikom Gminnego Turnieju w Piłce Nożnej o Puchar Wójta Gminy Lubień który rozegrany został w sobotę 7 listopada.

I miejsce w Turnieju zajęła drużyna z Gimnazjum z Tenczyna, II-gie – drużyna Gimnazjum z Lubnia, III-cie – Gimnazjum ze Skomielnej Białej, IV-te Gimnazjum z Krzeczowa. Tytuł Króla Strzelców zdobył Kamil Żernowski z Tenczyna. Najlepszym Zawodnikiem okazał się Krzysztof Basista z Tenczyna, zaś Najlepszym Bramkarzem został Grzegorz Łazarczyk także z Tenczyna.

Zarówno rozgrywki jak i Otwarcie Kompleksu Sportowego Orlik zorganizował Gminny Ośrodek Kultury. Nad prawidłowym przebiegiem rozgrywek piłkarskich czuwali sędziowie: Pan Janusz Klimas, Pan Bartłomiej Paś oraz Pan Szymon Sobczak. Część nagród i puchary ufundował Wójt Gminy Lubień Pan Kazimierz Szczepaniec, pozostałe Pan Tadeusz Sobczak. Bardzo serdecznie dziękujemy im za okazaną pomoc i zrozumienie.7 Małopolski Festiwal Teatrów Wiejskich
W dniach 17-18.10.2009 odbył się 7 Małopolski Festiwal Teatrów Wiejskich organizowany tradycyjnie przez Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Wiśniowej. Spośród 14 rywalizujących grup jury w składzie: przewodniczący etnomuzolog Andrzej Starzec oraz etnograf Elżbieta Porębska-Kubik i teatrolog Kamil Cygański przyznało 1. miejsce Amatorskiemu Zespołowi Teatralnemu ze Skomielnej Białej za przedstawienie "Zrękowiny u Druzgały".


11 Konkurs na "Najlepszego Sołtysa Małopolski
11 października w Brodach koło Kalwarii odbyło się podsumowanie 11 konkursu na "Najlepszego Sołtysa Małopolski" oraganizowanego przez Małopolskie Stowarzyszenie Sołtysów oraz Wojewódzctwo Małopolskie. Wybór laureata odbył się w oparciu o następujące kryteria: inwestycje zrealizowane w sołectwie z inicjatywy Sołtysa, współpraca z samorządem gminnym i współpraca z mieszkańcami, inicjatywy lokalne podjęte i realizowane przez Sołtysa, w tym kultura i promocja. Pan Jan Macioł, Sołtys Skomielnej Białej zdobył wysokie 2 miejsce oraz nagrodę rzeczową w postaci myjki ciśnieniowej KARCHER, ufundowanej przez Wójta Gminy Lubień i zaproszenie na wyjazd do Parlamentu Europejskiego ufundowane przez Europosła Małopolski.
Składamy serdeczne gratulacje.


Zawody MTB o Puchar Szlaku Solnego
W dniu 06.09.2009 w Skomielnej Białej odbył się wyścig kolarski MTB o Puchar Wójta Gminy Lubień zamykający kolejną edycje zawodów o Puchar Szlaku Solnego.

Wyniki zawodów MTB o Puchar szlaku Solnego ze Skomielnej Białej:


Szczegółowe informacje dostępne na stronie www.pucharszlakusolnego.plczytaj więcej >>

Umowa z Catenay
W dniach od 3 do 7 lipca delegacja naszej gminy na czele z Wójtem Kazimierzem Szczepańcem i Przewodniczącym Rady Stanisławem Biedrończykiem oraz kilkoma radnymi odbyła podróż do francuskiej miejscowości Catenay w celu podpisania umowy o wzajemnej współpracy między gminami. Wizyta ta była odpowiedzią na zaproszenie Pani mer Brigitte Langlois, którą gościliśmy u nas w dniach 23 – 30 kwietnia tego roku kiedy to wstępnie omówiono warunki tejże współpracy. czytaj więcej >>


„Uroczystość wręczenia nagród najlepszym absolwentom szkół podstawowych i gimnazjów w roku szkolnym 2008/2009"
W dniu 18 czerwca 2009r. w auli Gimnazjum im. Jana Pawła II w Lubniu odbyła się Gminna Uroczystość wręczenia nagród najlepszym absolwentom szkół podstawowych i gimnazjów w roku szkolnym 2008/2009. Na uroczystość tę przybyli nagrodzeni uczniowie ze swymi rodzicami. Gospodarze uroczystości: Pan Kazimierz Szczepaniec – Wójt Gminy Lubień i Pan Stanisław Biedrończyk – Przewodniczący Rady Gminy Lubień gościli na spotkaniu: Pana Stanisława Matogę – Wizytatora Małopolskiego Kuratorium Oświaty w Krakowie, Panią Marię Szczepaniec – Przewodniczącą Komisji Oświaty Rady Gminy Lubień, Pana Jacka Luberdę – radnego i Wiceprzewodniczącego Stowarzyszenia na Rzecz Gimnazjum w Lubniu, Pana Tadeusza Sobczaka – fundatora nagrody specjalnej, Panią Marię Rapacz – Skarbnika Gminy, Pana Krzysztofa Łabuza – Sekretarza Gminy i Panią Danutę Burtan – Dyrektora GOK w Lubniu. Ponadto w spotkaniu uczestniczyli: wszyscy dyrektorzy szkół z terenu gminy i nauczyciele -wychowawcy klas absolwenckich. Uroczystość uświetnił Zespół „Happy Song”, działający przy Szkole Podstawowej i Gimnazjum w Tenczynie, który wykonał utwory wokalne: zespołowe i solowe. czytaj więcej >>


„Podsumowanie i zakończenie Małopolskiego Rok Przedszkolaka"
15 czerwca w Auli Wyższej Szkoły Filozoficzno-Pedagogicznej w Krakowie uroczystą konferencją podsumowano i zakończono Małopolski Rok Przedszkolaka. Na zaproszenie kuratora Artura Dzigańskiego udział w konferencji wzięli m.in. przedstawiciel M.E.N. Beata Tarnowska, Wojewoda Małopolski Jerzy Miller, Zastępca Prezydenta Miasta Krakowa Elżbieta Lęcznarowicz, dyrektorzy i nauczyciele przedszkoli małopolskich, szkół podstawowych z oddziałami przedszkolnymi i zespołów szkolno-przedszkolnych oraz kuratorzy oświaty z całej Polski. W konferencji wziął również udział Wójt Gminy Lubień p. mgr inż. Kazimierz Szczepaniec.
Konferencję otworzył program artystyczny w wykonaniu dzieci 5 i 6 – letnich z Samorządowego Przedszkola w Tenczynie. Dzieci zaprezentowały program ,, Kto Ty jesteś – Polak mały”, który został wyróżniony w Przeglądzie Małych Form Scenicznych.
Podczas występu dzieci, nawiązując do treści przedstawienia, na slajdach została zaprezentowana w całości Gmina Lubień (krajobrazy, placówki itd.). czytaj więcej >>


„Tenczyn – otwarcie boiska wielofunkcyjnego ”
W dniu 13.06.2009r. odbyło się uroczyste otwarcie boiska wielofunkcyjnego, ogólnodostępnego przy Szkole Podstawowej i Gimnazjum w Tenczynie. Uroczystego aktu przecięcia wstęgi dokonali Wójt Gminy Lubień Kazimierz Szczepaniec, Przewodniczący Rady Gminy Lubień Stanisław Biedrończyk, Dyrektorzy: Szkoły Podstawowej Pani Danuta Biedrończyk i Gimnazjum Pani Maria Majewska oraz Prezes Speeds Sport Andrzej Rostkowski generalny wykonawca boiska. Poświęcenia dokonał Ojciec Zdzisław Weissbrot – proboszcz Parafii pw. Najświętszej Marii Panny Królowej Polski w Tenczynie, życząc Błogosławieństwa Bożego, radości, sukcesów sportowych i duchowych dla wszystkich uczniów i ich opiekunów. Uroczystości towarzyszyli licznie przybyli Goście: Senator Stanisław Bisztyga, Przewodniczący Rady Powiatu Henryk Migacz, Radni Rady Gminy Lubień, Dyrektorzy Szkół i Przedszkoli, Grono Pedagogiczne z terenu gminy, Sołtysi, Pracownicy Urzędu Gminy oraz licznie zgromadzona młodzież i dzieci z Tenczyna. Podziękowania na ręce wszystkich, którzy choćby w najmniejszy sposób przyczynili się do powstania boiska złożył Wójt Gminy Lubień Kazimierz Szczepaniec. czytaj więcej >>


„Umowa z Gminą Malatina”
Dnia 27.05.2009 Gmina Lubień nawiązała współpracę ze Słowacką gminą Malatina
Z naszej strony umowę podpisał Wójt Kazimierz Szczepaniec i Przewodniczący Rady Gminy Stanisław Biedrończych po stronie słowackiej Starosta Zdenko Kuban oraz radny Albin Paluga
Współpraca obejmować będzie w szczególności kontakty na płaszczyznach:
- samorządowej
- społeczno- kulturalnej
- oświatowej
- sportowej
- gospodarzej
- rozwoju turystycznego i wymiany turystycznej

czytaj więcej >>


„Młodzież Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych na Monte Cassino i u grobu Jana Pawła II”
Młodzież Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych na Monte Cassino i u grobu Jana Pawła II”
W dniach 14-24 maja 2009 roku uczniowie Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych im. Bohaterów Monte Cassino w Lubniu uczestniczyli w wyjeździe związanym z uroczystymi obchodami 65 rocznicy Bitwy o Monte Cassino. Wyjazd ten zorganizowany został przez harcerzy Chorągwi Wielkopolskiej i odbywał się pod hasłem „Diament-szlakiem 2 Korpusu Polskiego we Włoszech”. Młodzież Zespołu Szkół brała udział w przygotowaniach do uroczystych obchodów, a więc w porządkowaniu Polskiego Cmentarza Wojennego na Monte Cassino oraz pomnika 3 Dywizji Strzelców Karpackich (wzgórze 593), a także w uroczystościach głównych tj. Mszy Świętej z udziałem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, pana Lecha Kaczyńskiego, celebrowanej przez biskupa polowego Wojska Polskiego, Apelu Poległych i składaniu wieńców na grobie generała Władysława Andersa. czytaj więcej >>


„XVII Filnał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Lubniu”
11 stycznia 2009r, juz po raz siedemnasty zagrała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. W tym roku dochód ze zbiórki pieniędzy w Polsce i poza jej granicami, zostanie przeznaczony na wczesne wykrywanie chorób nowotworowych u dzieci. Jak co roku do akcji przyłączył się Gminny Ośrodek Kultury w Lubniu. Wolontariuszki WOŚP: Magda Dziadek, Renata Druzgała, Halina Jaworska,Anita Juszczak i Joanna Jaworska, przez cały dzień zbierały do orkiestrowych puszek, hojne datki przekazywane przez mieszkańców Lubnia. O godzinie 16.15, w sali OSP rozpoczął się koncert. Rozpoczęły go przedszkolaki z Lubnia, przedstawiając niezwykle urokliwe Jasełka. Opiekunkami maluchów były panie : Anna Sroka i Anna Burtan. Następnie na scenę wkroczyła Orkiestra Dęta OSP Skomielna Biała. Muzycy pod batutą pana Marka Macioła, zaprezentowali widzom program. który spotkał się ze szczerym aplauzem. Nie zapomnieliśmy o haśle, które przyświecało siedemnastemu Finałowi :"W zdrowym ciele, zdrowy duch". Cheerleaderki z Gimnazjum im. Jana Pawła II z Lubnia, porwały do zabawy niemal całą publiczność na sali. Z kolei do współnego śpiewania, zaprosili lubnian następni uczestnicy koncertu - zespół wokalno muzyczny "Pastele", pod kierunkiem Pani Danuty Burtan. Do zespołu dołączyli także gitarzyści, którzy szlifują swoje umiejętności w Ośrodku Kultury. Opiekunem sekcji gitarowej jest także pani Danuta Burtan. czytaj więcej >>WIEŚCI GMINNE

Nowa syrena alarmowa dla OSP Lubień
Wójt Gminy Lubień informuje mieszkańców Naszej Gminy, że na podstawie realizacji zadania publicznego w zakresie utrzymania porządku publicznego i bezpieczeństwa obywateli oraz ochrony przeciwpożarowej i przeciwpowodziowej została zamontowana na budynku Ochotniczej Straży Pożarnej w Lubniu nowa syrena alarmowa elektroniczna serii DSE – 1200 S firmy „PLATAN”. Syrena ta jest pierwszą taką syreną w Powiecie Myślenickim i jedną z nielicznych w Województwie Małopolskim. Takiej syreny nie ma nawet Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego w Myślenicach. Nowa syrena jest syreną z prawdziwego zdarzenia, może pracować do dwóch tygodni bez zasilania, a także z dziedziny zarządzania kryzysowego i obrony cywilnej można do niej wprowadzić 12 sygnałów alarmowych, które będą informować mieszkańców o występujących zagrożeniach. Syrena alarmowa zostanie wykorzystana także dla potrzeb Ochotniczej Straży Pożarnej w Lubniu, gdyż OSP Lubień należy do Krajowego Systemu Ratowniczo Gaśniczego i jako jednostka wyróżniająca się została wytypowana przez Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Myślenicach do ratownictwa drogowego na drogach krajowych Nr 7 Kraków-Chyżne i 28 Bielsko-Przemyśl oraz na drodze wojewódzkiej Lubień-Nowy Sącz, które przebiegają przez Naszą Gminę. Dzięki tej syrenie alarmowej elektronicznej podniósł się stan gotowości bojowej i skuteczność akcji ratowniczych i gaśniczych na terenie Naszej Gminy.


Środki Unijne dla Lubnia

                                       

Gmina Lubień w maju 2008r. złożyła wniosek „ Zagospodarowanie przestrzeni publicznej i odnowa centrum wsi Lubień” w ramach konkursu Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego /MRPO/ Priorytet 6 Spójność wewnątrzregionalna, Działanie 6.2 Rozwój obszarów wiejskich, Schemat A Odnowa centrum wsi. Długi proces procedury oceny zakończył się sukcesem dla Gminy. Zarząd Województwa Małopolskiego 30 grudnia 2008 roku dokonał oceny strategicznej oraz zatwierdził listę projektów objętych wsparciem finansowym. Wsparcie finansowe Gminy Lubień wynosi 929 631 zł i stanowi 70% wartości projektu 1 328 043 zł. Ranga sukcesu jest niebagatelna bowiem tylko 17 z pośród 116 ubiegających się Gmin znalazło się na wymienionej liście. Obecnie Gmina Lubień oczekuje na podpisanie umowy, która umożliwi nam rozpoczęcie inwestycji według złożonego harmonogramu prac na lata 2009-2010. W roku 2009 uwzględnia się następujące prace: Zagospodarowanie terenu wokół Ośrodka Zdrowia w Lubniu – pochylnia, schody, miejsca postojowe, remont drogi dojazdowej, chodniki, mała architektura, place zieleni, remont ogrodzenia, remont dachu, Zagospodarowanie terenu wokół budynku 515 w Lubniu tj. dawna „Lecznica zwierząt” – nowe ogrodzenie, chodniki, obiekty małej architektury, plac zabaw, place zieleni. W roku 2010 uwzględnia się jedynie termomodernizację budynków 515 i 516 tj. dawna „ Lecznica zwierząt i Agronomówka” położonych w Lubniu. Mając na uwadze potrzeby, dalszy rozwój Pracownicy Gminy koncentrują swoje starania przygotowując się do nowych konkursów w tym roku m.in.: MRPO, PROW, ORLIK, PO IiŚ, POKL.

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007 - 2013.


Tenczyn - budowa boiska wielofunkcyjnego
W grudniu 2008r. rozpoczęte zostały prace budowy boiska wielofunkcyjnego, ogólnodostępnego przy Szkole Podstawowej w Tenczynie. Należy podkreślić, iż jest to pierwsze tego typu boisko na terenie Gminy, którego główną zaletą jest przewidziana projektem bezspoinowa, nie prefabrykowana nawierzchnia polipropylenowa. Projekt boiska o wymiarach 22m x 44m plus pasy wolne szer. 2,0m uwzględnia boisko treningowe piłki ręcznej, boisko koszykówki, boisko siatkówki. Całość boiska zostanie ogrodzona siatką polipropylenową o wysokości 4m. Wartość inwestycji wynosi 499 261,91 zł brutto, z czego 200 000 zł brutto zostanie pokryte z otrzymanej dotacji ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej Ministerstwa Sportu i Turystyki i 299 261,91 zł brutto pokryte ze środków własnych Gminy. Aktualnie prace zostały zawieszone ze względu na czynniki atmosferyczne, planowany termin zakończenia inwestycji styczeń- czerwiec 2009.


IMPREZY GOK - LATO’2009
Tegoroczne lato wypełnione było głównie imprezami plenerowymi. Sezon letni rozpoczęliśmy już na początku czerwca. Wspólnie z dzieciakami z Lubnia świętowaliśmy Dzień Dziecka. Było mnóstwo zabaw, konkursów, malowanie twarzy, lepienie z gliny pod okiem instruktora GOK. Dzień Dziecka był także okazją do zaprezentowania najmłodszym Kabaretu Krasnoludków, który odwiedził placówki przedszkolne w gminie.

Również w czerwcu laureaci Turnieju Wiedzy o Gminie Lubień wyjechali na wycieczkę, która była jedną z nagród ufundowanych przez GOK.

Od 22 czerwca rozpoczęły się letnie zajęcia artystyczne prowadzone przez instruktorów Ośrodka Kultury. Były to zajęcia muzyczne, teatralne, ceramiczne i plastyczne. Prowadzone były nie tylko w Lubniu, ale także w Ochotniczym Hufcu Pracy w Skomielnej Białej. Wspólnie ze Środowiskowym OHP prowadziliśmy cykl zajęć, w czasie których młodzież i dzieci wykonywały przedmioty zdobione technikami decoupage’u i scrapbookingu. Tego typu prace robiły także dzieci w Lubniu. W czasie X Dni Lubnia zorganizowaliśmy kiermasz prac dzieci, na którym można było kupić wyroby z gliny, kartki okolicznościowe i inne piękne przedmioty ozdobione przez dzieci i młodzież.

5 lipca odbył się w Lubniu Festyn pod Gwiazdami. W programie Festynu każdy mógł znaleźć coś dla siebie: konkursy i zabawy dla dzieci, loteria fantowa, koncert zespołu jazzu tradycyjnego Old Metropolitan Band, występ grupy Anwar prezentującej arabskie tańce i piosenki oraz zabawa taneczna, sprawiły, że impreza należała do udanych. 12 lipca GOK czynnie uczestniczył w Festynie Rodzinnym w Skomielnej Białej. Przez cały czas trwania festynu trwał kiermasz prac wykonanych w czasie warsztatów plastycznych prowadzonych przez GOK. Ogromnym powodzeniem cieszyły się ornamenty malowane przez naszych instruktorów na buziach dzieci. Aż do zmierzchu miejsce, w którym malowaliśmy twarze, oblegane było przez rzesze chętnych.

18 lipca w Tenczynie zorganizowaliśmy dużą imprezę, w czasie której odbył się Piknik Orkiestr Dętych, koncert zespołu Revolucja oraz niezwykły pokaz Tancerzy Ognia. Na Piknik zostały zaproszone Orkiestry Dęte z Trzebuni, Skomielnej Czarnej, Kasinki Małej. Wystąpiła także Orkiestra Gospodarzy i Zespół Regionalny Toporzanie z Tenczyna. Piknik tradycyjnie zakończył się zabawą taneczną, której nie przeszkodziła zła pogoda.

Także w lipcu, zespoły działające w naszej gminie prezentowały swe programy na występach w partnerskiej gminie Malatina na Słowacji (Toporzanie, Orkiestra Dęta z Tenczyna) oraz w Święcie Kliszczaka w Pcimiu ( zespół Zagórzanie z Lubnia).

9 sierpnia, już po raz dziesiąty, zaprosiliśmy Mieszkańców gminy i wakacyjnych Gości na Święto Lubnia. W imprezie wzięła udział rekordowa liczba widzów. Świetną zabawę zapewnili występujący na imprezie artyści: Orkiestra Dęta OSP Tenczyn, Grupa Gitarowa z GOK Lubień, laureatki Gminnych Przeglądów Piosenki Angielskiej i Karaoke, kabaret „Truteń”, Patrycja Wajs z zespołem oraz zespół Abba Dreams. Wieczór zakończyła dyskoteka w stylu lat 70/80.

Letni sezon zakończyły Dożynki Gminne, które w tym roku odbywały się w Skomielnej Białej. W programie, oprócz tradycyjnych obrzędów dożynkowych, publiczność miała okazję zobaczyć występy „Zagórzan”, „Toporzan”, „Ziemi Myślenickiej” i młodych wokalistek z Malatiny śpiewających ludowe piosenki słowackie.

Do udziału w Dożynkach Powiatowych w Raciechowicach zaproszony został zespół „Zagórzanie”.

Sezon letni 2009 należał do udanych ze względu na wielość i różnorodność imprez a także proponowanych i przeprowadzonych zajęć dla dzieci i młodzieży.


III edycja - Jak ryba w wodzie
W dniu 17 kwietnia 2009r. rozpoczęła się III edycja programu „ Jak ryba w wodzie”, która zakończy się 20 czerwca 2009r. Organizatorem programu nauki pływania jest Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego w ramach akcji „Już pływam” - zagospodarowanie czasu wolnego dzieci i młodzieży. Gmina Lubień złożyła wniosek i otrzymała wsparcie finansowe Województwa Małopolskiego w wysokości 6 800 zł. dla 60 uczniów szkół podstawowych z miejscowości Lubień , Tenczyn, Krzeczów, Skomielna Biała. Realizacja programu odbywa się w Centrum wodnym Aquarius – Myślenice oraz zapewnia dzieciom 20 godzin nauki pływania pod okiem instruktora i ratownika.


Samochód dla OSP Lubień

Wójt Gminy Lubień informuje mieszkańców Naszej Gminy, że na podstawie realizacji zadania publicznego w zakresie utrzymania porządku publicznego i bezpieczeństwa obywateli oraz ochrony przeciwpożarowej i przeciwpowodziowej został zakupiony i przekazany dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Lubniu nowszy samochód ratowniczo-gaśniczy Marki Iveco model Daily 49-10 Turbo, gdyż OSP Lubień należy do Krajowego Systemu Ratowniczo Gaśniczego i jako jednostka wyróżniająca się została wytypowana przez Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Myślenicach do ratownictwa drogowego na drogach krajowych Nr 7 Kraków-Chyżne i 28 Bielsko-Przemyśl oraz na drodze wojewódzkiej Lubień-Nowy Sącz, które przebiegają przez Naszą Gminę. Dzięki temu samochodowi podniósł się stan gotowości bojowej i skuteczność akcji ratowniczych i gaśniczych na terenie Naszej Gminy.


do góry


Baner przedstawia biało czerwoną flagę
Baner przedstawia biało czerwoną flagę
Napis Ochrona danych osobowych
Elektroniczna Skrzynka Podawcza
Baner przedstawia sowę i napis portal interesanta
baner statystyki covid-19
Mobilny system informacji Gminy Lubień
baner konsultacje społeczne
baner budowa drogi s-7
baner wybory
baner Powszechny Spis Rolny 2020
baner karta dużej rodziny
Baner 300+
Baner jakosci powietrza
Baner przedstawiający różnokolorowe pojemniki na śmieci
Baner przedstawiający zbiornik bezodpływowy
Baner przedstawiający jelenia i dzika
Baner przedstawiający kombajn w zbożu
baner
baner

Baner informacyjny
Baner informacyjny
Baner informacyjny
Baner informacyjny
Baner informacyjny
Baner informacyjny
Baner informacyjny
Baner informacyjny
Baner informacyjny
Baner informacyjny

Baner informacyjny Baner informacyjnyStrona założona 12 lipca 2008

statystyka

Copyright © 2008 by Witold Augustyński /BiTiS/. All Rights Reserved. Strona wygenerowana w ciągu: 0.014 s.